Małgorzata Rosińska Wiceprezesem Funduszu Hipotecznego DOM
Z początkiem kwietnia br. Małgorzata Rosińska, która dotychczas pełniła funkcję Kierownika Działu Operacyjnego i Prawnego, została powołana na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Funduszu Hipotecznego DOM. Małgorzata Rosińska będzie godzić obie pełnione funkcje kontynuując zarządzanie działem prawnym spółki. Zarząd będzie zatem dwuosobowy. Prezesem Zarządu, od początku istnienia Funduszu Hipotecznego DOM jest Robert Majkowski.
Małgorzata Rosińska jest związana z Funduszem Hipotecznym DOM S.A. nieprzerwanie od 10 lat, czyli niemalże od początku powstania firmy. Od 2012 roku kieruje działem Operacyjnym i Prawnym, od 2016 roku jest prokurentem spółki. W strukturach Funduszu odpowiadała dotychczas m.in. za: obsługę prawną (w tym tworzenie i opiniowanie wszelkich umów zawieranych przez spółkę i pełną obsługę prawną dla poszczególnych komórek organizacyjnych Funduszu), zarządzanie podległym zespołem, a także za planowanie, koordynację i optymalizację procesów pozyskiwania i zbywania nieruchomości dla spółki oraz zarządzanie portfelem nieruchomości. Brała udział w pracach nad projektem ustawy o dożywotnim świadczeniu pieniężnym. Na stanowisku Wiceprezesa będzie dodatkowo odpowiedzialna m.in. za prowadzenie spraw spółki, w tym dbanie o jej ciągły rozwój oraz nadzorowanie działań poszczególnych komórek Funduszu.
Małgorzata Rosińska ma blisko dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe związane m.in. z obszarem prawnym, operacyjnym, administracyjnym. Zanim dołączyła do Zespołu Funduszu Hipotecznego DOM pracowała m.in. w Kancelarii Notarialnej Ryszarda Strzelczyka – notariusza w Warszawie na stanowisku aplikanta notarialnego. Jest absolwentką prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz aplikacji notarialnej przy Radzie Izby Notarialnej w Warszawie. W 2011 roku zdała egzamin notarialny.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.