Evernex Polska: Sebastian Pawlak mianowany VP Sales NECE. Nowa siedziba firmy.
- Sebastian Pawlak, Managing Director NCSE Evernex Polska, został mianowany na funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej i Północnej (VP Sales NECE).
- Polski oddział Evernex ma nową siedzibę, w której zatrudnia już ponad 30 osób.
Evernex jest zewnętrznym, niezależnym dostawcą usług serwisowych (TPM) dla IT i centrów danych. Firma oferuje rozwiązania, które minimalizują negatywny wpływ IT na naszą planetę oraz wspiera firmy w osiąganiu celów związanych ze zrównoważonym rozwojem, przy jednoczesnej oszczędności kosztów. Szef polskiego oddziału firmy, Sebastian Pawlak, podkreśla, że firma działa w obszarze 3R – Repair, Reuse, Recycle (Naprawa, Refabrykacja, Recykling).
Sebastian Pawlak jest doświadczonym managerem sprzedaży, który specjalizuje się w branży nowych technologii. Przed Evernexem pracował w największych międzynarodowowych firmach, m.in. Hewlett Packard i Dell. W styczniu 2022 roku objął stanowisko Managing Director na region NCSE i Polski, a od niedawna pełni także funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej i Północnej (VP Sales for DACH, CEE and Nordics). Odpowiada za wyniki sprzedaży w Polsce, Izraelu, Czechach, Szwecji, Grecji, Serbii, Bośnii i Hercegowinie, Węgrzech, Mołdawii, Macedonii, Litwie, Norwegii, Finlandii, Łotwie, Cyprze, Rumunii, Kosowie, Danii, Słowenii, Albanii, Słowacji, Estonii, Bułgarii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
– Proponowane przez nas rozwiązania to nie tylko odpowiedzialne podejście do środowiska i ekologii, ale także wymierne, finansowe korzyści dla współpracujących z nami firm. Dzięki usługom TPM minimalizujemy ślad węglowy - wyjaśnia Sebastian Pawlak – Cieszę się z tego, że jako szef sprzedaży regionu NECE będę miał możliwość upowszechniania takiego podejścia w naszej części świata, na dodatek wprost z naszej nowej, nowoczesnej siedziby – zaprojektowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – dodał.
30-osobowy zespół polskiego oddziału firmy, który do tej pory pracował w dwóch warszawskich biurach, połączył swoje siły pod jednym dachem. Na nową lokalizację wybrany został kompleks Poleczki Park, mieszczący się przy ulicy Osmańskiej 12 w Warszawie. W oficjalnym otwarciu nowej siedziby uczestniczył Stanislas Pilot, CEO Evernex.
– W naszej działalności koncentrujemy się na obszarze 3R – Repair, Reuse, Recycle (Naprawa, Refabrykacja, Recykling). Dlatego przy wyborze nowego biura, poza tak oczywistymi sprawami jak jego lokalizacja, koszty utrzymania czy funkcjonalność, braliśmy pod uwagę to, by jego projekt wpisywał się w wartości naszej firmy uwzględniając zasady zrównoważonego rozwoju – podkreślił Sebastian Pawlak.
Projekt budynku, wykorzystuje najnowsze technologie w celu zoptymalizowania zużycia energii. Wyposażony jest w inteligentne światła oraz rolety dostosowujące się do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, co pozwala maksymalnie wykorzystać naturalne światło do efektywnego oświetlenia przestrzeni biurowej.
Do chłodzenia biura zamiast freonu, używana jest woda lodowa, a wentylatory zasilane energią wiatrową zapewniają chłodzenie, znacznie redukując ślad węglowy biura. Część ścian zbudowano z materiałów pochodzących z rozbiórek innych budynków, co idealnie wpisuje się w jedno z „R” Evernexu – recykling.
Obiekt liczy ponad 500 m2 przestronnej powierzchni biurowej, magazyn o powierzchni 350 m2 oraz dodatkowe 150 m2 podzielone między laboratorium a showroomem, prezentującym sprzęt IT. Kompleks jest świetnie zlokalizowany - znajduje się zaledwie pięć minut od lotniska Chopina na Okęciu, z którego do biura można wygodnie dotrzeć shuttle busem a w okolicy istnieje doskonała baza hotelowa i gastronomiczna.
– Biuro jest zaprojektowane tak, aby zaoferować jak najbardziej przyjazne i inspirujące środowisko dla pracujących w nim ludzi. Jesteśmy świadomi, że firmy, które inwestują w zrównoważone miejsca pracy, mają z tego tytułu wiele korzyści i większe możliwości do przyciągania talentów oraz doświadczonych pracowników. Nie bez znaczenia są także udogodnienia dla naszych partnerów biznesowych. Pół żartem, pół serio - przyznam szczerze, że sam sobie trochę zazdroszczę możliwości pracy w takim miejscu” - podsumował Sebastian Pawlak, VP Sales NECE Evernex.
Evernex jest globalnym dostawcą usług IT, przedłuża żywotność zasobów i oferuje kompleksową konserwację centrów danych rożnych dostawców. Dzięki temu maksymalizuje wydajność sprzętu i zwrot z inwestycji. Firma jest liderem na rynku usług serwisowych zewnętrznych dostawców o prawdziwie globalnym zasięgu. Działa w ponad 165 krajach w 45 biurach na całym świecie i jest niedościgniona pod względem zrównoważonego rozwoju i opłacalności. Codziennie wysyła jedną tonę metryczną części zamiennych na cały świat, aby utrzymać działanie centrów danych na najwyższym poziomie.
www.evernex.com

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.