IBC SOLAR z ofertą PV dla hurtowni elektrycznych
IBC SOLAR, wiodący hurtownik oraz dostawca systemów do rozwiązań PV i energetycznych podjął współpracę z FEGIME Group, międzynarodowym zrzeszeniem dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych. Od teraz członkowie sieci, w tym prawie 190 oddziałów hurtowni elektrycznych skupionych w FEGIME Group Polska, może korzystać z blisko 40-letniego doświadczenia marki w projektowaniu i realizacji kompleksowych systemów fotowoltaicznych na całym świecie.
W ramach partnerstwa, IBC SOLAR jako „Strategiczny Preferowany Dostawca” FEGIME Group będzie wspierał członków sieci w rozpoczęciu działalności w branży fotowoltaicznej zapewniając im dostęp do najnowszych technologii z portfolio marki oraz know-how jej doświadczonych ekspertów. - Cieszymy się, że poprzez współpracę z FEGIME możemy przybliżać innowacyjne rozwiązania z obszaru fotowoltaiki jeszcze większej grupie odbiorców oraz wspierać hurtowników naszą wiedzą i rozbudowanym portfolio projektów - mówi Antje Anzi, Director Solutions International w IBC SOLAR AG.
Dodatkowo, w ramach współpracy mającej na celu wzmocnienie branży PV, marka chce także oferować kompleksowe systemy fotowoltaiczne, zaprojektowane specjalnie z myślą o mniejszych firmach instalatorskich. Mowa o wysokiej jakości rozwiązaniach, w których poszczególne komponenty są do siebie idealnie dopasowane. - Dzięki IBC SOLAR jesteśmy w stanie zapewnić rodzinie FEGIME w jednym miejscu eksperta w zakresie systemów fotowoltaicznych i rozwiązań magazynowych. Umożliwi to naszym członkom dostęp do wysokiej jakości produktów, dzięki którym mogą jeszcze lepiej odpowiadać na popyt w branży PV i wspólnie przyczyniać się do ochrony klimatu - mówi David Garratt, dyrektor zarządzający FEGIME GmbH.
IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Działająca od 39 lat firma ma na swoim koncie ponad pięć gigawatów mocy zainstalowanej, biura w 14 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.
Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków solarnych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych.
W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.