Komunikaty PR

ProData Consult Group z rekordowym 48 proc. wzrostem przychodów w 2020 r.

2021-04-14  |  13:00

Intensywny rozwój nowych technologii widoczny jest w wielu obszarach życia. Cyfrowa rewolucja ciągle przyspiesza i obejmuje coraz więcej aspektów naszej codzienności. Usługi branży IT stały się w minionym roku niezwykle istotne, co pozwoliło grupie ProData Consult odnotować rekordowe w swojej historii wyniki finansowe. Kompleksowy dostawca usług IT, jedna z czołowych firm konsultingowych w Polsce, wypracowała w minionym roku blisko 203 mln euro przychodów, co stanowi znaczący wzrost 48 proc. r/r.

Według raportu „Bariery i Trendy. Transformacja technologiczna w Polsce”, 93 proc kierowników i 88 proc. pracowników firm przyznaje, że pandemia przyspieszyła cyfrową transformację. Ponadto blisko 60 proc. przedsiębiorstw deklaruje, że już na co dzień wykorzystuje nowe technologie lub jest na zaawansowanym etapie ich wdrażania. Powoduje to rosnące zapotrzebowanie na usługi IT, co potwierdzają doskonałe wyniki finansowe uzyskane za rok 2020 przez ProData Consult.

ProData Consult Group działa od 1994 roku i jest jedną z największych firm konsultingowych i IT w regionie Europy Północnej i Środkowo-Wschodniej. W 2020 roku na rzecz grupy usługi świadczyło blisko 2600 konsultantów, którzy pracowali dla ponad 330 największych i najbardziej prestiżowych klientów, dostarczając kompleksowe usługi IT w branżach takich jak m.in.: bankowość, energetyka, e-commerce. Unikalny model biznesowy firmy polega na dopasowaniu najlepszych talentów – specjalistów IT do indywidualnych potrzeb klientów, gwarantując najwyższej jakości ekspertyzę.

Według rocznego raportu, 2020 okazał się dla firmy rokiem sukcesów. ProData Consult Group wypracowała 203,09 mln euro (1 510 mln duńskich koron) przychodów, co stanowi wzrost o prawie 60 mln (448 mln duńskich koron) w porównaniu z rokiem 2019 (137 mln euro). Organiczny wzrost przychodów wyniósł 16 proc. Firma pochwaliła się także 47 proc. wzrostem rdr EBITDA , do kwoty 16 mln euro ( 119,6 mln koron duńskich).

Polski oddział z 40 proc. wzrostem przychodów

Na rynku polskim ProData Consult również odniosła niemały sukces, bo zaraportowała ponad 200 mln zł (blisko 43 mln euro) przychodów, co stanowi wzrost o 40 proc. w porównaniu do wyników z 2019. Przychód uzyskany w Polsce to około 20 proc. ogólnego przychodu grupy, a nasz kraj jest drugim po Danii największym udziałowcem w całkowitych przychodach firmy i pierwszym pod względem liczby zatrudnionych konsultantów.

- Ostatni rok był wielkim wyzwaniem dla wielu firm i instytucji. Nasi klienci, choć są już mocno doświadczeni w procesie cyfryzacji, też musieli praktycznie z dnia na dzień wdrożyć wiele aktualizacji swoich systemów czy rozszerzyć pakiet posiadanych usług. W ProData Consult mamy świetnych, doświadczonych specjalistów IT, którzy w tym trudnym czasie sumiennie wykonywali swoje zadania dla wielu podmiotów. Dla nas ubiegły rok był więc czasem bardzo intensywnym, ale ogromne zaangażowanie oraz ciężka praca pozwoliły nam osiągnąć niebagatelny sukces, zarówno w całej grupie, jak i na rynku polskim. Osiągnęliśmy aż 40 proc. wzrost przychodów, co potwierdza, że usługi IT były niezwykle istotne – i wszystko wskazuje na to, że także w 2021 zapotrzebowanie na tego rodzaju wsparcie będzie dalej wysokie – mówi Mariusz Grajewski, CEO ProData Consult w Polsce.

Marta Markiel, Dyrektor ds. Biznesu Lokalnego, dodaje: Szybko zmieniające się otoczenie rynkowe i przyspieszony proces digitalizacji wymagają od wielu firm zintensyfikowanych działań w ich, szeroko pojętych, działaniach IT. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ProData Consult dostarcza rozwiązania skrojone pod konkretnego klienta i opiekę wykwalifikowanych konsultantów. To właśnie dzięki wiedzy i ekspertyzie odnieśliśmy w naprawdę wyjątkowym roku 2020, ogromny sukces, który motywuje nas do dalszego rozwoju, ale też do zmian, takich jak rebranding naszej marki. Chcemy być bardziej nowocześni, zarówno w sferze oferowanych usług, a także naszej identyfikacji wizualnej.

Rosnąca popularność nearshoringu

Przychody z usług określanych jako nearshoring wzrosły organicznie o ponad 40 proc. trzeci rok z rzędu. Firma poszerza nieustannie swoją działalność w tym zakresie, a centra tych usług zlokalizowane są w polskich oddziałach w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

- Kluczem do sukcesu w nearshoringu jest bliskość biznesowa i kulturowa między klientami a nami, dlatego dostarczamy usługi dla wielu europejskich firm. Umożliwiamy tym samym naszym konsultantom pracę dla międzynarodowych organizacji i korporacji bez konieczności relokacji – dodaje Ewelina Kałdunek, Nearshore Business Director.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.