EuroEnergy i Afcon Renewable będą promować zieloną energię
EuroEnergy i Afcon Renewable Energy łączą siły w celu promowania zielonej energii w Europie Środkowej. Jako pierwszy zostanie zrealizowany projekt w Boguszynie.
Współpraca, która rozpoczęła się w Polsce, wspiera transformację energetyczną w całym regionie, zwiększając całkowitą moc w projektach wdrażanych przez EuroEnergy do ponad 400 MW w czterech krajach.
Inwestycje o wartości ok. 80 mln euro obejmują 2 projekty fotowoltaiczne w Polsce. Partnerzy wybudują i będą eksploatować elektrownię słoneczną o mocy 20 MW w Boguszynie. Dzięki temu EuroEnergy zwiększy moc swoich projektów w fazie przygotowania do 100 MW i tym samym w Europie przekroczą one 400 MW. Budowa elektrowni fotowoltaicznej, która uzyskała już wszelkie niezbędne pozwolenia, rozpocznie się pod koniec maja 2023 roku i ma zostać podłączona do sieci na początku 2024 roku.
Współpraca między Afcon i EuroEnergy ma objąć swoim zasięgiem całą Europę Środkową, oferując szeroki zakres inwestycji w energię odnawialną, w tym energię wiatrową, fotowoltaikę i akumulatory do magazynowania energii.
Umowa pozwala zdywersyfikować geograficznie portfolio firmy EuroEnergy i powiększyć jej bazę aktywów. Najnowsze projekty wzmacniają obecność firmy w Europie - obejmując Polskę, Grecję, Rumunię i Chorwację. Nowe przedsięwzięcie rozszerza również zakres działalności grupy Libra, która ma w swoim portfelu wiele przedsięwzięć związanych z energią odnawialną w tym w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Europie. Portfolio realizowanych i planowanych w dziewięciu krajach przedsięwzięć Grupy w odnawialne źródła energii obejmuje obecnie projekty o łącznej mocy około 3 GW. Są to projekty związane z energią słoneczną, wiatrową, magazynowaniem energii w akumulatorach oraz projekty związane z przetwarzaniem odpadów na energię.
Informacje o EuroEnergy
Spółka EuroEnergy, została założona w Grecji w 2007 roku. Powstała z powodu zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w tradycyjnym miksie energetycznym w Europie i krajach śródziemnomorskich. Z biegiem lat portfolio firmy powiększyło się o projekty z energetyki słonecznej i wiatrowej w Rumunii, Grecji, a ostatnio w Chorwacji. Skupiając się na technologiach energetyki słonecznej i wiatrowej, a ostatnio także na systemach magazynowania, firma powiększyła swoje portfolio OZE poprzez rozwijanie i pozyskiwanie projektów z zakresu energetyki odnawialnej o łącznej mocy wytwórczej powyżej 100 MW – zarówno w obszarze energetyki słonecznej, jak i wiatrowej. W regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej EuroEnergy posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w trakcie przygotowania o łącznej mocy około 400 MW. Doświadczenie firmy w zarządzaniu zasobami przemysłowymi gwarantuje optymalne wykorzystanie aktywów i spełnienie wszelkich wymogów w zakresie prawa, sprawozdawczości finansowej oraz przepisów dotyczących ochrony środowiska, jak również norm bezpieczeństwa i higieny pracy.
EuroEnergy jest członkiem Grupy Libra, różnorodnej międzynarodowej grupy biznesowej, która posiada aktywa i prowadzi działalność w prawie 60 krajach. Libra posiada wiele spółek zależnych zajmujących się energią odnawialną w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Europie, a portfolio Grupy obejmuje projekty o łącznej mocy około 3 GW, które stanowią własność Grupy, są przez nią rozwijane lub oczekują na realizację w dziewięciu krajach. Są to projekty związane z energią słoneczną, wiatrową, magazynowaniem energii w akumulatorach oraz projekty związane z przetwarzaniem odpadów na energię. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.euroenergy.com/
Informacje o Afcon Renewable Energy
Afcon Renewable Energy powstała w 2020 roku i jest spółką zależną należącą w całości do Afcon Holdings. Spółka specjalizuje się w inicjowaniu, rozwijaniu, finansowaniu, budowie i eksploatacji projektów z zakresu wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Afcon Renewable Energy posiada zróżnicowane portfolio projektów w Izraelu i na całym świecie na różnych etapach realizacji, a także buduje strategiczne partnerstwa z inwestorami instytucjonalnymi w Izraelu, których celem jest inwestowanie w projekty europejskie.
Kadra kierownicza firmy dysponuje bogatym doświadczeniem i wiedzą w zakresie inicjowania i prowadzenia kompleksowych projektów z zakresu energii odnawialnej na szeroką skalę oraz posiada udokumentowane sukcesy w branży. W świecie, w którym energia odnawialna stanowi coraz większą część całkowitej wytwarzanej energii w ujęciu globalnym, doświadczenie firmy i specjalistyczna wiedza z zakresu energetyki, w połączeniu z możliwościami Grupy Afcon w zakresie inicjowania, finansowania i prowadzenia projektów, pozycjonują ją jako wiodącego gracza na rynku lokalnym i międzynarodowym. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://afcon-re.com/

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.