E.ON Polska i Elocity wyznaczają nowe standardy na rynku e-mobility

Agnieszka Stefaniak-Zubko
Elocity sp z.o.o.
ul. Wolnica 13/10
31-060 Kraków
a.stefaniakzubko|elo.city| |a.stefaniakzubko|elo.city
663726101
elo.city
Do grona firm korzystających z rozwiązań technologicznych Elocity dołączył właśnie kolejny partner: spółka E.ON Polska. E.ON Drive to działający na krajowym rynku oddział jednego z czołowych graczy w europejskiej branży elektromobilności. E.ON działa w tym zakresie na 14 europejskich rynkach, a jego inwestycje kojarzone są przede wszystkim z dynamicznym rozwojem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie obsługuje ponad 420 000 prywatnych i publicznych punktów ładowania w całej Europie. Na czym polega współpraca obu liderów elektromobilności?
W Polsce E.ON Drive skupia się głównie na współpracy B2B oraz wsparciu rozwoju infrastruktury ładowania, szczególnie dla klientów prywatnych. W obu obszarach przydatne okazuje się doświadczenie zdobyte przede wszystkim w Skandynawii i w Niemczech, a kluczowym aspektem, na którym koncentruje się spółka, jest zarządzanie mocą w nowoczesnych budynkach.
- Z naszych analiz i prognoz wynika, że jedną z barier w rozwoju infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych jest brak dostępnej mocy - wyjaśnia Damian Pazik, Product Manager eMoblity Solutions z E.ON Polska. - Dlatego największy nacisk kładziemy na dynamiczne zarządzanie mocą dla infrastruktury ładowania w oparciu o nasze autorskie rozwiązanie, Dynamic Load Management®. System umożliwia przekierowywanie „wolnej ”mocy w budynku z tych miejsc, w których aktualnie nie jest wykorzystywana, na potrzeby ładowania samochodów elektrycznych na parkingu. Rozwiązuje to sporo problemów z brakiem mocy przyłączeniowej i jej kosztem. Ale przede wszystkim pozwala zwiększyć nawet 5-krotnie dostępną liczbę punktów ładowania na parkingu biurowym - dodaje Damian Pazik.
W praktyce dla klienta B2B oznacza to nie tylko lepszy dostęp do stacji i komfort korzystania z infrastruktury EV, ale rodzi także nowe możliwości biznesowe. Coraz więcej firm buduje stacje ładowania również z myślą o udostępnianiu ich zewnętrznym użytkownikom np. w godzinach, gdy służbowe samochody zakończyły proces ładowania albo są w trasie. W takich wypadkach koniecznie jest wyposażenie stacji ładowania w wygodne opcje płatności za ładowanie.
Sprawdzeni partnerzy gwarancją rozwoju elektromobilności
I właśnie tu ze sprawdzonymi rozwiązaniami przychodzi Elocity. Dzięki współpracy i integracji systemów obu liderów elektromobilności, stacje E.ON Polska zyskują dostęp do szerokiej gamy metod płatności za ładowanie, które Elocity oferuje swoim klientom. Są to płatności za pomocą terminali płatniczych, ale też opcja płatności dokonywana z poziomu strony internetowej po zeskanowaniu kodu QR i oczywiście poprzez intuicyjną aplikację Elocity. Co ważne, kierowcy elektryków korzystający z płatności za pomocą terminali, czy strony internetowej mają możliwość automatycznego generowania faktur VAT za ładowanie.
Wystarczy, że podadzą dane i numer telefonu, a po zakończeniu ładowania otrzymają sms z linkiem do pobrania dokumentu.
Dzięki partnerskiej współpracy stacje obsługiwane w Polsce przez E.ON Drive będą również dostępne dla użytkowników aplikacji Elocity. To jedna z najpopularniejszych aplikacji na rynku e-mobility, która pozwoli dotrzeć spółce do ponad 60 000 użytkowników aut elektrycznych. Tak elastyczne podejście do potrzeb E.ON możliwe jest dzięki autorskiemu software’owi Elocity, który pozwala ściśle dopasować model współpracy.
- Zdecydowaliśmy się na partnerstwo z Elocity z kilku powodów, wśród których kluczowym była rozbudowana oferta w zakresie możliwych sposobów płatności za ładowanie - wyjaśnia Damian Pazik z firmy E.ON Polska - Kompleksowość rozwiązań i wychodzenie naprzeciw potrzebom użytkowników stacji ładowania i kierowców aut elektrycznych to główne wyróżniki Elocity, które idealnie współgrają z naszą wizją i strategią rozwoju - dodaje Damian Pazik.
Z punktu widzenia klientów, którzy chcą zarabiać na udostępnianiu swoich stacji ładowania, ważne jest nie tylko zapewnienie użytkownikom elektryków różnorodnych form płatności, ale także dostępu do wsparcia technicznego. I tu także E.ON Polska korzysta z rozwiązań dostarczanych przez Elocity. Mowa o obsłudze kierowców przez Dział wsparcia Klienta, czyli wyspecjalizowany helpdesk działający w trybie 24/7.
- Autorska technologia Elocity, którą rozwijamy od 2017 roku, czyli w zasadzie od początku istnienia polskiego rynku e-mobility, pozwala nam na dużą elastyczność w działaniu. Swoim klientom i partnerom możemy zaoferować zarówno kompleksową obsługę, jak i elementy, których potrzebują, aby rozwijać własne usługi. Tak właśnie jest z E.ON Polska, dla której w praktyce zaprojektowaliśmy rozwiązanie szyte na miarę - mówi Adrian Nocuń, CEO Elocity.
Jak zaznacza Adrian Nocuń dla klientów, którzy chcą udostępniać stacje ładowania aut elektrycznych zewnętrznym użytkownikom ważne jest także to, by dane pochodzące z różnych źródeł ładowania i wszystkich dostępnych form płatności gromadzone były w jednym miejscu.
- To ważna funkcjonalność software’u Elocity i jedna z naszych przewag konkurencyjnych w zakresie zarządzania sprzedażą usług ładowania. Cieszę się, że firmy zorientowane na elektromobilność, takie jak E.ON Polska doceniają nasze rozwiązania - podkreśla CEO Elocity.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.