Factris rozpoczyna działalność w Polsce
M&CC Sp. z o.o.
Jana Kazimierza 32b/17
01-248 Warszawa
gajo|mcconsultants.pl| |gajo|mcconsultants.pl
+48 662031031
https://www.mcconsultants.pl/
Na polskim rynku rozpoczął działalność Factris, europejski lider w faktoringu międzynarodowym. Factris działa już z powodzeniem w Belgii, Holandii i krajach bałtyckich. Firma oferuje nowoczesny faktoring dla firm z sektora MSP w euro, a także świadczy usługi faktoringu w euro polskim firmom faktoringowym.
Z powodu pandemii średnie opóźnienie w Polsce w płatnościach między firmami wg raportu Coface wyniosły w 2021 r. 48 dni. Jedynie 2,4 proc. firm dostaje płatności ze swoich faktur na czas. Brak płynności finansowej jest istotnym ograniczeniem w rozwoju firmy. Jedną z kilku metod pozyskiwania kapitału obrotowego jest faktoring – czyli uzyskiwanie kwoty z faktury sprzedażowej prawie natychmiast po jej wysłaniu do klienta. Pozwala to na szybsze zapłacenie za usługi, brak opóźnień w płaceniu podatków czy wykonanie koniecznych przedpłat.
- Zauważyliśmy, że na polskim rynku dostępu firm do środków finansowych znajduje się luka – mówi Tomasz Domagalski, Country Manager Factris Polska. – Istnieje wiele podmiotów, oferujących usługi finansowania faktur, wykupu faktur czy ubezpieczenia transakcji, natomiast brakuje łatwo dostępnego faktoringu międzynarodowego, w euro, dla małych i średnich firm. Polskie firmy, które prowadzą interesy z zagranicznymi kontrahentami, mają bardzo utrudniony dostęp do faktoringu na podstawie faktur, wystawionych podmiotom zagranicznym w walutach obcych. Factris to zmienia – dodaje Tomasz Domagalski.
Factris to firma faktoringowa, należąca do czołowych europejskich fintechów. Oferuje wykup nieprzeterminowanych faktur sprzedażowych, a następnie ściąga należność za fakturę od wierzyciela. Factris także może ubezpieczyć całą transakcję, dzięki czemu firma ma pewność, że należność zostanie zapłacona. Najważniejszymi wyróżnikami Factris są:
1.Możliwość uzyskania finansowania faktur sprzedażowych, wystawionych w euro i w złotówkach kontrahentom w Unii Europejskiej, na równorzędnych zasadach.
2.Wdrożenie komponentu finansowania faktur w euro w polskich firmach faktoringowych.
- Rozmawiamy z lokalnymi firmami faktoringowymi, ponieważ nie musimy ze sobą konkurować na tym polu, lepiej współpracować - mówi Tomasz Domagalski. – Oferujemy nasz komponent faktoringu w walutach obcych, by faktorzy mogli świadczyć jeszcze bardziej kompleksowe usługi faktoringowe.
O Factris
Factris jest firmą fintech z siedzibą w Amsterdamie, której misją jest zapewnienie szybkiego, niedrogiego kapitału dla MŚP w całej Europie za pośrednictwem technologii finansowej ze spersonalizowanym wsparciem. Factris niedawno otrzymał 1. miejsce w branży finansów handlowych na 2021 Go Global Awards, zdobył nagrodę Business Excellence Award 2021 przyznawaną przez Acquisition International Magazine, nagrodę Fintech Innovation Award 2021 przyznawaną przez Finance Monthly oraz został uznany za dostawcę kapitału obrotowego dla MŚP 2020 przez Prestige Awards.

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.