IBC SOLAR z ofertą PV dla hurtowni elektrycznych
IBC SOLAR, wiodący hurtownik oraz dostawca systemów do rozwiązań PV i energetycznych podjął współpracę z FEGIME Group, międzynarodowym zrzeszeniem dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych. Od teraz członkowie sieci, w tym prawie 190 oddziałów hurtowni elektrycznych skupionych w FEGIME Group Polska, może korzystać z blisko 40-letniego doświadczenia marki w projektowaniu i realizacji kompleksowych systemów fotowoltaicznych na całym świecie.
W ramach partnerstwa, IBC SOLAR jako „Strategiczny Preferowany Dostawca” FEGIME Group będzie wspierał członków sieci w rozpoczęciu działalności w branży fotowoltaicznej zapewniając im dostęp do najnowszych technologii z portfolio marki oraz know-how jej doświadczonych ekspertów. - Cieszymy się, że poprzez współpracę z FEGIME możemy przybliżać innowacyjne rozwiązania z obszaru fotowoltaiki jeszcze większej grupie odbiorców oraz wspierać hurtowników naszą wiedzą i rozbudowanym portfolio projektów - mówi Antje Anzi, Director Solutions International w IBC SOLAR AG.
Dodatkowo, w ramach współpracy mającej na celu wzmocnienie branży PV, marka chce także oferować kompleksowe systemy fotowoltaiczne, zaprojektowane specjalnie z myślą o mniejszych firmach instalatorskich. Mowa o wysokiej jakości rozwiązaniach, w których poszczególne komponenty są do siebie idealnie dopasowane. - Dzięki IBC SOLAR jesteśmy w stanie zapewnić rodzinie FEGIME w jednym miejscu eksperta w zakresie systemów fotowoltaicznych i rozwiązań magazynowych. Umożliwi to naszym członkom dostęp do wysokiej jakości produktów, dzięki którym mogą jeszcze lepiej odpowiadać na popyt w branży PV i wspólnie przyczyniać się do ochrony klimatu - mówi David Garratt, dyrektor zarządzający FEGIME GmbH.
IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Działająca od 39 lat firma ma na swoim koncie ponad pięć gigawatów mocy zainstalowanej, biura w 14 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.
Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków solarnych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych.
W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Parlament Europejski przeciwny centralizacji polityki spójności w UE. Apeluje o jej większą elastyczność
Parlament Europejski sprzeciwia się pomysłowi centralizacji zarządzania polityką spójności w Unii Europejskiej. W maju br. większością głosów przyjął sprawozdanie na temat spójności gospodarczej i społecznej i jej przyszłości po 2027 roku. Zdecydowana większość grup politycznych jest za decentralizacją modelu polityki spójności, mówiąc stanowcze „nie” ograniczeniu roli władz regionalnych i lokalnych. Jednocześnie wskazuje na potrzebę uelastyczniania tej głównej polityki inwestycyjnej tak, by sprawnie można było reagować na ewentualne kryzysy i nowe wyzwania.
Bankowość
Globalny sektor finansowy mocniej otwiera się na blockchain. Nowe regulacje likwidują kolejne bariery na rynku

Coraz więcej banków i instytucji finansowych inwestuje w technologię blockchain. To przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, ich prywatności, ale też nowe możliwości weryfikacji tożsamości oraz przechowywania wartości. Jedną z najbardziej zaawansowanych platform opartych na technologii blockchain jest Ethereum – zdecentralizowany system umożliwiający tworzenie i wykonywanie smartkontraktów oraz aplikacji rozproszonych. O ile klasyczne łańcuchy bloków pełnią funkcję zdecentralizowanego rejestru transakcji, o tyle Ethereum wprowadza warstwę logiki wykonawczej, czyniąc z blockchaina uniwersalną platformę kontraktów samowykonalnych i aplikacji rozproszonych.
Konsument
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.