Peakside chce zainwestować w nieruchomości 350 mln euro
Peakside Capital, firma zarządzająca inwestycjami i funduszami inwestycyjnymi na rynku nieruchomości, poszukuje rynkowych okazji dla swojego czwartego europejskiego funduszu Peakside Real Estate Found IV (PREF IV). Na inwestycje zamierza przeznaczyć do 350 mln euro głównie na rynku niemieckim. Peakside jako bardzo perspektywiczne ocenia również inwestycje na rynku polskim oraz Europy Środkowo-Wschodniej.
Peakside Capital, europejska firma private equity działająca na rynku nieruchomości, poszukuje atrakcyjnych nieruchomości dla swojego czwartego funduszu Peakside Real Estate Found IV (PREF IV). W ramach pierwszej transzy firma zebrała już od inwestorów 160 mln euro dla funduszu zamkniętego, a docelowo na potrzeby inwestycyjne zamierza pozyskać 350 mln euro.
„W obecnej sytuacji bacznie przyglądamy się w szczególności okazjom inwestycyjnym w sektorze logistyki i na rynku mieszkaniowym. Jednocześnie spodziewamy się pojawienia się pewnej liczby okazji inwestycyjnych wynikających z perturbacji rynkowych będących następstwem pandemii COVID-19, szczególnie w sektorze handlu detalicznego i w branży hotelarskiej, zwłaszcza w kontekście aktywów, które nadają się do przekształcenia w lokale biurowe lub mieszkania. Nieudane przedsięwzięcia inwestycyjne wymagające dofinansowania lub zrefinansowania również oferują atrakcyjne z naszego punktu widzenia możliwości. Pomimo wzrostu liczby osób pracujących zdalnie, jesteśmy nadal przekonani o wysokim potencjale nieruchomości biurowych jako klasy aktywów samej w sobie. Nasz portfel planowanych inwestycji jest obszerny i na bieżąco uzupełniany” – powiedział Boris Schran, Partner i założyciel Peakside Capital.
Działalność funduszu skupiać się będzie przede wszystkim na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, które na skutek aktualnej sytuacji zostały przecenione i które oferują wysoki potencjał wartości dodanej. Celem będą projekty w przedziale cenowym od 30 mln euro do 150 mln euro na każdą inwestycję. Peakside jako bardzo perspektywiczne ocenia również angażowanie się na rynku polskim oraz Europy Środkowo-Wschodniej. „Rynki Polski i Europy Środkowo-Wschodniej charakteryzują się wysokim stopniem aktywności deweloperskiej, inwestycyjnej i wynajmu. W połączeniu z solidną kondycją makroekonomiczną, minimalnym wzrostem czynszów na rynku oraz atrakcyjną stopą kapitalizacji, rynki oferują interesującą ofertę” – powiedział Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.
W ramach funduszu PREF IV jeden składnik aktywów został już objęty umową na wyłączność, a kolejne docelowe inwestycje znajdują się w fazie przygotowania. Menedżerowie Peakside spodziewają się, że więcej okazji inwestycyjnych pojawi się w drugiej połowie 2021 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.