Komunikaty PR

ProData Consult Group z rekordowym 48 proc. wzrostem przychodów w 2020 r.

2021-04-14  |  13:00

Intensywny rozwój nowych technologii widoczny jest w wielu obszarach życia. Cyfrowa rewolucja ciągle przyspiesza i obejmuje coraz więcej aspektów naszej codzienności. Usługi branży IT stały się w minionym roku niezwykle istotne, co pozwoliło grupie ProData Consult odnotować rekordowe w swojej historii wyniki finansowe. Kompleksowy dostawca usług IT, jedna z czołowych firm konsultingowych w Polsce, wypracowała w minionym roku blisko 203 mln euro przychodów, co stanowi znaczący wzrost 48 proc. r/r.

Według raportu „Bariery i Trendy. Transformacja technologiczna w Polsce”, 93 proc kierowników i 88 proc. pracowników firm przyznaje, że pandemia przyspieszyła cyfrową transformację. Ponadto blisko 60 proc. przedsiębiorstw deklaruje, że już na co dzień wykorzystuje nowe technologie lub jest na zaawansowanym etapie ich wdrażania. Powoduje to rosnące zapotrzebowanie na usługi IT, co potwierdzają doskonałe wyniki finansowe uzyskane za rok 2020 przez ProData Consult.

ProData Consult Group działa od 1994 roku i jest jedną z największych firm konsultingowych i IT w regionie Europy Północnej i Środkowo-Wschodniej. W 2020 roku na rzecz grupy usługi świadczyło blisko 2600 konsultantów, którzy pracowali dla ponad 330 największych i najbardziej prestiżowych klientów, dostarczając kompleksowe usługi IT w branżach takich jak m.in.: bankowość, energetyka, e-commerce. Unikalny model biznesowy firmy polega na dopasowaniu najlepszych talentów – specjalistów IT do indywidualnych potrzeb klientów, gwarantując najwyższej jakości ekspertyzę.

Według rocznego raportu, 2020 okazał się dla firmy rokiem sukcesów. ProData Consult Group wypracowała 203,09 mln euro (1 510 mln duńskich koron) przychodów, co stanowi wzrost o prawie 60 mln (448 mln duńskich koron) w porównaniu z rokiem 2019 (137 mln euro). Organiczny wzrost przychodów wyniósł 16 proc. Firma pochwaliła się także 47 proc. wzrostem rdr EBITDA , do kwoty 16 mln euro ( 119,6 mln koron duńskich).

Polski oddział z 40 proc. wzrostem przychodów

Na rynku polskim ProData Consult również odniosła niemały sukces, bo zaraportowała ponad 200 mln zł (blisko 43 mln euro) przychodów, co stanowi wzrost o 40 proc. w porównaniu do wyników z 2019. Przychód uzyskany w Polsce to około 20 proc. ogólnego przychodu grupy, a nasz kraj jest drugim po Danii największym udziałowcem w całkowitych przychodach firmy i pierwszym pod względem liczby zatrudnionych konsultantów.

- Ostatni rok był wielkim wyzwaniem dla wielu firm i instytucji. Nasi klienci, choć są już mocno doświadczeni w procesie cyfryzacji, też musieli praktycznie z dnia na dzień wdrożyć wiele aktualizacji swoich systemów czy rozszerzyć pakiet posiadanych usług. W ProData Consult mamy świetnych, doświadczonych specjalistów IT, którzy w tym trudnym czasie sumiennie wykonywali swoje zadania dla wielu podmiotów. Dla nas ubiegły rok był więc czasem bardzo intensywnym, ale ogromne zaangażowanie oraz ciężka praca pozwoliły nam osiągnąć niebagatelny sukces, zarówno w całej grupie, jak i na rynku polskim. Osiągnęliśmy aż 40 proc. wzrost przychodów, co potwierdza, że usługi IT były niezwykle istotne – i wszystko wskazuje na to, że także w 2021 zapotrzebowanie na tego rodzaju wsparcie będzie dalej wysokie – mówi Mariusz Grajewski, CEO ProData Consult w Polsce.

Marta Markiel, Dyrektor ds. Biznesu Lokalnego, dodaje: Szybko zmieniające się otoczenie rynkowe i przyspieszony proces digitalizacji wymagają od wielu firm zintensyfikowanych działań w ich, szeroko pojętych, działaniach IT. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ProData Consult dostarcza rozwiązania skrojone pod konkretnego klienta i opiekę wykwalifikowanych konsultantów. To właśnie dzięki wiedzy i ekspertyzie odnieśliśmy w naprawdę wyjątkowym roku 2020, ogromny sukces, który motywuje nas do dalszego rozwoju, ale też do zmian, takich jak rebranding naszej marki. Chcemy być bardziej nowocześni, zarówno w sferze oferowanych usług, a także naszej identyfikacji wizualnej.

Rosnąca popularność nearshoringu

Przychody z usług określanych jako nearshoring wzrosły organicznie o ponad 40 proc. trzeci rok z rzędu. Firma poszerza nieustannie swoją działalność w tym zakresie, a centra tych usług zlokalizowane są w polskich oddziałach w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

- Kluczem do sukcesu w nearshoringu jest bliskość biznesowa i kulturowa między klientami a nami, dlatego dostarczamy usługi dla wielu europejskich firm. Umożliwiamy tym samym naszym konsultantom pracę dla międzynarodowych organizacji i korporacji bez konieczności relokacji – dodaje Ewelina Kałdunek, Nearshore Business Director.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.