Finansowanie transakcji dla MŚP
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
W czasach niepewności gospodarczej, zarządzanie przepływami finansowymi jest kluczowe dla małych i średnich firm. Faktoring, czyli wykup nieprzeterminowanych faktur, pozwala przedsiębiorstwom na szybki dostęp do środków finansowych, zamieniając należności na gotówkę. Dzięki temu, MŚP mogą skutecznie zarządzać płynnością finansową, unikać zatorów płatniczych oraz inwestować w rozwój.
Współczesny rynek wymaga od przedsiębiorstw elastyczności i zdolności do szybkiego reagowania na zmieniające się warunki. MŚP często borykają się z wyzwaniem długich terminów płatności, które mogą ograniczać ich zdolność do inwestycji i rozwoju. Finansowanie transakcji w formie faktoringu daje firmom szybki dostęp do kapitału obrotowego.
Faktoring przejmuje zobowiązania kontrahentów, zamieniając należności handlowe na gotówkę, co jest kluczowe dla utrzymania stabilności finansowej. Dzięki dostępowi do kapitału, przedsiębiorstwa mogą swobodniej inwestować w rozwój, nowe technologie czy ekspansję rynkową. Wzrost możliwości inwestycyjnych to nie wszystko. Eliminacja ryzyka niewypłacalności kontrahentów poprzez faktoring zabezpiecza firmy przed stratami finansowymi.
Małe i średnie przedsiębiorstwa są fundamentem naszej gospodarki. Doskonale rozumiemy wyzwania, przed jakim stoją w dzisiejszym, konkurencyjnym środowisku. Nasze nowoczesne rozwiązania faktoringowe są zaprojektowane w taki sposób, aby wspierać stabilność finansową MŚP, umożliwiając elastyczne zarządzanie płynnością. Przejmujemy ryzyko niewypłacalności kontrahentów, co pozwala skupić się przedsiębiorcom na działalności operacyjnej i realizacji strategicznych celów biznesowych, a nie na windykacji należności. Faktoring nie tylko poprawia płynność finansową MŚP, ale również pozwala rozwijać się bez obaw o długie terminy płatności – mówi Agnieszka Fieback, dyrektorka sprzedaży faktoringu w BNP Paribas Faktoring.
Faktoring umożliwia przedsiębiorstwom szybki dostęp do środków finansowych poprzez wykupienie ich faktur przez firmę faktoringową. Pozwala to na niemal natychmiastowe uzyskanie gotówki, co jest kluczowe w utrzymaniu płynności finansowej szczególnie w sytuacji, gdy terminy płatności faktur są długie. Faktoring może również obejmować przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahenta w oparciu o faktoring bez regresu. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą zabezpieczyć się przed stratami wynikającymi z niewypłacalności swoich klientów, co nabiera dodatkowego znaczenia w niestabilnych gospodarczo czasach.
Firmy faktoringowe często oferują dodatkowe usługi, jak zarządzanie należnościami czy wsparcie w windykacji. To z kolei pozwala przedsiębiorstwom skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, zamiast zajmować się monitorowaniem płatności i weryfikowaniem zaległych należności. Poprzez szybki dostęp do gotówki, firmy mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami, inwestować w rozwój, nowe technologie czy ekspansję na nowe rynki. Faktoring poprawia także utrzymywanie relacji z kluczowymi dostawcami poprzez terminowe regulowanie zobowiązań. Jest to narzędzie wszechstronne i adaptowalne do różnych scenariuszy biznesowych, ponieważ może być dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, w tym do specyfiki jego branży, wielkości obrotów czy struktury klienteli.
Polacy czytają, ale księgarnie toną w długach
Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla biur rachunkowych
Technologia prawą ręką przedsiębiorcy - 5 narzędzi opartych na AI
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.