Automatyzacja pracy w biurze rachunkowym dzięki nowoczesnym programom księgowym
Nowe technologie dostarczają wielu narzędzi pozwalających usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków. W przypadku biur rachunkowych elementarnym rozwiązaniem z tej kategorii są programy księgowe.
Z programów księgowych korzysta się od wielu lat, ale kiedy porówna się funkcjonalności tych, których używano dawniej, a tych, jakie muszą odpowiedzieć na bieżące potrzeby, to okaże się, że różnice są znaczne.
Automatyzacja biura rachunkowego niezbędna, by zachować pozycję na rynku
Biura rachunkowe mają mnóstwo obowiązków, rośnie wielość raportów, deklaracji i innych dokumentów, jakie muszą wypełniać. Jednocześnie rosną wymagania klientów, którzy oczekują natychmiastowej obsługi. To wymusza taką organizację czasu pracy, by jak najwięcej czynności usprawnić. Stawiając na cyfryzację i najnowsze oprogramowanie, można spodziewać się, że wiele zadań zostanie zautomatyzowanych, tym samym pracownicy biura rachunkowego będą pracować wydajniej. Efektywna praca wpłynie na komfort pracowników i wyższą jakość obsługi klientów, dlatego łatwiej wyprzedzić konkurencję.
Jak programy księgowe pomagają zautomatyzować pracę?
Automatyzacja w programach księgowych jest wyraźnie widoczna. Dotyczy takich obszarów jak fakturowanie i prowadzenie rozliczeń. Nie tylko dane w dokumentach uzupełniają się od razu według ustawionych wytycznych, ale automatycznie mogą być księgowane związane z tym operacje. Istnieje możliwość automatycznego wysyłania przypomnienia o terminie płatności do klientów, więc łatwiej o egzekwowanie należności.
Program dla biura rachunkowego przechowuje się różnego rodzaju dokumenty jak deklaracje podatkowe, raporty bądź umowy. Mogą być automatycznie katalogowane i przypisywane do poszczególnych klientów. Oprócz tego programy księgowe pozwalają na automatyczne generowanie raportów finansowych z wykorzystaniem różnych wskaźników, co daje pełny obraz sytuacji finansowej firmy i ułatwia prowadzenie prognoz na przyszłość.
Na zautomatyzowanie pracy księgowego wpływa możliwość integracji oprogramowania z innymi narzędziami informatycznymi. Dużym wsparciem jest integracja z KSeF, czyli Krajowym Systemem e-Faktur. Wdrożenie go będzie wkrótce obowiązkowe, poza tym integracja z programem księgowym eliminuje konieczność podwójnego wpisywania danych.
Wiele nowoczesnych programów ma dostępne aktualizacje, jeszcze zanim będą miały zmienić się przepisy. To również przekłada się na większą oszczędność czasu. Zautomatyzowanie pracy wiąże się w tym przypadku ze znaczą redukcją ryzyka błędów, przez co klienci nie zgłaszają się z reklamacją, korekt wystawia się mniej, więc komfort pracy jest lepszy.
Podsumowanie
Firmy, które chcą się rozwijać i utrzymywać konkurencyjną pozycję na rynku, muszą podążać za trendami, a te koncentrują się wokół digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych. Decydując się na nowoczesny program księgowy dla biura rachunkowego, można spodziewać się tego, że wiele czynności księgowych będzie zautomatyzowanych, co całkowicie zmieni jakość pracy.
Źródło informacji: Soneta
Materiał promocyjny
Polacy czytają, ale księgarnie toną w długach
Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla biur rachunkowych
Technologia prawą ręką przedsiębiorcy - 5 narzędzi opartych na AI
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.