Gabriel Olearnik dołącza do kierownictwa funduszu Delta Capital Partners
Delta Capital Partners Management, globalny fundusz private equity, ogłosił, że do jego ścisłego kierownictwa dołącza Gabriel Olearnik.
Gabriel Olearnik pełnić będzie funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za działalność Delty w Europie. Swoje obowiązki będzie pełnić, pracując z Warszawy i Londynu.
Przed dołączeniem do Delty, Gabriel Olearnik był głównym doradcą prawnym w dużej firmie private equity z siedzibą w Londynie, a wcześniej partnerem i przewodniczącym zespołu Private Equity w wiodącej niezależnej kancelarii prawnej Kochanski & Partners. Przed objęciem tych funkcji, Gabriel Olearnik był prawnikiem w Dentons, Mayer Brown oraz Clifford Chance w Londynie i Europie kontynentalnej.
"Delta realizuje kluczowe cele biznesowe przewidziane na rok 2020, zatrudniając ekspertów najwyższej klasy, a także zwiększając zasięg geograficzny swoich działań. Kroki te wzmacniają przewagę konkurencyjną Delty na najważniejszych rynkach. Cieszymy się bardzo, że osoba tak uzdolniona oraz dysponująca takim doświadczeniem jak Gabriel dołącza do ścisłej kadry zarządzającej Delty" – powiedział Christopher DeLise, założyciel i CEO Delty.
Gabriel Olearnik dołącza do Delty w bardzo ważnym momencie, kiedy firma rozwija się, aby sprostać rosnącym potrzebom płynnościowym i finansowym firm prawniczych, przedsiębiorstw, prywatnych funduszy inwestycyjnych a także osób fizycznych, których dotknęły ostatnie wydarzenia makroekonomiczne, w tym te wynikające z pandemii COVID-19. Popyt na opracowane przez Delta rozwiązania w zakresie płynności gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniego miesiąca.
Delta Capital Partners Management LLC to globalny fundusz private equity, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, specjalizujący się w finansowaniu procesów sądowych, egzekwowaniu wyroków, odzyskiwaniu mienia i innych usługach na rzecz podmiotów występujących z roszczeniami. Finansuje także prywatne fundusze inwestycyjne, kancelarie prawne i inne firmy na całym świecie. Delta, dostarczając kapitał oraz dzieląc się ekspercką wiedzą i doświadczeniem, pozwala tym podmiotom obniżyć ryzyko, w stopniu znaczącym zwiększyć szansę na korzystne i szybsze rozstrzygnięcie sporów oraz zmaksymalizować efektywność działań.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.