Danfoss finalizuje przejęcie działalności Eaton
- Nabycie Eaton Hydraulics przez firmę Danfoss zostało oficjalnie sfinalizowane.
- Danfoss zwiększa swoje rozmiary o jedną trzecią i staje się światowym liderem
w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej. - Eaton Hydraulics stanie się częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions, podwajając działalność Danfoss związaną z przemysłem hydraulicznym.
NORDBORG, DANIA – Danfoss oficjalnie sfinalizował nabycie działu hydraulicznego firmy Eaton za cenę 3,3 mld USD (około 3 mld EUR), uzyskując wcześniej niezbędne zgody regulacyjne i potwierdzenie warunków zamknięcia transakcji. Dzięki temu ruchowi Grupa Danfoss powiększy się o jedną trzecią i stanie się światowym liderem w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej.
Hydraulika mobilna stanowi jedną z głównych i odnoszących największe sukcesy gałęzi działalności firmy Danfoss już od ponad 50 lat. Przejęcie Eaton Hydraulics jest istotnym aspektem strategii rozwoju firmy Danfoss. Eaton Hydraulics stanie się częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions, który zyska w ten sposób ok. 10 tys. pracowników na całym świecie i potencjał sprzedaży, która w 2020 r. w skali globalnej wyniosła 1,8 mld USD (ok. 1,5 mld EUR). Dzięki połączeniu możliwości obu firm moce Danfoss Power Solutions podwoją się, zwiększając dwukrotnie potencjał dostarczania innowacyjnych rozwiązań.
Po wzmocnieniu Danfoss Power Solutions będzie oferował najszerszy wybór produktów i rozwiązań z zakresu hydrauliki mobilnej i przemysłowej na rynku, dysponując kompletną ofertą produktową, włącznie z systemami pompowania płynów hydraulicznych. Kanały dystrybucji firmy również zostały znacznie wzmocnione, a możliwości lokalnego wsparcia produktów i jej zasięg geograficzny znacznie wzrosły. Wszystko to pozwoli Danfoss Power Solutions umocnić pozycję partnera technologicznego dla obecnych i nowych klientów, a także przejąć rolę lidera cyfryzacji i elektryfikacji.
Kim Fausing, CEO Danfoss Group, skomentował nabycie:
„To wspaniały dzień dla firmy Danfoss, ponieważ witamy w szeregach naszej organizacji 10 000 nowych pracowników i powołujemy do życia światowego lidera w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia dwóch silnych firm i świetnych zespołów, będziemy w stanie zaoferować naszym klientom niezrównany poziom usług i wiedzy eksperckiej pozyskiwanej od jednego partnera. Wciąż będziemy przeznaczać znaczne nakłady na inwestycje, co pozwoli nam utrzymać się w czołówce branży i dostarczać rozwiązania poprawiające produktywność i redukujące emisje, aby sprostać wymaganiom przyszłości”.
Eric Alström, Prezydent Danfoss Power Solutions, powiedział:
„Nigdy wcześniej zapotrzebowanie na innowacyjne technologicznie i przełomowe rozwiązania dla hydrauliki nie było tak duże. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z pomyślnego sfinalizowania tej znaczącej inwestycji w naszą główną gałąź działalności w obszarze hydrauliki, dzięki której możemy oferować naszym klientom
i partnerom jeszcze lepsze usługi. Połączenie tych dwóch prężnych firm to idealne rozwiązanie, które oferuje niezliczone możliwości, takie jak wzrost potencjału naszej wiedzy inżynierskiej i naszych możliwości, podwojenie możliwości globalnego wsparcia produktów oraz zwiększenie wartości naszych Ośrodków Rozwoju Aplikacji i narzędzi wspomagających projektowanie cyfrowe. Poszerzenie oferty o systemy pompowania płynów hydraulicznych i rozwiązania na potrzeby przemysłu to kolejne korzyści płynące z tej transakcji”.
Paulo Ruiz, Prezydent byłej firmy Hydraulics Group, dodał:
„To nowy, ekscytujący rozdział w życiu obu firm i ich pracowników, którzy razem są silniejsi. Dzięki możliwości korzystania z wieloletniego doświadczenia w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań i wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej, nowy zespół Danfoss Power Solutions stanie się światowym liderem w dziedzinie hydrauliki mobilnej i przemysłowej. Połączenie oferty produktów i poszerzenie zasięgu globalnego zadziała na korzyść klientów i dystrybutorów na całym świecie”.
Zdjęcia:
https://www.dropbox.com/sh/n3ophuk9mtipjgy/AADf4oK3-pYrfRdMqS0ytwoAa?dl=0

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.