Prezes PEKAO Leasing dołączył do zarządu Związku Polskiego Leasingu

Szymon Kamiński, prezes zarządu PEKAO Leasing, został wybrany przez branżę leasingową do Komitetu Wykonawczego ZPL, podczas Walnego Zgromadzenia Związku Polskiego Leasingu, które odbyło się 28 maja br. Pierwszy raz w historii tej organizacji zebranie zostało przeprowadzone w wirtualnej rzeczywistości i po raz pierwszy członkiem władz ZPL został reprezentant PEKAO Leasing.
- Jestem zaszczycony, że branża leasingowa obdarzyła mnie zaufaniem wybierając do władz ZPL. Wierzę, że wkład Pekao Leasing do określenia nowej strategii ZPL będzie istotny. W trudnej sytuacji rynkowej, w której znalazła się cała gospodarka, jestem dumy, że branża leasingowa skutecznie pomaga przedsiębiorcom pomimo braku instrumentów dedykowanych wprost branży leasingowej, w ramach tarczy – mówi Szymon Kamiński, prezes PEKAO Leasing.
Szymon Kamiński pełni funkcję prezesa zarządu PEKAO Leasing od 19 lutego 2020. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem w finansach, doradztwie oraz przemyśle w Polsce i zagranicą. W latach 2011-2009 w Grupie Santander (ex. BZWBK), był Prezesem Zarządu Santander Leasing SA oraz innych spółek zależnych Grupy Santander. Wcześniej związany z Grupą Credit Agricole (2008-2010), a jeszcze wcześniej z Grupą Det Norske Veritas (1998-2008), gdzie w latach 2006-2008 zarządzał projektami w Europie, na Dalekim Wschodzie i Ameryce Południowej; w latach 2003-2005 zarządzał biznesem w Hiszpanii i Portugalii jako Country Head Industry DNV, a w latach 1998-2003 jako Country Head Industry w Polsce.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.