Pół miliona złotych od Mennicy Polskiej na wsparcie powodzian na Dolnym Śląsku

W związku z ogromem strat i ludzkich dramatów związanych z powodziami Zarząd Mennica Polska S.A. podjął decyzję o przekazaniu dla Miasta Wrocław kwoty pół miliona złotych. Pomoc finansowa zostanie przeznaczona na wsparcie mieszkańców gmin najbardziej dotkniętych skutkami powodzi.
Na mocy Uchwały Rady Miejskiej Wrocławia, środki finansowe przekazane przez Mennicę Polską wesprą wybrane jednostki samorządu terytorialnego.
– W obliczu wielkiej tragedii, która dotknęła mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny, nie można pozostać obojętnym i przyglądać się z boku. Każda pomoc jest dziś na wagę złota. Jako partner Miasta Wrocław od 15 lat, czujemy szczególny obowiązek, aby w tak trudnych chwilach stanąć ramię w ramię i walczyć o nadzieję dla tysięcy osób, które zmagają się z żywiołem – komentuje decyzję Katarzyna Budnicka-Filipiuk, Prezes Zarządu Mennicy Polskiej.
W tak dramatycznej sytuacji, nikt nie może pozostać obojętnym. Mennica Polska gorąco apeluje
o wsparcie i zachęca do wpłacania dowolnych kwot na uprzednio zweryfikowane akcje specjalne, by wspólnie nieść pomoc tym, którzy jej teraz najbardziej potrzebują.
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.