Komunikaty PR

BETA ETF WIG20lev PFIZ debiutuje na GPW w Warszawie

2020-02-24  |  16:05

AgioFunds TFI rozwija ofertę dla klientów – kolejny ETF na WIG20 od AgioFunds debiutuje na GPW w Warszawie

BETA ETF WIG20lev PFIZ – czwarty w historii warszawskiej giełdy polski fundusz inwestycyjny typu ETF zadebiutuje na rynku 25 lutego br. Emisję funduszu przeprowadziło AgioFunds TFI SA, a koordynatorem projektu jest Beta Securities Poland. Płynność handlu ETFami będzie wspierana przez animatora rynku, Dom Maklerski BOŚ.

AgioFunds TFI wprowadza na polski rynek kolejny innowacyjny produkt, który powiększa paletę możliwości inwestycyjnych dla krajowych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, mówi Dariusz Wieloch, Prezes Zarządu AgioFunds TFI SA. ETF to konkurencyjna cenowo alternatywa wobec tradycyjnego funduszu. Widzimy, że krajowi inwestorzy oczekują produktów pasywnego inwestowania, dlatego wspólnie z naszym partnerem, Beta Securities Poland, zaoferowaliśmy inwestorom już cztery ETFy. W przygotowaniu są kolejne takie rozwiązania, dodaje Prezes Dariusz Wieloch.

 

AgioFunds TFI i Beta Securities Poland pionierami rynku ETFów w Polsce

BETA ETF WIG20lev Portfelowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty będzie fizycznie i syntetycznie odzwierciedlać indeks WIG20 z uwzględnieniem stopnia dźwigni finansowej WIG20lev, w tym udział fizycznej replikacji portfela opartej na bezpośrednich inwestycjach w akcje będzie stanowił nie mniej niż 50% łącznej ekspozycji portfela funduszu na WIG20. Opłata za zarządzanie funduszu wynosi nie więcej niż 2%. BETA ETF WIG20lev to już czwarty z kolei polski ETF powstały dzięki współpracy AgioFunds TFI i Beta Securities Poland.

Pierwszy polski ETF na WIG20 – Beta ETF WIG20TR Portfelowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty także powstał dzięki współpracy AgioFunds TFI z Beta Securities Poland i zadebiutował na rynku w styczniu 2019 roku. Fundusz ten odwzorowuje zachowanie indeksu WIG20 i uwzględnia dywidendy wypłacane przez spółki wchodzące w jego skład (https://agiofunds.pl/beta-etf-2/?confirm=84309438#/).

W listopadzie 2019 roku odbyło się natomiast pierwsze notowanie BETA ETF WIG20short Portfelowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty – funduszu opartego na indeksie WIG20short. Cel inwestycyjny funduszu jest realizowany poprzez replikację indeksu WIG20short, którego wartość kształtowana jest symetrycznie względem indeksu WIG20. Strategia funduszu umożliwia grę na spadkach indeksu WIG20 (https://agiofunds.pl/beta-etf-wig20short/?confirm=84309438#/).

Więcej informacji: https://agiofunds.pl/dokumenty/beta-etf-wig20lev/

 

Zobacz także:

BETA ETF WIG20TR https://agiofunds.pl/beta-etf-2/?confirm=84309438#/

BETA ETF WIG20short https://agiofunds.pl/beta-etf-wig20short/?confirm=84309438#/

BETA ETF MWIG40TR https://agiofunds.pl/beta-etf-2-2/?confirm=84309438#/


#AgioFunds #TFI #FunduszeInwestycyjne #NiezależneTFI


NOTA PRAWNA

Przedstawione informacje finansowe mają charakter historyczny i nie stanowią gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości. Inwestowanie w certyfikaty inwestycyjne Funduszu wiąże się z ryzykiem, a Fundusz nie gwarantuje osiągnięcia przyjętego celu inwestycyjnego. Uczestnicy Funduszu muszą się liczyć z ryzykiem utraty części lub całości wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu z inwestycji w certyfikaty inwestycyjne uzależniona jest od wartości certyfikatów inwestycyjnych w momencie ich nabycia i zbycia oraz opłat manipulacyjnych lub prowizji brokerskich i podatku od dochodów kapitałowych. Wartość aktywów netto Funduszu cechuje się dużą zmiennością ze względu na skład portfela inwestycyjnego. Szczegółowe informacje dotyczące Funduszu, w tym opis ryzyka inwestycyjnego, informacje o opłatach oraz kosztach działalności Funduszu znajdują się w Prospekcie Emisyjnym dostępnym na stronie internetowej www.agiofunds.pl oraz www.bossa.pl. Informacje zawarte w materiale mają charakter promocyjny i nie należy ich traktować jako rekomendacji dotyczącej inwestycji w określone instrumenty finansowe. Dochody z inwestycji w fundusze inwestycyjne dokonywane przez osoby fizyczne podlegają opodatkowaniu podatkiem od dochodów kapitałowych. Niniejsza informacja nie stanowi usługi doradztwa inwestycyjnego i nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Organem nadzorującym AgioFunds TFI SA jest Komisja Nadzoru Finansowego. Oferta publiczna certyfikatów inwestycyjnych Funduszu ma miejsce wyłącznie w Rzeczpospolitej Polskiej. Niniejszy materiał nie zawiera ani nie stanowi oferty nabycia certyfikatów inwestycyjnych Funduszu, ani też zaproszenia do złożenia oferty nabycia certyfikatów inwestycyjnych, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie lub Japonii, ani w jakiejkolwiek innej jurysdykcji, w której taka oferta lub zaproszenie byłyby sprzeczne z prawem. Nie będzie prowadzona żadna oferta publiczna certyfikatów inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Niniejszy materiał nie może być rozpowszechniany w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Australii, Kanadzie i Japonii. Prawa autorskie wynikające z niniejszego materiału przysługują AgioFunds TFI SA.


Dodatkowych informacji udziela:

Zofia Jakubiak 

Reputation Managers sp. z o. o.
M: +48 509 618 899
zofia.jakubiak@reputacja.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.