Karty Diners Club Klasyczna i LOT za 0 zł
Diners Club Polska w ramach Tygodnia Płatności Bezgotówkowych przygotował specjalną promocję. Klienci, którzy złożą do końca października wniosek o kartę Diners Club Klasyczną lub LOT zostaną zwolnieni z pierwszej opłaty rocznej. Z kolei w przypadku wyboru przez klientów prestiżowej karty Premium Vintage opłata ta będzie obniżona o połowę. Z oferty mogą skorzystać osoby prywatne oraz firmy.
Promocja potrwa do końca października. Wpisuje się ona w kampanię społeczną „Warto Bezgotówkowo”, w ramach której co roku organizowany jest Tydzień Płatności Bezgotówkowych. Celem akcji jest m.in. upowszechnianie wiedzy o zaletach bezgotówkowych form płatności i popularyzacja płatności zbliżeniowych. Wydarzenie zainicjowała Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności.
Aby skorzystać z przygotowanej przez Diners Club Polska specjalnej oferty należy złożyć wniosek o kartę do dnia 31 października włącznie. Zwolnienie z pierwszej opłaty rocznej obejmuje karty Klasyczne i LOT dla osób prywatnych oraz firm. W przypadku prestiżowej karty Premium Vintage pierwsza opłata roczna będzie obniżona o połowę tj. do kwoty 500 zł.
– Dokonywanie płatności bezgotówkowo zyskuje stale coraz większą popularność, przynosząc korzyści, które doceniane są szczególnie w obecnym, trudnym czasie. Bezpieczeństwo postrzegane dotychczas bardziej w aspekcie finansowym czy zaawansowanej technologii zyskuje także wymiar dotyczący wprost zdrowia i życia każdego z nas, najbardziej osobisty i społeczny zarazem – mówi Paweł Pomianowski, Dyrektor Generalny Diners Club Polska - Od wielu lat wspieramy rozwój płatności bezgotówkowych, co roku uczestnicząc w inicjatywie Dnia a następnie Tygodnia Płatności Bezgotówkowych. Propozycja Diners Club Polska zawsze spotykała się z dużym zainteresowaniem, dlatego też po raz kolejny specjalna oferta z tej okazji potrwa dłużej. W tym roku do końca października – dodaje.
Dodatkowe korzyści
Karty kredytowe wydawcy umożliwiają dostęp do finansowania na korzystnych warunkach. Posiadacze kart Diners Club w każdej chwili mogą skorzystać z jednego z najniżej oprocentowanych kredytów w karcie - wynoszącego obecnie 5,76 proc. w skali roku. Co ważne, okres bezodsetkowy sięga do 59 dni. Oznacza to, że przez blisko dwa miesiące klienci nie ponoszą kosztów oprocentowania i dopiero po tym czasie będą one naliczane. Jeśli jednak posiadacz karty spłaci zobowiązanie przed tym terminem, nie poniesie żadnych kosztów. Okres bezodsetkowy obejmuje również wypłaty gotówki. Klienci mają także możliwość spłaty innych zobowiązań kredytowych w ramach dostępnego limitu karty Diners Club.
W przypadku instrumentów płatniczych Diners Club klienci mogą liczyć również na usługi dodane tj. pakiet ubezpieczeń.
Powszechna akceptacja
Kartami Diners Club można płacić w większości największych sieci detalicznych, m.in. Auchan, Carrefour, Lidl, Żabka, Pepco, Castorama, IKEA, Leroy Merlin, sieciach aptek Ziko, Dr Max, DOZ oraz stacjach benzynowych – Orlen, Lotos, BP, Shell czy Amic Energy. Wśród akceptantów są także największe marki technologiczne oraz e-commerce, jak Amazon, AliExpress czy Uber. Kartami Diners Club można zapłacić również za bilety komunikacji miejskiej – w serwisach online i aplikacjach.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Informacja o Diners Club Polska
Diners Club Polska jest jedynym niebankowym podmiotem w Polsce, który wydaje karty kredytowe z okresem bezodsetkowym do 59 dni i atrakcyjnym oprocentowaniem kredytu w wysokości od 4,32 proc. Karty tego wydawcy można połączyć z największym europejskim programem lojalnościowym - Miles and More. Oferta kart Diners Club jest kierowana do dużych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawicieli wolnych zawodów, podróżników, oraz wszystkich, którzy cenią wygodę i bezpieczeństwo. Karty są akceptowane w ponad 35 mln punktów handlowo-usługowych w ponad 200 państwach i terytoriach zależnych oraz w 1,3 mln bankomatów. Spółka jest licencjobiorcą Diners Club International, najstarszego wydawcy kart płatniczych oraz jednej z największych i najbardziej znanych niebankowych instytucji finansowych na świecie, należącej do Discover Financial Services.
Więcej informacji na stronie: www.dinersclub.pl

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.