Jutro ostatni dzień zapisów na akcje Play of Battle S.A.!
Tylko do 28 listopada br. do godziny 16:00 inwestorzy mają możliwość zapisu na akcje Play of Battle S.A. - warszawskiego studia gamingowego, które przyciąga uwagę unikatową produkcją, łączącą Grand Strategy z RTS. Spółka kierowana przez Jacka Bartosiaka oferuje do 309 090 akcji serii L w cenie 22,72 zł za jedną akcję. Celem oferty publicznej jest pozyskanie od inwestorów finansowania na dalszy rozwój ambitnego projektu - gry Play of Battle, która może wyznaczyć nowe standardy w świecie rozrywki elektronicznej.
Zapisy na akcje Play of Battle S.A. zakończą się 28 listopada o godzinie 16:00 - to ostatnia okazja, aby wziąć udział w ofercie publicznej i dołączyć do produkcji przełomowego tytułu Play of Battle.
- Potencjalni akcjonariusze jeszcze tylko dziś i jutro mogą złożyć zapis na akcje oferowane przez nas w ramach oferty publicznej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałami ofertowymi. W czasie jej trwania mieliśmy okazję szerzej zaprezentować projekt, jakim jest Play of Battle. To coś, czego na rynku jeszcze nie było. Dzięki wsparciu inwestorów mamy szansę stworzyć tytuł, który umocni polski gamedev na światowej mapie - mówi Jacek Bartosiak, Prezes Play of Battle S.A.
Spółka Play of Battle S.A. prowadzi ofertę publiczną akcji, przy wsparciu Domu Maklerskiego INC S.A. W jej ramach studio oferuje do 309.090 akcji zwykłych na okaziciela serii L po cenie emisyjnej 22,72 zł. Celem jest pozyskanie do 7,02 mln złotych, które w całości zasilą budżet produkcyjny tytułu Play of Battle. Memorandum Informacyjne jest dostępne na stronach: www.playofbattle.com/oferta-publiczna oraz www.platforma.dminc.pl.
Play of Battle to rewolucyjna gra osadzona w latach 2008-2025. Rozgrywka skupia się na rywalizacji globalnych mocarstw, łącząc nowatorski format Grand Strategy z niezwykle realistycznymi bitwami RTS na ponad 25 mapach wzorowanych na rzeczywistych lokacjach, takich jak Warszawa-Żerań czy Braniewo. Produkcja wyróżnia się wysokim poziomem realizmu, walorami edukacyjnymi oraz ponad 150 unikalnymi jednostkami wojskowymi i precyzyjnym odwzorowaniem geopolitycznych realiów współczesności, dzięki współpracy z uznanymi ekspertami militarnymi z Polski i zagranicy. Gra celuje w niszę, gdzie brakuje realistycznych strategii, których akcja toczy się we współczesnych realiach.
Zarząd spółki Play of Battle S.A. podkreśla, że inwestycja w jej akcje ma charakter długoterminowy, z uwagi na złożoność i czasochłonność procesu tworzenia gry Play of Battle.
- Jesteśmy świadomi, że sukces naszej autorskiej gry będzie decydujący dla przyszłości Spółki. Wśród możliwych scenariuszy zakończenia inwestycji rozważamy m.in. debiut na giełdzie (nie wcześniej niż po premierze gry), przejęcie przez inwestora z branży lub sprzedaż akcji w trybie pozagiełdowym - wskazuje Jarosław Kotowski, Game Director i Wiceprezes Play of Battle S.A.
Zapisy na akcje warszawskiego studia trwają do jutra do godziny 16:00.
Planowane uruchomienie karty Steam gry przewidziane jest na pierwszy kwartał 2025 r., a jej pełna wersja ma trafić do graczy w 2026 r. Po premierze spółka zamierza rozwijać produkcję i nie wyklucza stworzenia uproszczonej wersji na urządzenia mobilne.
Warto podkreślić, że Hearts of Iron IV - drugowojenna gra gatunku Grand Strategy od szwedzkiego studia Paradox Interactive, pomimo ośmioletniej obecności na platformie Steam, w listopadzie 2024 r. zanotowała najwyższy jak dotąd dzienny peak graczy, wynoszący przeszło 93 000 grających jednocześnie (źródło: SteamDB.info).
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.