eService zaleca regularną dezynfekcję terminali płatniczych i pinpadów
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
W związku z ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemią koronawirusa oraz zaleceniami Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego ws. BHP i kontaktów z klientami, eService przypomina o dobrych praktykach i zasadach dezynfekcji terminali płatniczych oraz pinpadów.
Resort zdrowia oraz GIS rekomendują, by zachować szczególną ostrożność w codziennych kontaktach i miejscach publicznych oraz przestrzegać zaostrzonych rygorów higieny, zwłaszcza np. po kontakcie z pieniędzmi papierowymi i monetami, które mogą być nośnikiem niebezpiecznych drobnoustrojów chorobotwórczych.
Jednym z możliwych sposobów ograniczenia potencjalnej transmisji wirusów jest korzystanie z płatności bezgotówkowych. Aby w pełni wykorzystać jej przewagę nad tradycyjnymi metodami płatności, przedsiębiorcy udostępniający klientom urządzenia do obsługi płatności – w szczególności pinpady i terminale, powinni dbać o ich regularną dezynfekcję. Urządzenia te, podobnie jak sklepowe wózki, koszyki, klamki i inne elementy wyposażenia są codziennie dotykane przez setki osób.
Jak postępować z urządzeniami do płatności?
Prosty poradnik informujący - czym i w jaki sposób bezpiecznie dla zdrowia i użytkowanego urządzenia przeprowadzić dezynfekcję terminali płatniczych i pinpadów można znaleźć na stronie najpopularniejszego polskiego dostawcy rozwiązań płatniczych – pod adresem: www.eservice.pl/koronawirus
Podczas pandemii warto pamiętać, że ograniczenie użycia gotówki znacznie minimalizuje ryzyko kontaktu z bakteriami i wirusami. W świetle wyników prowadzonych od dawna badań rekomenduje się korzystanie z płatności bezgotówkowych, zwłaszcza zbliżeniowych lub realizowanych za pomocą BLIKa.
eService przypomina także, że w razie potrzeby zamówienia terminala płatniczego do obsługi płatności w firmie, można to zrobić całkowicie zdalnie – bez potrzeby wychodzenia z biura. Całą procedurę razem z zawarciem umowy można zrealizować za pomocą strony www.bezgotowki.pl. Terminal wraz z niezbędnymi instrukcjami zostanie dostarczony przedsiębiorcy przesyłką kurierską, lub zainstalowany przez serwisanta.

Kongres Rady Podatkowej o najważniejszych wyzwaniach fiskalnych dla biznesu

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.