8. edycja Poland & CEE Digital Finance Summit coraz bliżej
KLANG! Media
Prosta 68
00-838 Warszawa
m.marciniak|klangmedia.pl| |m.marciniak|klangmedia.pl
(+48) 510 029 844
https://klangmedia.pl
Już 26 lutego rozpocznie się 8. edycja jednej z największych i najbardziej dynamicznych konferencji FinTech w Polsce. Wydarzenie potrwa 2 dni. Weźmie w nim udział 60 prelegentów, którzy opowiadać będą m.in. o strategiach po wdrożeniu PSD2, technologii chmury finansowej, big data, analityce, blockchain i AI.
– Innowacje w sektorze finansowym mają przełożenie na cały biznes. Nowoczesne metody płatności napędzają e-commerce, chmura zmienia bankowość, chatboty i technologie AI optymalizują procesy, a PSD2 sprawia, że na rynku pojawiają się nowe usługi i nowe modele biznesowe. Formuła konferencji pozwala na przedstawienie bardzo wielu przykładów zastosowania technologii fintech w praktyce. Zapraszam na Poland & CEE Digital Finance Summit – komentuje Łukasz Piechowiak, redaktor naczelny portalu Fintek.pl, członek Rady Programowej Poland & CEE Digital Finance Summit.
Poland & CEE Digital Finance Summit to jedno z najciekawszych wydarzeń FinTech w Polsce. Program konferencji jest przygotowywany przez osiemnastoosobową radę programową, w której skład wchodzą przedstawiciele najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw technologiczno-finansowych w kraju.
– Sektor cyfrowych finansów cały czas bardzo dynamicznie się zmienia, dlatego istotne jest, by być świadomym możliwości, jakie niesie ze sobą najbliższa przyszłość oraz umiejętnie korzystać z pojawiających się szans. Warto o tym rozmawiać, żeby odpowiednio przygotować rozwiązania wewnątrz swojej organizacji, tak by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i wartościom naszych klientów - komentuje Monika Charamsa, CEO Bancovo, członkini Rady Programowej Poland & CEE Digital Finance Summit. – Udział w wydarzeniach, takich jak Digital Finance Summit daje szereg korzyści, niezależnie czy występujemy w roli prelegenta, członka rady programowej, czy uczestnika. Jest to zawsze szansa na wymianę doświadczeń, zdobycie dużej dawki inspiracji i branżowych kontaktów, dlatego zawsze chętnie uczestniczymy w konferencjach dotyczących sektora finansowego, w tym FinTech. Chcemy być na bieżąco z trendami - dodaje.
Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z przykładami zastosowania przełomowych technologii w usługach finansowych, nowe źródła wartości i modele biznesowe oraz ich wpływ na szerszy ekosystem. Przeprowadzone zostaną również analizy strategii po wdrożeniu PSD2. Prelegenci będą przyglądać się dokładnie technologii chmury finansowej, big data, blockchain, AI i innym narzędziom wykorzystywanym zarówno w zakresie back office, jak i w rozwoju produktu.
– Nowe technologie zmieniają branżę finansową na niespotykaną do tej pory skalę. Otwarta bankowość, rozwiązania chmurowe, blockchain, czy robotyzacja i sztuczna inteligencja dają nieograniczone możliwości tworzenia nowych usług, produktów finansowych oraz usprawniania istniejących procesów i narzędzi. Partnerstwa między instytucjami finansowymi a fintechami umożliwiają zwinne wdrażanie innowacji, a tym samym szybkie odpowiadanie na potrzeby klientów. Wierzę, że warto dzielić się doświadczeniami, pokazywać przykłady udanych kooperacji, a także prezentować synergie, które powstają we współpracy instytucji finansowych i startupów technologicznych – mówi Daniel Daszkiewicz, CIO w Alior Banku oraz członek Rady Programowej Poland & CEE Digital Finance Summit.
O ORGANIZATORZE:
EUROPEAN CONFERENCES UNITED (ECU)
www.conferences-united.eu
info@conferences-united.eu
Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie biznesu i profesjonalistów w dążeniu do zapewniania klientom coraz lepszej oferty i obsługi. Firmy i ekspertów wpieramy przez zapewnienie im możliwości zawierania nowych znajomości biznesowych, budowania długotrwałych relacji, poszerzania wiedzy na temat branży oraz aktualizowania informacji o najnowszych rozwiązaniach, technologiach czy narzędziach.
Każdego roku organizujemy wiele rozpoznawalnych na rynku eventów, które gromadzą od 100 do ponad 1500 menedżerów najwyższego szczebla. Działamy w branżach: RETAIL, FMCG, FINANSE I BANKOWOŚĆ.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.