Intrum finalizuje transakcję z Pragma Inkaso
Intrum finalizuje transakcję zakupu od Pragma Inkaso S.A. zorganizowanej części przedsiębiorstwa wraz z nabyciem portfeli wierzytelności hipotecznych i umacnia swoją pozycję lidera branży windykacji.
Transakcja ma objąć zakup przez fundusz Intrum portfeli wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie wraz
z przejęciem zespołu specjalistów posiadających unikalne kompetencje do obsługi wierzytelności tego rodzaju oraz narzędzia niezbędne do uruchomienia towarzyszących procesów.
– Transakcja, którą zawieramy z Pragma Inkaso S.A., jest kolejnym ważnym krokiem milowym w historii Intrum w Polsce. Dzięki inwestycji wkraczamy w nowy segment rynku, czyli wierzytelności zabezpieczonych. Rynek obrotu wierzytelnościami zabezpieczonymi nabiera coraz większego znaczenia w naszej branży; chcemy uczestniczyć w jego rozwoju i być na nim aktywnym inwestorem – komentuje Krzysztof Krauze, Prezes Intrum Sp. z o.o. – Intrum to zespół doświadczonych ekspertów, ale dbając nieustannie o zwiększanie efektywności naszych działań i najwyższą jakość obsługi spraw osób zadłużonych, zdecydowaliśmy się również na przejęcie od spółki Pragma zespołu wykwalifikowanych specjalistów wraz z niezbędną infrastrukturą do obsługi operacyjnej. Nowy zespół dostarczy kompetencji potrzebnych do obsługi wierzytelności zabezpieczonych, które są dla Intrum nową klasą aktywów (tzw. Alternative Assets).
Pragma Inkaso S.A. to lider branży obrotu wierzytelnościami w segmencie business to business i zdaniem Tomasza Boduszka, Prezesa firmy, finalizowana transakcja otwiera przed Intrum nowe możliwości.
– Z pewnością przyczynia się do wzrostu wartości spółki na rynku i umacnia pozycję Intrum w branży zarządzania wierzytelnościami. Misją Grupy Pragma jest wspieranie dynamiki rozwoju przedsiębiorstw
– naszych klientów oraz partnerów biznesowych, takich firm właśnie jak Intrum, która posiada odpowiednie zasoby do tego, aby działać aktywnie jako inwestor na rynku wierzytelności zabezpieczonych. Tradycyjny segment wierzytelności niezabezpieczonych jest już dojrzały, dlatego znacznie większych szans należy spodziewać się w kategorii wierzytelności zabezpieczonych. Naszym zdaniem, decyzja podjęta przez Intrum jest dobrym krokiem biznesowym – uważa Tomasz Boduszek.
Transakcja między Intrum Sp. z. o.o. oraz Pragma Inkaso S.A. zostanie sfinalizowana pod koniec marca br.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.