Intrum finalizuje transakcję z Pragma Inkaso
Intrum finalizuje transakcję zakupu od Pragma Inkaso S.A. zorganizowanej części przedsiębiorstwa wraz z nabyciem portfeli wierzytelności hipotecznych i umacnia swoją pozycję lidera branży windykacji.
Transakcja ma objąć zakup przez fundusz Intrum portfeli wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie wraz
z przejęciem zespołu specjalistów posiadających unikalne kompetencje do obsługi wierzytelności tego rodzaju oraz narzędzia niezbędne do uruchomienia towarzyszących procesów.
– Transakcja, którą zawieramy z Pragma Inkaso S.A., jest kolejnym ważnym krokiem milowym w historii Intrum w Polsce. Dzięki inwestycji wkraczamy w nowy segment rynku, czyli wierzytelności zabezpieczonych. Rynek obrotu wierzytelnościami zabezpieczonymi nabiera coraz większego znaczenia w naszej branży; chcemy uczestniczyć w jego rozwoju i być na nim aktywnym inwestorem – komentuje Krzysztof Krauze, Prezes Intrum Sp. z o.o. – Intrum to zespół doświadczonych ekspertów, ale dbając nieustannie o zwiększanie efektywności naszych działań i najwyższą jakość obsługi spraw osób zadłużonych, zdecydowaliśmy się również na przejęcie od spółki Pragma zespołu wykwalifikowanych specjalistów wraz z niezbędną infrastrukturą do obsługi operacyjnej. Nowy zespół dostarczy kompetencji potrzebnych do obsługi wierzytelności zabezpieczonych, które są dla Intrum nową klasą aktywów (tzw. Alternative Assets).
Pragma Inkaso S.A. to lider branży obrotu wierzytelnościami w segmencie business to business i zdaniem Tomasza Boduszka, Prezesa firmy, finalizowana transakcja otwiera przed Intrum nowe możliwości.
– Z pewnością przyczynia się do wzrostu wartości spółki na rynku i umacnia pozycję Intrum w branży zarządzania wierzytelnościami. Misją Grupy Pragma jest wspieranie dynamiki rozwoju przedsiębiorstw
– naszych klientów oraz partnerów biznesowych, takich firm właśnie jak Intrum, która posiada odpowiednie zasoby do tego, aby działać aktywnie jako inwestor na rynku wierzytelności zabezpieczonych. Tradycyjny segment wierzytelności niezabezpieczonych jest już dojrzały, dlatego znacznie większych szans należy spodziewać się w kategorii wierzytelności zabezpieczonych. Naszym zdaniem, decyzja podjęta przez Intrum jest dobrym krokiem biznesowym – uważa Tomasz Boduszek.
Transakcja między Intrum Sp. z. o.o. oraz Pragma Inkaso S.A. zostanie sfinalizowana pod koniec marca br.

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Przedsiębiorcy oczekują sprawiedliwego traktowania przez organy podatkowe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.