Intrum finalizuje transakcję z Pragma Inkaso
Intrum finalizuje transakcję zakupu od Pragma Inkaso S.A. zorganizowanej części przedsiębiorstwa wraz z nabyciem portfeli wierzytelności hipotecznych i umacnia swoją pozycję lidera branży windykacji.
Transakcja ma objąć zakup przez fundusz Intrum portfeli wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie wraz
z przejęciem zespołu specjalistów posiadających unikalne kompetencje do obsługi wierzytelności tego rodzaju oraz narzędzia niezbędne do uruchomienia towarzyszących procesów.
– Transakcja, którą zawieramy z Pragma Inkaso S.A., jest kolejnym ważnym krokiem milowym w historii Intrum w Polsce. Dzięki inwestycji wkraczamy w nowy segment rynku, czyli wierzytelności zabezpieczonych. Rynek obrotu wierzytelnościami zabezpieczonymi nabiera coraz większego znaczenia w naszej branży; chcemy uczestniczyć w jego rozwoju i być na nim aktywnym inwestorem – komentuje Krzysztof Krauze, Prezes Intrum Sp. z o.o. – Intrum to zespół doświadczonych ekspertów, ale dbając nieustannie o zwiększanie efektywności naszych działań i najwyższą jakość obsługi spraw osób zadłużonych, zdecydowaliśmy się również na przejęcie od spółki Pragma zespołu wykwalifikowanych specjalistów wraz z niezbędną infrastrukturą do obsługi operacyjnej. Nowy zespół dostarczy kompetencji potrzebnych do obsługi wierzytelności zabezpieczonych, które są dla Intrum nową klasą aktywów (tzw. Alternative Assets).
Pragma Inkaso S.A. to lider branży obrotu wierzytelnościami w segmencie business to business i zdaniem Tomasza Boduszka, Prezesa firmy, finalizowana transakcja otwiera przed Intrum nowe możliwości.
– Z pewnością przyczynia się do wzrostu wartości spółki na rynku i umacnia pozycję Intrum w branży zarządzania wierzytelnościami. Misją Grupy Pragma jest wspieranie dynamiki rozwoju przedsiębiorstw
– naszych klientów oraz partnerów biznesowych, takich firm właśnie jak Intrum, która posiada odpowiednie zasoby do tego, aby działać aktywnie jako inwestor na rynku wierzytelności zabezpieczonych. Tradycyjny segment wierzytelności niezabezpieczonych jest już dojrzały, dlatego znacznie większych szans należy spodziewać się w kategorii wierzytelności zabezpieczonych. Naszym zdaniem, decyzja podjęta przez Intrum jest dobrym krokiem biznesowym – uważa Tomasz Boduszek.
Transakcja między Intrum Sp. z. o.o. oraz Pragma Inkaso S.A. zostanie sfinalizowana pod koniec marca br.
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

PGE mocno inwestuje w odnawialne źródła energii. Prowadzi też analizy dotyczące Bełchatowa jako lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej
Rekordowe w historii zyski Grupy PGE pozwolą na dalszą transformację energetyczną i kolejne inwestycje. Spółka planuje budowę bateryjnych magazynów energii, będzie też intensywnie rozwijać inwestycje w odnawialne źródła energii, szczególnie offshore, a także sieci dystrybucyjne. Analizuje też możliwość budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie. – Nasze plany to dalsza transformacja grupy zmierzająca w stronę tego, czego oczekuje od nas rynek – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Handel
Niepewność powodowana amerykańskimi cłami wstrzymuje inwestycje. Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów

Chaotyczna polityka celna administracji Donalda Trumpa, polegająca na zapowiadaniu, wprowadzaniu, a potem zawieszaniu ceł na różne sektory działalności i kraje, utrudnia planowanie działalności gospodarczej i inwestowanie w warunkach rosnącej niepewności. W tej sytuacji wiele firm wstrzymuje się z inwestycjami bądź gromadzi zapasy surowców i półproduktów na kolejne tygodnie działalności. Amerykańskie cła powodują wprowadzenie taryf odwetowych ze strony dotkniętych nowymi przepisami krajów. W efekcie globalny handel wyhamuje, a wraz z nimi spowolni rozwój gospodarczy.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.