Komunikaty PR

Yellow Boson S.A. łączy siły z Instytutem Szkoleń i Analiz Gospodarczych

2021-05-24  |  08:30
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 0.02 MB )

Yellow Boson SA z siedzibą w Poznaniu podpisał list intencyjny ze spółką Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych SA, która jest notowana na rynku NewConnect, w następstwie czego Strony dostrzegając korzyści płynące z zacieśnienia współpracy, wykorzystania synergii płynącej z doświadczenia i potencjału Spółek podjęły negocjacje w sprawie połączenia obu Spółek.

 

Yellow Boson SA należy do holdingu Blue Boson United Kingdom Societas z siedzibą w Londynie, która szczyci się wartością intelektualną wycenianą na ponad miliard euro. To hardware multimedialna platforma efektywnosci energetycznej, która realizuje cele klientów w obszarach instalacji przemysłowych i domowych elektrowni fotowoltaicznych, zwiększania wydajności energii cieplnej i gazowej oraz zmiany parametrów cieczy dzięki własnej patentowanej technologii. Jej klientami są m.in. Skoda, Engie, Apleona, PAK Konin, CEZ Skawina czy Węglokoks Energia.

 

Grupa Yellow Boson swoje wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej zyskała na przestrzeni ostatnich 15 lat na wielu rynkach europejskich. Pozwoliło to wypracować unikalne rozwiązania, które są udoskonalane, aby móc jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby przemysłu i gospodarstw domowych. Demonopolizując rynki energetyczne w wielu krajach Europy jej misją jest inspiracja i wspomaganie w osiąganiu niezależności energetycznej, obniżaniu kosztów wytwarzania i zakupu energii oraz ochrony środowiska naturalnego.

 

Na czele grupy stoi Robert Zagożdżon, który swoją drogę̨ biznesową rozpoczął w 1995 roku od założenia firmy zajmującej się̨ marketingiem bezpośrednim. Utworzona wtedy marka, która od 2007 roku skoncentrowała się̨ na branży energetycznej i otwierającym się̨ rynku energii odniosła sukces w kilkunastu krajach Europy i pozyskując prawie milion klientów została sprzedana w 2013 roku szwajcarskiemu funduszowi Cromicorn. Pozyskane w ten sposób środki zainwestowane zostały w rozwój polskich oddziałów grupy i te stały się liderami na rynku alternatywnych dostawców energii i gazu obsługując setki tysięcy klientów i długie lata z powodzeniem konkurując z największymi graczami w polskim biznesie.

 

Dziś grupa Yellow Boson SA zarządzana w Polsce przez ambitnego Dawida Putona zamierza pójść w podobnym kierunku ekspansji produktowej w ramach odnawialnych i regeneracyjnych źródeł energii i terytorialnej w ramach Polski i Europy, który doświadczony management grupy nadaje przedsięwzięciom od ponad 25 lat. Inwestując między innymi w jednego z liderów polskiej fotowoltaiki Wolna Energia Sp. z o.o., która pod okiem Mateusza Mroza słynie ze swojej rzetelności wytycza swoje cele rozwijając w ramach Yellow Boson SA kolejne platformy biznesowe oraz projekty inwestycyjne.

 

Swoją siłę grupa czerpie z innowacyjnego podejścia do zarządzania i sprzedaży. Z punktu widzenia managementu grupy Yellow Boson w ludziach tkwi olbrzymi niewykorzystany potencjał. Globalizacja i korporacje wychodzą najczęściej z założenia, że człowiek jest słabym ogniwem, a czynnik ludzki działa na szkodę efektywności. Z punktu widzenia przyszłego beniaminka na giełdzie należy na to spojrzeć z innej perspektywy. Indywidualność i godność człowieka nie może być pomijana. Tworzymy świat dla ludzi, a nie odwrotnie. I to się przejawia w jego strategii i codziennym działaniu.

 

Kontakt: Yellow Boson SA

info@yellowboson.com

https://www.blueboson.eu/pl/   /  https://www.yellowboson.com/pl/   /   https://www.wolnaenergia.eu/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.