Laur CESSIO dla Soonly Finance
Soonly Finance, Lider rynku pożyczek krótkoterminowych, zdobywa Laur Cessio 2024. Jest to coroczny ranking najlepszych wierzycieli wybieranych przez liderów rynku zarządzania wierzytelnościami. Organizatorem rankingu jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
Soonly Finance otrzymało pierwsze miejsce w kategorii Wierzycieli z sektora niebankowego, za najlepiej zorganizowany przetarg na sprzedaż portfela wierzytelności. Wyróżnienie jest o tyle wyjątkowe, że jest przyznawane przez samo środowisko firm finansowych, które niejednokrotnie biorą udział w przetargach organizowanych przez Soonly Finance.
- Branża uznała nasze działania za najbardziej wartościowe i skuteczne. To wiele dla nas znaczy – uznanie w środowisku, wśród osób, które wiedzą jak wygląda branża, jest dla nas nobilitujące i motywuje do stałego podnoszenia standardów działania. A to z kolei wprost przekłada się na zadowolenie klientów, które jest dla nas priorytetowe – podsumowała otrzymane wyróżnienie Katarzyna Kujawa-Lipińska, członek zarządu Soonly Finance.
Przy ocenie różnych projektów, pod uwagę były brane takie elementy jak organizacja przetargu, wycena wierzytelności, projekt umowy sprzedaży oraz obsługa posprzedażowa.
Według głosujących, to właśnie Soonly Finance najlepiej wykonało swoje zadanie i przygotowywało przetargi sprzedaży wierzytelność na każdym etapie, także pod względem wspomnianej obsługi posprzedażowej.
- Jesteśmy wdzięczni za to wyróżnienie i obiecujemy nie spocząć na laurze – mówi Anna Dworzycka, Kierownik ds. Odzyskiwania Należności w Soonly. Będziemy nadal pracować nad podnoszeniem standardów naszych działań i w ten sposób wpływać na cały rynek – dodaje.
Katalizator dobrych praktyk
CESSIO to prestiżowe wyróżnienie w branży zarządzania wierzytelnościami i jest istotnym elementem misji ZPF upowszechniania na rynku finansowym wysokich standardów działania.
Idea Laurów CESSIO powstała w 2013 r. i od samego początku jest projektem włączonym w organizację Kongresu Zarządzania Wierzytelności.
Benchmarkiem do dokonywania oceny jakości praktyk organizujących i przystępujących do przetargów na sprzedaż i usługi windykacji wierzytelności są zasady zawarte w dokumencie opracowanym w ZPF: Dobre Praktyki Procesu Sprzedaży Wierzytelności.
Nad merytorycznym przebiegiem procesu głosowania czuwa firma doradcza PwC. W skład Kapituły CESSIO wchodzą wybitni eksperci i jednocześnie liderzy opinii, reprezentujący zarówno samorząd i rynek bankowy, pracodawców i wierzycieli pierwotnych oraz firmy świadczące usługi doradcze. W składzie Kapituły goszczą przedstawicieli m.in.: Związku Banków Polskich, PwC, Pracodawców RP, Związku Polskiego Leasingu, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Instytutu Finansów Publicznych.
Według Marcina Czugana, Prezesa Zarządu ZPF CESSIO to istotne wyróżnienie w szeroko rozumianej branży zarządzania wierzytelnościami. - Zawiera ono w sobie dwa komponenty: z jednej strony jest katalizatorem znaczenia dobrych praktyk na rynku wierzytelności, z drugiej strony stanowi wyróżnienie indywidualnej relacji i jej przebiegu pomiędzy podmiotami tego rynku. Wyróżnienie to jest elementem misji ZPF upowszechniania na rynku finansowym wysokich standardów działania oraz ugruntowuje rolę firm zarządzania wierzytelnościami jako istotnej składowej ekosystemu gospodarczego – wyjaśnia.
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.