Prezes PEKAO Leasing dołączył do zarządu Związku Polskiego Leasingu
Szymon Kamiński, prezes zarządu PEKAO Leasing, został wybrany przez branżę leasingową do Komitetu Wykonawczego ZPL, podczas Walnego Zgromadzenia Związku Polskiego Leasingu, które odbyło się 28 maja br. Pierwszy raz w historii tej organizacji zebranie zostało przeprowadzone w wirtualnej rzeczywistości i po raz pierwszy członkiem władz ZPL został reprezentant PEKAO Leasing.
- Jestem zaszczycony, że branża leasingowa obdarzyła mnie zaufaniem wybierając do władz ZPL. Wierzę, że wkład Pekao Leasing do określenia nowej strategii ZPL będzie istotny. W trudnej sytuacji rynkowej, w której znalazła się cała gospodarka, jestem dumy, że branża leasingowa skutecznie pomaga przedsiębiorcom pomimo braku instrumentów dedykowanych wprost branży leasingowej, w ramach tarczy – mówi Szymon Kamiński, prezes PEKAO Leasing.
Szymon Kamiński pełni funkcję prezesa zarządu PEKAO Leasing od 19 lutego 2020. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem w finansach, doradztwie oraz przemyśle w Polsce i zagranicą. W latach 2011-2009 w Grupie Santander (ex. BZWBK), był Prezesem Zarządu Santander Leasing SA oraz innych spółek zależnych Grupy Santander. Wcześniej związany z Grupą Credit Agricole (2008-2010), a jeszcze wcześniej z Grupą Det Norske Veritas (1998-2008), gdzie w latach 2006-2008 zarządzał projektami w Europie, na Dalekim Wschodzie i Ameryce Południowej; w latach 2003-2005 zarządzał biznesem w Hiszpanii i Portugalii jako Country Head Industry DNV, a w latach 1998-2003 jako Country Head Industry w Polsce.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.