Laur CESSIO dla Soonly Finance
Soonly Finance, Lider rynku pożyczek krótkoterminowych, zdobywa Laur Cessio 2024. Jest to coroczny ranking najlepszych wierzycieli wybieranych przez liderów rynku zarządzania wierzytelnościami. Organizatorem rankingu jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
Soonly Finance otrzymało pierwsze miejsce w kategorii Wierzycieli z sektora niebankowego, za najlepiej zorganizowany przetarg na sprzedaż portfela wierzytelności. Wyróżnienie jest o tyle wyjątkowe, że jest przyznawane przez samo środowisko firm finansowych, które niejednokrotnie biorą udział w przetargach organizowanych przez Soonly Finance.
- Branża uznała nasze działania za najbardziej wartościowe i skuteczne. To wiele dla nas znaczy – uznanie w środowisku, wśród osób, które wiedzą jak wygląda branża, jest dla nas nobilitujące i motywuje do stałego podnoszenia standardów działania. A to z kolei wprost przekłada się na zadowolenie klientów, które jest dla nas priorytetowe – podsumowała otrzymane wyróżnienie Katarzyna Kujawa-Lipińska, członek zarządu Soonly Finance.
Przy ocenie różnych projektów, pod uwagę były brane takie elementy jak organizacja przetargu, wycena wierzytelności, projekt umowy sprzedaży oraz obsługa posprzedażowa.
Według głosujących, to właśnie Soonly Finance najlepiej wykonało swoje zadanie i przygotowywało przetargi sprzedaży wierzytelność na każdym etapie, także pod względem wspomnianej obsługi posprzedażowej.
- Jesteśmy wdzięczni za to wyróżnienie i obiecujemy nie spocząć na laurze – mówi Anna Dworzycka, Kierownik ds. Odzyskiwania Należności w Soonly. Będziemy nadal pracować nad podnoszeniem standardów naszych działań i w ten sposób wpływać na cały rynek – dodaje.
Katalizator dobrych praktyk
CESSIO to prestiżowe wyróżnienie w branży zarządzania wierzytelnościami i jest istotnym elementem misji ZPF upowszechniania na rynku finansowym wysokich standardów działania.
Idea Laurów CESSIO powstała w 2013 r. i od samego początku jest projektem włączonym w organizację Kongresu Zarządzania Wierzytelności.
Benchmarkiem do dokonywania oceny jakości praktyk organizujących i przystępujących do przetargów na sprzedaż i usługi windykacji wierzytelności są zasady zawarte w dokumencie opracowanym w ZPF: Dobre Praktyki Procesu Sprzedaży Wierzytelności.
Nad merytorycznym przebiegiem procesu głosowania czuwa firma doradcza PwC. W skład Kapituły CESSIO wchodzą wybitni eksperci i jednocześnie liderzy opinii, reprezentujący zarówno samorząd i rynek bankowy, pracodawców i wierzycieli pierwotnych oraz firmy świadczące usługi doradcze. W składzie Kapituły goszczą przedstawicieli m.in.: Związku Banków Polskich, PwC, Pracodawców RP, Związku Polskiego Leasingu, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Instytutu Finansów Publicznych.
Według Marcina Czugana, Prezesa Zarządu ZPF CESSIO to istotne wyróżnienie w szeroko rozumianej branży zarządzania wierzytelnościami. - Zawiera ono w sobie dwa komponenty: z jednej strony jest katalizatorem znaczenia dobrych praktyk na rynku wierzytelności, z drugiej strony stanowi wyróżnienie indywidualnej relacji i jej przebiegu pomiędzy podmiotami tego rynku. Wyróżnienie to jest elementem misji ZPF upowszechniania na rynku finansowym wysokich standardów działania oraz ugruntowuje rolę firm zarządzania wierzytelnościami jako istotnej składowej ekosystemu gospodarczego – wyjaśnia.

Kongres Rady Podatkowej o najważniejszych wyzwaniach fiskalnych dla biznesu

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.