EuroEnergy i Afcon Renewable będą promować zieloną energię
EuroEnergy i Afcon Renewable Energy łączą siły w celu promowania zielonej energii w Europie Środkowej. Jako pierwszy zostanie zrealizowany projekt w Boguszynie.
Współpraca, która rozpoczęła się w Polsce, wspiera transformację energetyczną w całym regionie, zwiększając całkowitą moc w projektach wdrażanych przez EuroEnergy do ponad 400 MW w czterech krajach.
Inwestycje o wartości ok. 80 mln euro obejmują 2 projekty fotowoltaiczne w Polsce. Partnerzy wybudują i będą eksploatować elektrownię słoneczną o mocy 20 MW w Boguszynie. Dzięki temu EuroEnergy zwiększy moc swoich projektów w fazie przygotowania do 100 MW i tym samym w Europie przekroczą one 400 MW. Budowa elektrowni fotowoltaicznej, która uzyskała już wszelkie niezbędne pozwolenia, rozpocznie się pod koniec maja 2023 roku i ma zostać podłączona do sieci na początku 2024 roku.
Współpraca między Afcon i EuroEnergy ma objąć swoim zasięgiem całą Europę Środkową, oferując szeroki zakres inwestycji w energię odnawialną, w tym energię wiatrową, fotowoltaikę i akumulatory do magazynowania energii.
Umowa pozwala zdywersyfikować geograficznie portfolio firmy EuroEnergy i powiększyć jej bazę aktywów. Najnowsze projekty wzmacniają obecność firmy w Europie - obejmując Polskę, Grecję, Rumunię i Chorwację. Nowe przedsięwzięcie rozszerza również zakres działalności grupy Libra, która ma w swoim portfelu wiele przedsięwzięć związanych z energią odnawialną w tym w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Europie. Portfolio realizowanych i planowanych w dziewięciu krajach przedsięwzięć Grupy w odnawialne źródła energii obejmuje obecnie projekty o łącznej mocy około 3 GW. Są to projekty związane z energią słoneczną, wiatrową, magazynowaniem energii w akumulatorach oraz projekty związane z przetwarzaniem odpadów na energię.
Informacje o EuroEnergy
Spółka EuroEnergy, została założona w Grecji w 2007 roku. Powstała z powodu zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w tradycyjnym miksie energetycznym w Europie i krajach śródziemnomorskich. Z biegiem lat portfolio firmy powiększyło się o projekty z energetyki słonecznej i wiatrowej w Rumunii, Grecji, a ostatnio w Chorwacji. Skupiając się na technologiach energetyki słonecznej i wiatrowej, a ostatnio także na systemach magazynowania, firma powiększyła swoje portfolio OZE poprzez rozwijanie i pozyskiwanie projektów z zakresu energetyki odnawialnej o łącznej mocy wytwórczej powyżej 100 MW – zarówno w obszarze energetyki słonecznej, jak i wiatrowej. W regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej EuroEnergy posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w trakcie przygotowania o łącznej mocy około 400 MW. Doświadczenie firmy w zarządzaniu zasobami przemysłowymi gwarantuje optymalne wykorzystanie aktywów i spełnienie wszelkich wymogów w zakresie prawa, sprawozdawczości finansowej oraz przepisów dotyczących ochrony środowiska, jak również norm bezpieczeństwa i higieny pracy.
EuroEnergy jest członkiem Grupy Libra, różnorodnej międzynarodowej grupy biznesowej, która posiada aktywa i prowadzi działalność w prawie 60 krajach. Libra posiada wiele spółek zależnych zajmujących się energią odnawialną w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Europie, a portfolio Grupy obejmuje projekty o łącznej mocy około 3 GW, które stanowią własność Grupy, są przez nią rozwijane lub oczekują na realizację w dziewięciu krajach. Są to projekty związane z energią słoneczną, wiatrową, magazynowaniem energii w akumulatorach oraz projekty związane z przetwarzaniem odpadów na energię. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.euroenergy.com/
Informacje o Afcon Renewable Energy
Afcon Renewable Energy powstała w 2020 roku i jest spółką zależną należącą w całości do Afcon Holdings. Spółka specjalizuje się w inicjowaniu, rozwijaniu, finansowaniu, budowie i eksploatacji projektów z zakresu wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Afcon Renewable Energy posiada zróżnicowane portfolio projektów w Izraelu i na całym świecie na różnych etapach realizacji, a także buduje strategiczne partnerstwa z inwestorami instytucjonalnymi w Izraelu, których celem jest inwestowanie w projekty europejskie.
Kadra kierownicza firmy dysponuje bogatym doświadczeniem i wiedzą w zakresie inicjowania i prowadzenia kompleksowych projektów z zakresu energii odnawialnej na szeroką skalę oraz posiada udokumentowane sukcesy w branży. W świecie, w którym energia odnawialna stanowi coraz większą część całkowitej wytwarzanej energii w ujęciu globalnym, doświadczenie firmy i specjalistyczna wiedza z zakresu energetyki, w połączeniu z możliwościami Grupy Afcon w zakresie inicjowania, finansowania i prowadzenia projektów, pozycjonują ją jako wiodącego gracza na rynku lokalnym i międzynarodowym. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://afcon-re.com/
Local content w energetyce jądrowej
SPIE kupuje spółkę Elektromontaż-Poznań
Nowe perspektywy na rynku. Czy OZE zasili portfele inwestycyjne?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Polacy boją się obniżenia poziomu życia na emeryturze. 40 proc. na ten cel oszczędza
Myśląc o emeryturze, dwa razy więcej Polaków odczuwa lęk niż nadzieję – wynika z badania ING Banku Śląskiego. Blisko połowa badanych spodziewa się obniżenia swojego poziomu życia po zakończeniu pracy. Mimo to wciąż mniejszość Polaków, bo 39 proc., oszczędza z myślą o tym okresie życia. Ten odsetek jednak stopniowo rośnie. Ponad 2/3 słabo orientuje się w instrumentach finansowych, które pozwalają gromadzić środki na emeryturę.
Polityka
Wyniki wyborów w USA kluczowe dla przyszłości NATO i Ukrainy. Ewentualna wygrana Donalda Trumpa będzie bardziej nieprzewidywalna
Wynik wyborów prezydenckich w USA może mieć kluczowe znaczenie dla wojny w Ukrainie. Kamala Harris jest zwolenniczką kontynuacji wsparcia militarnego dla Ukrainy i rozpoczęcia negocjacji z Moskwą tylko przy pełnym zaangażowaniu Kijowa. Donald Trump zapowiada zdecydowane działania na rzecz zakończenia wojny, ale nie wiadomo, w jaki sposób miałoby się to odbyć i czy kosztów nie poniesie Ukraina, a w konsekwencji także Europa. Wiele pytań budzą także jego plany co do NATO.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.