Komunikaty PR

Chat GPT: Nowy wymiar zarabiania dzięki sztucznej inteligencji

2023-05-23  |  13:45
Biuro prasowe
Do pobrania IP ( 0.03 MB )

Sztuczna inteligencja to w ostatnich miesiącach wyjątkowo gorący temat, nie tylko w branży technologicznej, ale również w świecie finansów i inwestowania. W głównej mierze to zasługa chatu GPT, którego uruchomienie zostało okrzyknięte kamieniem milowym w rozwoju tej dziedziny. To właśnie dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego, sektory takie jak finansowy nie tylko stają się bardziej efektywne i opłacalne, ale przede wszystkim dostępne dla każdego, niezależnie od doświadczenia czy kapitału inwestycyjnego.

Od początku 2023 roku nie milkną burzliwe dyskusje na temat chatu GPT - systemu opartego na sztucznej inteligencji (Artificial intelligence - AI), który został stworzony przez organizację badawczą OpenAI. Opiera on swoje działanie na zaawansowanym algorytmie przetwarzania języka naturalnego, który pozwala na analizę i generowanie tekstów oraz przeprowadzanie rozmów z użytkownikami w sposób niemalże naturalny. Według przewidywań globalny rynek sztucznej inteligencji osiągnie wartość 1,59103 bln USD w 2030 roku, a narzędzia takie, jak Chat GPT będą odgrywały kluczową rolę w jego rozwoju, przede wszystkim z uwagi na coraz bardziej powszechne ich zastosowanie, w tym w branży finansowej.

To, że firmy z sektora finansowego inwestują duże środki w rozwój sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, wiadomo od dawna. Ich implementacja w dużych korporacjach pozwala na wykorzystanie zgromadzonych danych w celu generowania zysków, poprawy jakości obsługi klienta, rozwijania oferty produktów i usług oraz przyczynia się do rozwoju samego sektora bankowego. To, co jednak było do tej pory rzadko spotykane to trend wykorzystywania AI przez prywatnych i początkujących inwestorów. Ci, dzięki ogólnodostępnym narzędziom, takim jak Chat GPT, zyskali możliwość łatwiejszego podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych, m.in. poprzez szczegółową analizę dużych zbiorów danych, w tym informacji o rynkach finansowych, trendach, notowaniach, wynikach finansowych firm, a także badań nastrojów rynkowych.

"Wraz z dynamicznym postępem technologicznym, wykorzystanie narzędzi takich jak Chat GPT w branży finansowej staje się coraz bardziej powszechne. Już teraz pomagają one zwłaszcza początkującym inwestorom w podejmowaniu szybkich, a zarazem przemyślanych decyzji, co jest szczególnie istotne w przypadku inwestycji na rynkach o dużych wahaniach cenowych, takich jak rynek walutowy czy kryptowalutowy. Choć sztuczna inteligencja nigdy nie powinna całkowicie przejmować odpowiedzialności i zastępować wiedzy i ludzkiej intuicji, jej zastosowanie w sektorze finansowym znacząco może poprawić zarządzanie ryzykiem, przyspieszyć rozwój branży i zapewnić inwestorom większą kontrolę nad ich portfelami inwestycyjnymi" - wskazuje Olena Bondar, dyrektor biura Freedom Finance Europe Poland.

Dzięki obszernej analizie danych z giełdy, informacji publikowanych w mediach oraz danych bieżących i historycznych, sztuczna inteligencja może identyfikować sygnały wskazujące na potencjalne oszustwa i nieprawidłowości oraz pomóc w określenia ryzyka inwestycyjnego. Co więcej, nowoczesne algorytmy uczenia maszynowego mogą pomóc w przewidywaniu wzrostów lub spadków wartości akcji, co pozwala inwestorom minimalizować straty i zwiększać zwroty z inwestycji. AI może również wspierać w przewidywaniu innych trendów rynkowych, takich jak zmiany w kursach walut czy wycena surowców, co z kolei pozwala inwestorom na lepsze dostosowanie swoich strategii do zmieniających się warunków rynkowych.

 

_________________________________________________________________________________________

 

Freedom Finance Europe to międzynarodowy broker internetowy znany pod marką Freedom24, należący do międzynarodowej grupy inwestycyjnej Freedom Holding Corp. Akcje holdingu notowane są na giełdzie NASDAQ, a jego działalność jest regulowana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Freedom Finance Europe oferuje swoim klientom bezpośredni dostęp do największych światowych giełd papierów wartościowych, profesjonalną analitykę papierów wartościowych oraz dedykowane aplikacje handlowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.