Danfoss finalizuje przejęcie działalności Eaton
- Nabycie Eaton Hydraulics przez firmę Danfoss zostało oficjalnie sfinalizowane.
- Danfoss zwiększa swoje rozmiary o jedną trzecią i staje się światowym liderem
w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej. - Eaton Hydraulics stanie się częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions, podwajając działalność Danfoss związaną z przemysłem hydraulicznym.
NORDBORG, DANIA – Danfoss oficjalnie sfinalizował nabycie działu hydraulicznego firmy Eaton za cenę 3,3 mld USD (około 3 mld EUR), uzyskując wcześniej niezbędne zgody regulacyjne i potwierdzenie warunków zamknięcia transakcji. Dzięki temu ruchowi Grupa Danfoss powiększy się o jedną trzecią i stanie się światowym liderem w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej.
Hydraulika mobilna stanowi jedną z głównych i odnoszących największe sukcesy gałęzi działalności firmy Danfoss już od ponad 50 lat. Przejęcie Eaton Hydraulics jest istotnym aspektem strategii rozwoju firmy Danfoss. Eaton Hydraulics stanie się częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions, który zyska w ten sposób ok. 10 tys. pracowników na całym świecie i potencjał sprzedaży, która w 2020 r. w skali globalnej wyniosła 1,8 mld USD (ok. 1,5 mld EUR). Dzięki połączeniu możliwości obu firm moce Danfoss Power Solutions podwoją się, zwiększając dwukrotnie potencjał dostarczania innowacyjnych rozwiązań.
Po wzmocnieniu Danfoss Power Solutions będzie oferował najszerszy wybór produktów i rozwiązań z zakresu hydrauliki mobilnej i przemysłowej na rynku, dysponując kompletną ofertą produktową, włącznie z systemami pompowania płynów hydraulicznych. Kanały dystrybucji firmy również zostały znacznie wzmocnione, a możliwości lokalnego wsparcia produktów i jej zasięg geograficzny znacznie wzrosły. Wszystko to pozwoli Danfoss Power Solutions umocnić pozycję partnera technologicznego dla obecnych i nowych klientów, a także przejąć rolę lidera cyfryzacji i elektryfikacji.
Kim Fausing, CEO Danfoss Group, skomentował nabycie:
„To wspaniały dzień dla firmy Danfoss, ponieważ witamy w szeregach naszej organizacji 10 000 nowych pracowników i powołujemy do życia światowego lidera w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia dwóch silnych firm i świetnych zespołów, będziemy w stanie zaoferować naszym klientom niezrównany poziom usług i wiedzy eksperckiej pozyskiwanej od jednego partnera. Wciąż będziemy przeznaczać znaczne nakłady na inwestycje, co pozwoli nam utrzymać się w czołówce branży i dostarczać rozwiązania poprawiające produktywność i redukujące emisje, aby sprostać wymaganiom przyszłości”.
Eric Alström, Prezydent Danfoss Power Solutions, powiedział:
„Nigdy wcześniej zapotrzebowanie na innowacyjne technologicznie i przełomowe rozwiązania dla hydrauliki nie było tak duże. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z pomyślnego sfinalizowania tej znaczącej inwestycji w naszą główną gałąź działalności w obszarze hydrauliki, dzięki której możemy oferować naszym klientom
i partnerom jeszcze lepsze usługi. Połączenie tych dwóch prężnych firm to idealne rozwiązanie, które oferuje niezliczone możliwości, takie jak wzrost potencjału naszej wiedzy inżynierskiej i naszych możliwości, podwojenie możliwości globalnego wsparcia produktów oraz zwiększenie wartości naszych Ośrodków Rozwoju Aplikacji i narzędzi wspomagających projektowanie cyfrowe. Poszerzenie oferty o systemy pompowania płynów hydraulicznych i rozwiązania na potrzeby przemysłu to kolejne korzyści płynące z tej transakcji”.
Paulo Ruiz, Prezydent byłej firmy Hydraulics Group, dodał:
„To nowy, ekscytujący rozdział w życiu obu firm i ich pracowników, którzy razem są silniejsi. Dzięki możliwości korzystania z wieloletniego doświadczenia w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań i wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej, nowy zespół Danfoss Power Solutions stanie się światowym liderem w dziedzinie hydrauliki mobilnej i przemysłowej. Połączenie oferty produktów i poszerzenie zasięgu globalnego zadziała na korzyść klientów i dystrybutorów na całym świecie”.
Zdjęcia:
https://www.dropbox.com/sh/n3ophuk9mtipjgy/AADf4oK3-pYrfRdMqS0ytwoAa?dl=0
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.