Gabriel Olearnik dołącza do kierownictwa funduszu Delta Capital Partners
Delta Capital Partners Management, globalny fundusz private equity, ogłosił, że do jego ścisłego kierownictwa dołącza Gabriel Olearnik.
Gabriel Olearnik pełnić będzie funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za działalność Delty w Europie. Swoje obowiązki będzie pełnić, pracując z Warszawy i Londynu.
Przed dołączeniem do Delty, Gabriel Olearnik był głównym doradcą prawnym w dużej firmie private equity z siedzibą w Londynie, a wcześniej partnerem i przewodniczącym zespołu Private Equity w wiodącej niezależnej kancelarii prawnej Kochanski & Partners. Przed objęciem tych funkcji, Gabriel Olearnik był prawnikiem w Dentons, Mayer Brown oraz Clifford Chance w Londynie i Europie kontynentalnej.
"Delta realizuje kluczowe cele biznesowe przewidziane na rok 2020, zatrudniając ekspertów najwyższej klasy, a także zwiększając zasięg geograficzny swoich działań. Kroki te wzmacniają przewagę konkurencyjną Delty na najważniejszych rynkach. Cieszymy się bardzo, że osoba tak uzdolniona oraz dysponująca takim doświadczeniem jak Gabriel dołącza do ścisłej kadry zarządzającej Delty" – powiedział Christopher DeLise, założyciel i CEO Delty.
Gabriel Olearnik dołącza do Delty w bardzo ważnym momencie, kiedy firma rozwija się, aby sprostać rosnącym potrzebom płynnościowym i finansowym firm prawniczych, przedsiębiorstw, prywatnych funduszy inwestycyjnych a także osób fizycznych, których dotknęły ostatnie wydarzenia makroekonomiczne, w tym te wynikające z pandemii COVID-19. Popyt na opracowane przez Delta rozwiązania w zakresie płynności gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniego miesiąca.
Delta Capital Partners Management LLC to globalny fundusz private equity, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, specjalizujący się w finansowaniu procesów sądowych, egzekwowaniu wyroków, odzyskiwaniu mienia i innych usługach na rzecz podmiotów występujących z roszczeniami. Finansuje także prywatne fundusze inwestycyjne, kancelarie prawne i inne firmy na całym świecie. Delta, dostarczając kapitał oraz dzieląc się ekspercką wiedzą i doświadczeniem, pozwala tym podmiotom obniżyć ryzyko, w stopniu znaczącym zwiększyć szansę na korzystne i szybsze rozstrzygnięcie sporów oraz zmaksymalizować efektywność działań.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.