Komunikaty PR

Pożycz swoje pieniądze i osiągnij zysk inwestując w nieruchomości!

2021-09-15  |  01:00
Biuro prasowe

Pożycz swoje pieniądze i osiągnij zysk inwestując w nieruchomości!

Banki czerpią zyski z pieniędzy znajdujących się na naszych lokatach, pożyczając je na wyższą stawkę, niż ta, którą nam zwracają. Dlaczego więc nie wyeliminować pośrednika i samemu nie pożyczyć pieniędzy innym? Tym bardziej, że pożyczki na zakup nieruchomości  - z oprocentowaniem do 12% w skali roku - to bardzo ciekawa alternatywa dla lokat bankowych, których oprocentowanie niebezpiecznie zbliża się dziś do zera.

Pożyczka udzielana na zakup gruntu lub nieruchomości pozwala pożyczkobiorcom i inwestorom na bezpośrednią współpracę bez potrzeby biurokracji i kosztów pośredników (często dużych banków).

To także atrakcyjna forma inwestowania dla tych osób, które chcą zarabiać na nieruchomościach, ale nie mają wiedzy lub wystarczających środków by robić to samodzielnie. Taka forma inwestowania w nieruchomości dodatkowo pozwala robić to w sposób niemal zupełnie pasywny.

 

Czy naprawdę każdy może zostać inwestorem na rynku nieruchomości?

Inwestując w nieruchomości dywersyfikujemy swoje inwestycje, zamiast polegać na nieopłacalnych lokatach czy narażać wszystkie swoje oszczędności na ryzyko związane z inwestowaniem na giełdzie, o której wszyscy wiemy, że może się załamać praktycznie z dnia na dzień. Zmienne notowania kryptowalut to także loteria. Inwestowanie w nieruchomości jest uznawane przez licznych ekspertów za najbardziej bezpieczną i jednocześnie opłacalną formę lokowania kapitału. Bez wątpienia ci, którzy się na tym znają, potrafią znajdować okazje i świetnie na tym zarabiać. Pozostali, jeszcze do niedawna, musieli zadowolić się marzeniami o zyskach z inwestycji w nieruchomości. Bez milionów na koncie po prostu nie mieli możliwości inwestowania w nieruchomości inne niż własnym dom czy mieszkanie. Na szczęście dziś sytuacja wygląda inaczej. Istnieją profesjonalne podmioty, zajmujące się inwestowaniem w nieruchomości, które z zyskiem pomnażają kapitał swoich klientów.

Pożyczka pożyczce nie równa

W Polsce słowo pożyczka nie ma zbyt dobrej prasy. Kojarzy się raczej ze stratą, aniżeli z zyskiem. Jednak pożyczka inwestycyjna to instrument finansowy, któremu warto lepiej się przyjrzeć. Na czym polega w przypadku inwestycji w nieruchomości? - Pozyskujemy pieniądze inwestorów, aby zainwestować w duży projekt. W naszym przypadku: w grunty. – tłumaczy Marcin Kuryło, współwłaściciel i Mentor w firmie Horyzont Inwestycji, specjalizującej się w inwestowaniu na rynku nieruchomości. - Wierzymy, że każdy powinien mieć możliwość zarabiania w ten sposób, niezależnie od tego, jak bardzo jest bogaty. Dlatego umożliwiamy inwestowanie już od 20.000,00 zł. Pożyczka jest zwykle udzielana na rok, dając zwrot na poziomie od 8% do 12%, w zależności od wysokości wkładu. – dodaje.

Jak zostać pożyczkodawcą?

Każdy mądry inwestor, zanim zainwestuje swój kapitał, sprawdza swojego partnera biznesowego. Nie inaczej jest w przypadku pożyczki inwestycyjnej. Co warto zweryfikować? Na pewno trzeba się dowiedzieć, do kogo trafią pieniądze i jakie osiągnięcia w zakresie inwestowania na rynku nieruchomości ma potencjalny parter. Warto się upewnić, że inwestor jest doświadczony i ma na swoim koncie udokumentowane sukcesy. Zanim dokonamy jakiejkolwiek inwestycji finansowej, musimy także dogłębnie zrozumieć każdy szczegół projektu, w który się angażujemy: czas trwania, oczekiwane zwroty, ryzyko związane z inwestycją, najlepszy i najgorszy scenariusz. Aby móc udzielić pożyczki pod inwestycję z pełnym przekonaniem, trzeba mieć pełne zaufanie do swojego partnera biznesowego – a to wynika z pełnego zbadania i zrozumienia możliwości, jakie oferuje.

 

Pożyczki, na których wszyscy zyskują – czy to możliwe?

Zakup atrakcyjnego gruntu to zwykle inwestycja warta miliony, a dobre projekty zasługują na wsparcie. W przypadku pożyczki inwestycyjnej wsparcie to powinno być sprawiedliwe, przejrzyste i korzystne dla obu stron - dla inwestora i pożyczkobiorcy. - Nasz zespół doświadczonych specjalistów wspiera naszych inwestorów na każdym kroku, dając jednocześnie gwarancję, że wybieramy tylko najlepsze, i najbezpieczniejsze dla nich projekty – zapewnia Marcin Kuryło. Korzystnie ulokowany i dobrze zabezpieczony kapitał oraz przejrzyste i partnerskie formy współpracy – tak powinna brzmieć definicja pożyczki inwestycyjnej w grunty. Pozostaje pytanie, czy to na pewno bezpieczne? – W przypadku współpracy z Horyzontem Inwestycji każda pożyczka – oprócz stosownej umowy – jest zabezpieczona także deklaracją wekslową. Ponadto gwarancją są same nieruchomości, kupione w atrakcyjnych cenach, które będą trzymały wartość zainwestowanych pieniędzy i gwarantowanego zysku na poziomie minimum 8% do 12% w skali roku – dodaje ekspert. W porównywaniu z niemal zerowymi stopami procentowymi na lokatach oferowanych dzisiaj przez banki, taka alternatywa ochrony kapitału wydaje się niezmiernie atrakcyjna, tym bardziej iż to, że grunty trzymają wartość pieniądza i będą stale drożały jest w 100% pewne, bo jest ich coraz mniej o czym często zapominamy. Największe fortuny powstały właśnie dzięki inwestycjom w nieruchomości gruntowe – podsumowuje mentor z Horyzontu Inwestycji.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.