Forum Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu już w piątek
Forum Finansów z Bankier.pl: Inwestuj z głową
Jak AI wpływa na sektor finansowy? Jak inwestuje pokolenie Z? Jak zbudować portfel inwestycyjny w 2025 roku?
Sześć debat, 30 prelegentów, czołowi eksperci ze świata finansów, ekonomii i rynków kapitałowych, sześć godzin wypełnionych merytoryką na najwyższym poziomie – to wszystko czeka na uczestników Forum Finansów z Bankier.pl, które odbędzie się 25 października na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
- Miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo. Wrocław to dynamicznie rozwijające się miasto, pełne innowacji i przedsiębiorczości, a także siedziba portalu Bankier.pl. To idealne miejsce, aby zgromadzić najlepszych w Polsce ekspertów – analityków, ekonomistów, przedstawicieli instytucji finansowych oraz spółek, aby dostarczyli naszym czytelnikom cennych wskazówek dotyczących inwestowania. Na nasze bezpłatne wydarzenie zapraszamy studentów i wszystkich zainteresowanych tematyką finansową. Bankier.pl już od niemal 25 lat dostarcza czytelnikom treści i narzędzia ułatwiające podejmowanie decyzji związanych z zarządzaniem pieniędzmi i odpowiada na najtrudniejsze pytania z zakresu inwestowania, finansów osobistych, podatków czy też prowadzenia firmy – mówi Andrzej Stec, redaktor naczelny Bankier.pl.
- Wybór miejsca Forum Finansów Bankier.pl bardzo nas cieszy, po pierwsze dlatego, że Wrocław jest drugim centrum finansowym w Polsce, po drugie dlatego, że Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest pionierem nowoczesnej edukacji finansowej, zwłaszcza w zakresie inwestycji finansowych i zarządzania ryzykiem. Pierwsze inicjatywy powstały na początku lat dziewięćdziesiątych, zaś 20 lat temu zaczęła być rozwijana edukacja finansowa w języku angielskim, która zaowocowała prestiżowymi światowymi akredytacjami. Forum Finansów obejmuje zarówno zagadnienia inwestowania przez osoby indywidualne i instytucje, jak i zagadnienia związane ze stosowaniem nowych technologii, zwłaszcza sztucznej inteligencji - mówi prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prezes CFA Society Poland.
Forum Finansów Bankier.pl obejmie szereg kluczowych tematów, w tym najważniejsze zagadnienia współczesnej gospodarki oraz prognozy dla najważniejszych branż, ale również surowców, giełd czy kryptowalut. Mocnym punktem programu będzie tez debata: 100-letni złoty vs euro.
To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez wiodący portal finansowy w Polsce, które zgromadzi czołowych ekspertów z dziedziny finansów, ekonomii i rynków kapitałowych. Forum rozpocznie się o 9:00 powitaniem uczestników przez prof. dr hab. Czesława Zająca, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, oraz Andrzeja Steca, redaktora naczelnego Bankier.pl.
Wśród prelegentów i uczestników paneli znajdą się m.in.:
- Paweł Bojko, prezes EFL
- Piotr Dmuchowski, prezes PZU TFI
- Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych, Grupa Goldenmark
- Piotr Krupa, prezes Kruk
- Marek Dietl, doradca ekonomiczny prezydenta RP, były prezes GPW
- Prof. Krzysztof Jajuga, UE Wrocław, CFA Society Poland
- Prof. Krzysztof Borowski, SGH, ekspert NBP
- Przemysław Kral, zondacrypto
- Adrian Apanel, Dom Maklerski BOŚ
- Krzysztof Radojewski, Analityk Noble Securities S.A.
- Tomasz Wróbel, Dyrektor Sprzedaży BETA ETF
Forum Finansów z Bankier.pl to nie tylko okazja do zdobycia cennej wiedzy, ale również możliwość networkingu z ekspertami i innymi uczestnikami. Wydarzenie jest skierowane do szerokiego grona odbiorców: od studentów po doświadczonych inwestorów i menedżerów. Udział w nim jest bezpłatny.
Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są pod linkiem: https://tiny.pl/n-dppwky
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.