Fotowoltaika w ofercie Grupy ANG S.A.
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Z raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”, opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych obszarów związanych z OZE. Grupa ANG S.A. dostrzega potencjał tego sektora i rozwija nowy obszar biznesowy – sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Firma podpisała umowy partnerstwa z Edison Energia, BREWA Sp. z o.o., a także Sunday Polska Sp. z o.o. Jeszcze w pierwszym kwartale br. planuje kolejne.
Grupa ANG S.A. jest jednym z pierwszych pośredników finansowo-ubezpieczeniowych, który do swojej oferty wprowadził sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Firma chce pomóc swoim klientom uniezależnić się od rosnących cen energii oraz dbać o środowisko.
„Produkt, jakim są instalacje fotowoltaiczne, jest bliski naszemu myśleniu o świecie. Rozwijamy się w sposób zrównoważony, dokładamy wszelkich starań, by prowadzić działalność odpowiedzialnie, z troską o dobro wspólne. Zależy nam też na tym, aby mieć swój udział w zapewnieniu przyszłym pokoleniom dostępu do zasobów naturalnych w stopniu nie mniejszym niż ten, jaki stał się naszym udziałem. Dlatego chcemy naszych klientów hipotecznych, inwestujących w swoje domy zachęcać do stosowania rozwiązań, które są proekologiczne. Tym samym fotowoltaika staje się naturalnym rozwinięciem naszej oferty hipotecznej. Dodatkowo, w sytuacji epidemicznej poszukujemy alternatywnych źródeł przychodu dla naszych ekspertów i możliwości skorzystania z ich wiedzy i doświadczenia, aby wspólnie rozwijać i wzmacniać markę ANG” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu w Grupie ANG S.A.
Grupa ANG sukcesywnie rozwija zespół odpowiedzialny za ofertę sprzedaży instalacji fotowoltaicznych oraz wykonania audytów fotowoltaicznych. Dotychczas firma nawiązała współpracę z Edison Energia, BREWA Sp. z o.o., a także Sunday Polska Sp. z o.o. Do końca pierwszego kwartału 2021 roku planowane są kolejne partnerstwa.
Potencjał rynku fotowoltaicznego w Polsce
Z raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”, opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych związanych z OZE. Według prognoz IEO w 2023 moc PV osiągnie 6,6 GW. Dwa lata później, czyli w 2025 roku, całkowita moc zainstalowana może osiągnąć 7,8 GW. Tym samym już w 2025 roku moc źródeł PV przekroczy założenia określone w Krajowym planie na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Dobre prognozy dla rynku kredytów mieszkaniowych. Mimo braku rządowego programu wsparcia
Rok 2025 powinien być dobrym okresem na rynku kredytów mieszkaniowych. – Zainteresowanie nadal będzie rosło i paradoksalnie przyczyni się do tego niedawna zapowiedź ministra rozwoju i technologii, że nie będzie Kredytu 0 proc. – ocenia dr Jacek Furga, prezes Centrum Procesów Bankowych i Informacji. Jak wskazuje, pomimo braku kolejnego programu wsparcia dla kredytów mieszkaniowych 2024 rok również zakończył się dobrym wynikiem, a jakość obsługi złotowych kredytów mieszkaniowych pozostaje na bardzo wysokim poziomie.
Prawo
W Polsce brakuje ośrodków interwencji kryzysowej. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie i zwiększenie finansowania
W 2023 roku w Polsce funkcjonowało 170 ośrodków interwencji kryzysowej, ale w wielu powiatach tego typu wsparcie wciąż nie jest dostępne. NIK już w 2021 roku alarmował, że ponad połowa powiatów nie powołała takich ośrodków. Tylko część istniejących placówek świadczy całodobowo wsparcie dla osób doświadczających kryzysów, a zapotrzebowanie na takie usługi stale rośnie. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie dotyczącym interwencji kryzysowej oraz finansowaniu tych usług.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.