Komunikaty PR

Forum Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu już w piątek

2024-10-21  |  13:00
Biuro prasowe

Forum Finansów z Bankier.pl: Inwestuj z głową

 

Jak AI wpływa na sektor finansowy? Jak inwestuje pokolenie Z? Jak zbudować portfel inwestycyjny w 2025 roku?  

Sześć debat, 30 prelegentów, czołowi eksperci ze świata finansów, ekonomii i rynków kapitałowych, sześć godzin wypełnionych merytoryką na najwyższym poziomie – to wszystko czeka na uczestników Forum Finansów z Bankier.pl, które odbędzie się 25 października na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

- Miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo. Wrocław to dynamicznie rozwijające się miasto, pełne innowacji i przedsiębiorczości, a także siedziba portalu Bankier.pl. To idealne miejsce, aby zgromadzić najlepszych w Polsce ekspertów – analityków, ekonomistów, przedstawicieli instytucji finansowych oraz spółek, aby dostarczyli naszym czytelnikom cennych wskazówek dotyczących inwestowania. Na nasze bezpłatne wydarzenie zapraszamy studentów i wszystkich zainteresowanych tematyką finansową. Bankier.pl już od niemal 25 lat dostarcza czytelnikom treści i narzędzia ułatwiające podejmowanie decyzji związanych z zarządzaniem pieniędzmi i odpowiada na najtrudniejsze pytania z zakresu  inwestowania, finansów osobistych, podatków czy też prowadzenia firmy – mówi Andrzej Stec, redaktor naczelny Bankier.pl.

- Wybór miejsca Forum Finansów Bankier.pl bardzo nas cieszy, po pierwsze dlatego, że Wrocław jest drugim centrum finansowym w Polsce, po drugie dlatego, że Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest pionierem nowoczesnej edukacji finansowej, zwłaszcza w zakresie inwestycji finansowych i zarządzania ryzykiem. Pierwsze inicjatywy powstały na początku lat dziewięćdziesiątych, zaś 20 lat temu zaczęła być rozwijana edukacja finansowa w języku angielskim, która zaowocowała prestiżowymi światowymi akredytacjami. Forum Finansów obejmuje zarówno zagadnienia inwestowania przez osoby indywidualne i instytucje, jak i zagadnienia związane ze stosowaniem nowych technologii, zwłaszcza sztucznej inteligencji - mówi prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prezes CFA Society Poland.

Forum Finansów Bankier.pl obejmie szereg kluczowych tematów, w tym najważniejsze zagadnienia współczesnej gospodarki oraz prognozy dla najważniejszych branż, ale również surowców, giełd czy kryptowalut. Mocnym punktem programu będzie tez debata: 100-letni złoty vs euro.

To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez wiodący portal finansowy w Polsce, które zgromadzi czołowych ekspertów z dziedziny finansów, ekonomii i rynków kapitałowych. Forum rozpocznie się o 9:00 powitaniem uczestników przez prof. dr hab. Czesława Zająca, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, oraz Andrzeja Steca, redaktora naczelnego Bankier.pl.

Wśród prelegentów i uczestników paneli znajdą się m.in.:

  • Paweł Bojko, prezes EFL
  • Piotr Dmuchowski, prezes PZU TFI
  • Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych, Grupa Goldenmark
  • Piotr Krupa, prezes Kruk
  • Marek Dietl, doradca ekonomiczny prezydenta RP, były prezes GPW
  • Prof. Krzysztof Jajuga, UE Wrocław, CFA Society Poland
  • Prof. Krzysztof Borowski, SGH, ekspert NBP
  • Przemysław Kral, zondacrypto
  • Adrian Apanel, Dom Maklerski BOŚ
  • Krzysztof Radojewski, Analityk Noble Securities S.A.
  • Tomasz Wróbel, Dyrektor Sprzedaży BETA ETF

Forum Finansów z Bankier.pl to nie tylko okazja do zdobycia cennej wiedzy, ale również możliwość networkingu z ekspertami i innymi uczestnikami. Wydarzenie jest skierowane do szerokiego grona odbiorców: od studentów po doświadczonych inwestorów i menedżerów. Udział w nim jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są pod linkiem: https://tiny.pl/n-dppwky

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości
Finanse Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
2025-03-19 | 10:00

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Giełdę określa się często mianem barometru gospodarki, gdyż w dużej mierze oddaje kondycję najważniejszych spółek i ogólne nastroje na rynku. Tym samym, indeksy
Finanse Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
2025-03-11 | 06:00

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein

Anna Górecka-Kuczmowska, z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej, dołączyła do zespołu Thompson&Stein jako Head of Finance and Accounting CEE. Na nowym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim

Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.

Prawo

Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.

Konsument

Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.