Orange Energia podpisuje umowy online na platformie SIGNIUS
Inner Value
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/
Największy, niezależny sprzedawca energii elektrycznej – Orange Energia – nawiązał współpracę z nowym dostawcą podpisów elektronicznych - SIGNIUS S.A. Firma jest właścicielem platformy do zdalnego podpisywania dokumentów. SIGNIUS dostarczy Orange Energia swoją technologię, która umożliwia podpisywanie umów z klientami „od ręki”.
- Orange Energia potrzebował przyjaznego systemu dla klienta indywidualnego i biznesowego, bez dodatkowych wymagań. Głównym celem naszego rozwiązania jest umożliwienie w prosty i przystępny sposób podpisania umów między spółką a jej klientami w formie elektronicznej, bez dodatkowej weryfikacji tożsamości klientów oraz konieczności zakładania przez nich konta. Nasza platforma idealnie spełnia te oczekiwania, dlatego spółka zdecydowała się zmienić poprzedniego dostawcę e-podpisu i skorzystać właśnie z naszej technologii. Firma musi dysponować stabilnie i niezawodnie działającą platformą do tego typu operacji, a my jesteśmy w stanie to zapewnić. Tworzymy innowacyjne technologie napędzające transformację cyfrową, wspieramy tym samym rozwój przedsiębiorstw - komentuje Jack Piekarski, VP Sales i współzałożyciel SIGNIUS S.A.
SIGNIUS oferuje nowoczesną i kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, każdym rodzajem podpisu – zaawansowanym i kwalifikowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. Proste API umożliwia zintegrowanie systemu informatycznego firmy z platformą, co pozwala na zautomatyzowanie i tym samym przyspieszenie procesu elektronicznego obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie. Dostępne są różne modele wdrożenia rozwiązania: od wersji online, przez wersję hybrydową po wdrożenie lokalne (on-premise). Ponadto, platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego na podstawie identyfikacji online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.
- W procesie zawierania umów na odległość, wybór dostawcy technologii podpisu elektronicznego miał dla nas kluczowe znaczenie. Platforma SIGNIUS Professional idealnie odpowiada naszym potrzebom. System został zaprojektowany w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić samą procedurę podpisu dla naszych klientów, a sama integracja pomiędzy platformą a naszym systemem, przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Do tej pory dzięki technologii dostarczonej przez SIGNIUS nasi klienci złożyli już ponad tysiąc podpisów i ta liczba stale rośnie - mówi Karol Rudecki, ekspert ds. wsparcia sprzedaży Orange Energia, odpowiedzialny za wdrożenie technologii SIGNIUS.
Umowę na platformie SIGNIUS Professional można podpisać w pełni zdalnie i bez tracenia czasu w kolejce z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu (telefon, komputer, tablet). Jej dużą zaletą jest dostępność dokumentu online już po kilku minutach od rozmowy klienta z doradcą.
Nowa forma e-umowy jest dostępna w przypadku zdalnego zakupu usługi, poza siedzibą Orange. W salonach Orange Polska klienci mogą podpisywać umowy elektroniczne, korzystając z tabletów i w czasie rzeczywistym otrzymują dokument na maila.
Orange Energia jest częścią Grupy Orange - lidera na polskim rynku telefonii stacjonarnej, internetu i transmisji danych. W 2017 roku powołano do życia spółkę Orange Energia, która od lipca 2018 roku pozostaje jedynym podmiotem w Grupie Orange odpowiedzialnym za działalność w obszarze sprzedaży energii elektrycznej. Obecnie Orange Energia Sp. z o.o. jest największym niezależnym sprzedawcą energii w Polsce z bazą ponad 120 tysięcy klientów. Czysta Energia od Orange pochodzi w 100 procentach ze źródeł odnawialnych. Oznacza to, że dla 100 procent zużytej przez klientów energii, Orange zakupi tzw. gwarancje pochodzenia z odnawialnych źródeł, wystawiane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
***
SIGNIUS oferuje szerokie spektrum rozwiązań zgodnych z rozporządzeniem unijnym eIDAS: nowoczesną platformę do zdalnego podpisywania dokumentów dla klienta indywidualnego i biznesowego, kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideoweryfikację klienta, znacznik czasu i archiwizację dokumentacji. Tworzymy innowacyjne technologie napędzające transformację cyfrową i wspierające rozwój przedsiębiorstw. Nasza centrala mieści się w Poznaniu, a biura sprzedaży w Warszawie, Berlinie i Pradze.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.