Komunikaty PR

Aplikacje do controllingu szansą na oszczędności w czasach kryzysu

2020-08-12  |  13:00

Epidemia COVID-19 wpłynęła na zmianę myślenia o prowadzeniu biznesu izarządzania finansami. W obecnej sytuacji gospodarczej zyski to nie wszystko. Ważne jest zachowanie płynności finansowej. Pora pomyśleć o zarządzaniu cash flow w sposób inny niż jeszcze pół roku temu.  

 

Skutki pandemii w równym stopniu odczuły niemal wszystkie sektory gospodarki (branża turystyczna, HoReCa, logistyczna, rozrywkowa, health&beauty). Niemal połowa (49,3 proc.) przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich firm ocenia swoją aktualną sytuację ekonomiczną jako złą – wynika z ogólnopolskiego badana Krajowego Rejestru Długów „KoronaBilans MŚP”. Aż 89% ankietowanych firm wskazuje, że koronawirus wpłynął na produkcję, sprzedaż czy świadczone przez nie usługi. Największym wyzwaniem jest obecnie zachowanie płynności finansowej, czyli kontrola wydatków, nieregularne przychody i rentowność. 

 

Rozwiązania analityczne  

Utrata płynności finansowej spowodowana kryzysem skłania do szybkich, ale jednocześnie racjonalnych decyzji biznesowych, a te warto podejmować na podstawie wskaźników, faktów i danych. Pomagają w tym rozwiązania analityczne (Business Intelligence). Do niedawna dostępne były głównie dla dużych firm i korporacji. Aktualnie, dzięki atrakcyjnym cenom, dostępem w formie abonamentu, łatwości w uruchomieniu i obsłudze stały się osiągalne dla firm z sektora MŚP. W nowej rzeczywistości narzędzia wspierające zarządzanie są postrzegane jako kluczowe i pomocne przy przeprowadzeniu przez kryzys, ale również jako wsparcie w każdej działalność. A jest o co walczyć, bo Polacy chcą wspierać małe biznesy. Niemal 80% ankietowanych biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez Ipsos na zlecenie PayPal deklaruje chęć zakupów lokalnych produktów. Kluczowym wyznaniem jest adaptacja modelu biznesowego do aktualnej sytuacji. Warto zacząć od dokładnej analizy kosztów, by zidentyfikować obszary, w których można wprowadzić zmiany wpływające na poprawę płynności finansowej.  

 

Co mówią Twoje dane? 

Jednym z narzędzi, które pomaga w szczegółowej analizie danych i podejmowaniu decyzji biznesowych jest nowa, polska aplikacja OneLook. Została stworzona właśnie z myślą o właścicielach małych i średnich firm. Dzięki integracji danych pozwala zaoszczędzić czas i usprawnić pracę. Użytkownik jednym kliknięciem wyświetla dowolne dane pochodzące z różnych źródeł uzyskując wynik przedstawiony w czytelnej i atrakcyjnej formie. Dane mogą zostać pobrane z plików xls, csv, plików JPK_VAT i KR, baz danych, np. Microsoft SQL lub wprowadzone bezpośrednio do arkusza dostępnego w aplikacji. OneLook Viewer umożliwia wyświetlanie i udostępnienie przygotowanych danych w formie tylko do odczytu. OneLook jest zintegrowany z kalendarzem Google, dzięki czemu już z poziomu aplikacji możemy zapisywać ważne terminy. Kontrola rentowności działań, cashflow i analiza wyników to pomoc w przejściu kryzysu. 

 

Więcej informacji:  

https://www.controlling-systems.pl/ 

http://www.onelook.com.pl/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Wyzwania dla polskiego biznesu Biuro prasowe
2024-12-04 | 08:30

Wyzwania dla polskiego biznesu

Zatory płatnicze, spadki w produkcji budowlano-montażowej czy niepokojące sygnały z europejskich rynków to tylko niektóre z czynników, które mogą wpłynąć na
Finanse Ultimo zmienia się w B2 Impact i przedstawia nową strategię rozwoju marki
2024-12-03 | 14:00

Ultimo zmienia się w B2 Impact i przedstawia nową strategię rozwoju marki

Ultimo, jedna z czołowych firm zarządzających wierzytelnościami w Polsce, przechodzi rebranding i od 2 grudnia 2024 r. działa pod nową nazwą – B2 Impact. To kolejny krok w
Finanse Play of Battle S.A. pozyskała od inwestorów ponad 3 mln zł
2024-12-03 | 13:30

Play of Battle S.A. pozyskała od inwestorów ponad 3 mln zł

Ponad 3 mln zł w ramach publicznej oferty akcji pozyskało warszawskie studio Play of Battle S.A. To jedna z największych ofert publicznych w trybie subskrypcji otwartej spółki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.