IBC SOLAR zacieśnia współpracę z holenderskim producentem systemów montażowych
IBC SOLAR, lider w dziedzinie systemów fotowoltaicznych (PV) i magazynowania energii, rozszerzył swoją ofertę o innowacyjne konstrukcje montażowe dla dachów płaskich marki Van der Valk Solar Systems. W ramach tej współpracy firma staje się jednym z głównych dystrybutorów komponentów PV holenderskiego producenta w Polsce. Produkty te są już dostępne w kraju.
Partnerstwo z Van der Valk Solar Systems pozwala IBC SOLAR oferować swoim klientom jeszcze większą różnorodność w obszarze doboru odpowiedniego systemu dla instalacji PV na dachach płaskich. Konstrukcje montażowe holenderskiego producenta są opracowywane oraz produkowane we własnej fabryce w Holandii i cechuje je wysoka jakość, wszechstronność i szybkość montażu. Dlatego tak dobrze wpisują się w ofertę IBC SOLAR, dostawcy znanego z wysokich standardów kontroli jakości oraz stawiania na komponenty elastyczne, bezpieczne i o sprawdzonej wytrzymałości nawet przy dużych obciążeniach.
- Chcemy oferować naszym klientom w miarę możliwości najlepszy wybór doskonałych produktów - mówi Antje Anzi, Director Solutions International w IBC SOLAR AG. - Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z Van der Valk Solar Systems, które uzupełnia nasze istniejące portfolio w dziedzinie systemów montażowych.
Holenderska spółka Van der Valk Solar Systems jest znaną firmą w branży solarnych źródeł energii, koncentrującą się na opracowywaniu i produkcji systemów montażu paneli słonecznych dla segmentu budynków mieszkalnych i komercyjnych. W tym kontekście firma już od kilku lat z powodzeniem realizuje projekty w kooperacji z oddziałami IBC SOLAR w Szwecji i Holandii. W oparciu o tę udaną współpracę, niemiecki dostawca postanowił wzmocnić swoją pozycję na rynku, wzbogacając ofertę o systemy montażowe nowego partnera.
- Silny nacisk IBC SOLAR na jakość oraz rozbudowana międzynarodowa sieć firmy idealnie wpisują się w filozofię naszej firmy. Cieszymy się na to udane partnerstwo, które pozwala nam oferować nasze produkty jeszcze większej liczbie klientów w Europie - dodaje Denis de Vette, dyrektor zarządzający w Van der Valk Solar Systems. Ponadto, obie firmy w ramach współpracy planują cykl bezpłatnych webinarów w zakresie projektowania instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich. Więcej informacji na temat szkoleń można uzyskać na stronie internetowej IBC SOLAR.
IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Działająca od 40 lat firma ma na swoim koncie sześć gigawatów mocy zainstalowanej, biura w 15 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.
Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków słonecznych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych.
W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi, a także miejską elektrownię słoneczną na dachach wysokościowców spółdzielni PSM Winogrady w Poznaniu.
https://www.ibc-solar.pl/

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.