Wojciech Prokopowicz został Dyrektorem Zarządzającym IBC SOLAR Polska
IBC SOLAR, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, powołał Wojciecha Prokopowicza na stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Polsce, odpowiedzialnego również za rynki w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do jego zadań należeć będzie m.in. rozwój projektów elektrowni fotowoltaicznych oraz zwiększenie rozpoznawalności marki w sektorach przemysłowym i nieruchomości komercyjnych.
Nowy Dyrektor Zarządzający IBC SOLAR Polska posiada wieloletnie, szerokie doświadczenie w rozwoju biznesu oraz finansach w sektorze energetyki, w tym odnawialnych źródeł energii. W poprzednich firmach zarządzał m.in. projektami przejęć oraz developmentem projektów OZE i infrastruktury przesyłu energii. Odpowiadał za rozwój biznesu i finansowanie, akwizycje inwestycji i development projektów - od programowania, przez realizację, po sprzedaż i dystrybucję, a także zarządzanie operacyjne.
W nowej roli Wojciech Prokopowicz skupi się na dalszym rozwoju biznesu IBC SOLAR w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech, w szczególności w segmentach rynku związanych z projektami elektrowni fotowoltaicznych, a także generalnym wykonawstwem (EPC) oraz utrzymaniem i serwisem instalacji PV (O&M). Będzie także odpowiadał za dalszy rozwój marki w segmentach dedykowanych klientom komercyjnym i przemysłowym.
Wojciech Prokopowicz dotychczas pracował dla między innymi PwC, Veolia, Polskiej Grupy Energetycznej, Infracapital czy TP Biogas.
O IBC SOLAR
IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje całościowe systemy i obejmuje cały zakres produktów, od projektowania, aż po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych obszarach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią partnerów Premium, którzy zapewniają kompetentną i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.
Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.