Wojciech Prokopowicz został Dyrektorem Zarządzającym IBC SOLAR Polska
IBC SOLAR, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, powołał Wojciecha Prokopowicza na stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Polsce, odpowiedzialnego również za rynki w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do jego zadań należeć będzie m.in. rozwój projektów elektrowni fotowoltaicznych oraz zwiększenie rozpoznawalności marki w sektorach przemysłowym i nieruchomości komercyjnych.
Nowy Dyrektor Zarządzający IBC SOLAR Polska posiada wieloletnie, szerokie doświadczenie w rozwoju biznesu oraz finansach w sektorze energetyki, w tym odnawialnych źródeł energii. W poprzednich firmach zarządzał m.in. projektami przejęć oraz developmentem projektów OZE i infrastruktury przesyłu energii. Odpowiadał za rozwój biznesu i finansowanie, akwizycje inwestycji i development projektów - od programowania, przez realizację, po sprzedaż i dystrybucję, a także zarządzanie operacyjne.
W nowej roli Wojciech Prokopowicz skupi się na dalszym rozwoju biznesu IBC SOLAR w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech, w szczególności w segmentach rynku związanych z projektami elektrowni fotowoltaicznych, a także generalnym wykonawstwem (EPC) oraz utrzymaniem i serwisem instalacji PV (O&M). Będzie także odpowiadał za dalszy rozwój marki w segmentach dedykowanych klientom komercyjnym i przemysłowym.
Wojciech Prokopowicz dotychczas pracował dla między innymi PwC, Veolia, Polskiej Grupy Energetycznej, Infracapital czy TP Biogas.
O IBC SOLAR
IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje całościowe systemy i obejmuje cały zakres produktów, od projektowania, aż po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych obszarach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią partnerów Premium, którzy zapewniają kompetentną i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.
Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.