Fotowoltaika w ofercie Grupy ANG S.A.
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Z raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”, opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych obszarów związanych z OZE. Grupa ANG S.A. dostrzega potencjał tego sektora i rozwija nowy obszar biznesowy – sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Firma podpisała umowy partnerstwa z Edison Energia, BREWA Sp. z o.o., a także Sunday Polska Sp. z o.o. Jeszcze w pierwszym kwartale br. planuje kolejne.
Grupa ANG S.A. jest jednym z pierwszych pośredników finansowo-ubezpieczeniowych, który do swojej oferty wprowadził sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Firma chce pomóc swoim klientom uniezależnić się od rosnących cen energii oraz dbać o środowisko.
„Produkt, jakim są instalacje fotowoltaiczne, jest bliski naszemu myśleniu o świecie. Rozwijamy się w sposób zrównoważony, dokładamy wszelkich starań, by prowadzić działalność odpowiedzialnie, z troską o dobro wspólne. Zależy nam też na tym, aby mieć swój udział w zapewnieniu przyszłym pokoleniom dostępu do zasobów naturalnych w stopniu nie mniejszym niż ten, jaki stał się naszym udziałem. Dlatego chcemy naszych klientów hipotecznych, inwestujących w swoje domy zachęcać do stosowania rozwiązań, które są proekologiczne. Tym samym fotowoltaika staje się naturalnym rozwinięciem naszej oferty hipotecznej. Dodatkowo, w sytuacji epidemicznej poszukujemy alternatywnych źródeł przychodu dla naszych ekspertów i możliwości skorzystania z ich wiedzy i doświadczenia, aby wspólnie rozwijać i wzmacniać markę ANG” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu w Grupie ANG S.A.
Grupa ANG sukcesywnie rozwija zespół odpowiedzialny za ofertę sprzedaży instalacji fotowoltaicznych oraz wykonania audytów fotowoltaicznych. Dotychczas firma nawiązała współpracę z Edison Energia, BREWA Sp. z o.o., a także Sunday Polska Sp. z o.o. Do końca pierwszego kwartału 2021 roku planowane są kolejne partnerstwa.
Potencjał rynku fotowoltaicznego w Polsce
Z raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”, opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych związanych z OZE. Według prognoz IEO w 2023 moc PV osiągnie 6,6 GW. Dwa lata później, czyli w 2025 roku, całkowita moc zainstalowana może osiągnąć 7,8 GW. Tym samym już w 2025 roku moc źródeł PV przekroczy założenia określone w Krajowym planie na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.