Yellow Boson S.A. łączy siły z Instytutem Szkoleń i Analiz Gospodarczych
Yellow Boson SA z siedzibą w Poznaniu podpisał list intencyjny ze spółką Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych SA, która jest notowana na rynku NewConnect, w następstwie czego Strony dostrzegając korzyści płynące z zacieśnienia współpracy, wykorzystania synergii płynącej z doświadczenia i potencjału Spółek podjęły negocjacje w sprawie połączenia obu Spółek.
Yellow Boson SA należy do holdingu Blue Boson United Kingdom Societas z siedzibą w Londynie, która szczyci się wartością intelektualną wycenianą na ponad miliard euro. To hardware multimedialna platforma efektywnosci energetycznej, która realizuje cele klientów w obszarach instalacji przemysłowych i domowych elektrowni fotowoltaicznych, zwiększania wydajności energii cieplnej i gazowej oraz zmiany parametrów cieczy dzięki własnej patentowanej technologii. Jej klientami są m.in. Skoda, Engie, Apleona, PAK Konin, CEZ Skawina czy Węglokoks Energia.
Grupa Yellow Boson swoje wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej zyskała na przestrzeni ostatnich 15 lat na wielu rynkach europejskich. Pozwoliło to wypracować unikalne rozwiązania, które są udoskonalane, aby móc jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby przemysłu i gospodarstw domowych. Demonopolizując rynki energetyczne w wielu krajach Europy jej misją jest inspiracja i wspomaganie w osiąganiu niezależności energetycznej, obniżaniu kosztów wytwarzania i zakupu energii oraz ochrony środowiska naturalnego.
Na czele grupy stoi Robert Zagożdżon, który swoją drogę̨ biznesową rozpoczął w 1995 roku od założenia firmy zajmującej się̨ marketingiem bezpośrednim. Utworzona wtedy marka, która od 2007 roku skoncentrowała się̨ na branży energetycznej i otwierającym się̨ rynku energii odniosła sukces w kilkunastu krajach Europy i pozyskując prawie milion klientów została sprzedana w 2013 roku szwajcarskiemu funduszowi Cromicorn. Pozyskane w ten sposób środki zainwestowane zostały w rozwój polskich oddziałów grupy i te stały się liderami na rynku alternatywnych dostawców energii i gazu obsługując setki tysięcy klientów i długie lata z powodzeniem konkurując z największymi graczami w polskim biznesie.
Dziś grupa Yellow Boson SA zarządzana w Polsce przez ambitnego Dawida Putona zamierza pójść w podobnym kierunku ekspansji produktowej w ramach odnawialnych i regeneracyjnych źródeł energii i terytorialnej w ramach Polski i Europy, który doświadczony management grupy nadaje przedsięwzięciom od ponad 25 lat. Inwestując między innymi w jednego z liderów polskiej fotowoltaiki Wolna Energia Sp. z o.o., która pod okiem Mateusza Mroza słynie ze swojej rzetelności wytycza swoje cele rozwijając w ramach Yellow Boson SA kolejne platformy biznesowe oraz projekty inwestycyjne.
Swoją siłę grupa czerpie z innowacyjnego podejścia do zarządzania i sprzedaży. Z punktu widzenia managementu grupy Yellow Boson w ludziach tkwi olbrzymi niewykorzystany potencjał. Globalizacja i korporacje wychodzą najczęściej z założenia, że człowiek jest słabym ogniwem, a czynnik ludzki działa na szkodę efektywności. Z punktu widzenia przyszłego beniaminka na giełdzie należy na to spojrzeć z innej perspektywy. Indywidualność i godność człowieka nie może być pomijana. Tworzymy świat dla ludzi, a nie odwrotnie. I to się przejawia w jego strategii i codziennym działaniu.
Kontakt: Yellow Boson SA
info@yellowboson.com
https://www.blueboson.eu/pl/ / https://www.yellowboson.com/pl/ / https://www.wolnaenergia.eu/
SPIE kupuje spółkę Elektromontaż-Poznań
Nowe perspektywy na rynku. Czy OZE zasili portfele inwestycyjne?
Zielona lekcja na farmie wiatrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.