Komunikaty PR

8. edycja Poland & CEE Digital Finance Summit coraz bliżej

2020-02-24  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Marciniak
KLANG! Media

Prosta 68
00-838 Warszawa
m.marciniak|klangmedia.pl| |m.marciniak|klangmedia.pl
(+48) 510 029 844
https://klangmedia.pl

Już 26 lutego rozpocznie się 8. edycja jednej z największych i najbardziej dynamicznych konferencji FinTech w Polsce. Wydarzenie potrwa 2 dni. Weźmie w nim udział 60 prelegentów, którzy opowiadać będą m.in. o strategiach po wdrożeniu PSD2, technologii chmury finansowej, big data, analityce, blockchain i AI.

– Innowacje w sektorze finansowym mają przełożenie na cały biznes. Nowoczesne metody płatności napędzają e-commerce, chmura zmienia bankowość, chatboty i technologie AI optymalizują procesy, a PSD2 sprawia, że na rynku pojawiają się nowe usługi i nowe modele biznesowe. Formuła konferencji pozwala na przedstawienie bardzo wielu przykładów zastosowania technologii fintech w praktyce. Zapraszam na Poland & CEE Digital Finance Summit – komentuje Łukasz Piechowiak, redaktor naczelny portalu Fintek.pl, członek Rady Programowej Poland & CEE Digital Finance Summit.

Poland & CEE Digital Finance Summit to jedno z najciekawszych wydarzeń FinTech w Polsce. Program konferencji jest przygotowywany przez osiemnastoosobową radę programową, w której skład wchodzą przedstawiciele najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw technologiczno-finansowych w kraju.

 

– Sektor cyfrowych finansów cały czas bardzo dynamicznie się zmienia, dlatego istotne jest, by być świadomym możliwości, jakie niesie ze sobą najbliższa przyszłość oraz umiejętnie korzystać z pojawiających się szans. Warto o tym rozmawiać, żeby odpowiednio przygotować rozwiązania wewnątrz swojej organizacji, tak by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i wartościom naszych klientów - komentuje Monika Charamsa, CEO Bancovo, członkini Rady Programowej Poland & CEE Digital Finance Summit. Udział w wydarzeniach, takich jak Digital Finance Summit daje szereg korzyści, niezależnie czy występujemy w roli prelegenta, członka rady programowej, czy uczestnika. Jest to zawsze szansa na wymianę doświadczeń, zdobycie dużej dawki inspiracji i branżowych kontaktów, dlatego zawsze chętnie uczestniczymy w konferencjach dotyczących sektora finansowego, w tym FinTech. Chcemy być na bieżąco z trendami - dodaje. 

 

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z przykładami zastosowania przełomowych technologii w usługach finansowych, nowe źródła wartości i modele biznesowe oraz ich wpływ na szerszy ekosystem. Przeprowadzone zostaną również analizy strategii po wdrożeniu PSD2. Prelegenci będą przyglądać się dokładnie technologii chmury finansowej, big data, blockchain, AI i innym narzędziom wykorzystywanym zarówno w zakresie back office, jak i w rozwoju produktu.

 

Nowe technologie zmieniają branżę finansową na niespotykaną do tej pory skalę. Otwarta bankowość, rozwiązania chmurowe, blockchain, czy robotyzacja i sztuczna inteligencja dają nieograniczone możliwości tworzenia nowych usług, produktów finansowych oraz usprawniania istniejących procesów i narzędzi. Partnerstwa między instytucjami finansowymi a fintechami umożliwiają zwinne wdrażanie innowacji, a tym samym szybkie odpowiadanie na potrzeby klientów. Wierzę, że warto dzielić się doświadczeniami, pokazywać przykłady udanych kooperacji, a także prezentować synergie, które powstają we współpracy instytucji finansowych i startupów technologicznych – mówi Daniel Daszkiewicz, CIO w Alior Banku oraz członek Rady Programowej Poland & CEE Digital Finance Summit.
 

O ORGANIZATORZE: 

EUROPEAN CONFERENCES UNITED (ECU)

www.conferences-united.eu

info@conferences-united.eu

Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie biznesu i profesjonalistów w dążeniu do zapewniania klientom coraz lepszej oferty i obsługi. Firmy i ekspertów wpieramy przez zapewnienie im możliwości zawierania nowych znajomości biznesowych, budowania długotrwałych relacji, poszerzania wiedzy na temat branży oraz aktualizowania informacji o najnowszych rozwiązaniach, technologiach czy narzędziach.

Każdego roku organizujemy wiele rozpoznawalnych na rynku eventów, które gromadzą od 100 do ponad 1500 menedżerów najwyższego szczebla. Działamy w branżach: RETAIL, FMCG, FINANSE I BANKOWOŚĆ.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: KLANG! Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.