Rzetelni przedsiębiorcy mimo pandemii
225 firm z całej Polski odebrało Złote i Diamentowe Certyfikaty Rzetelności podczas jubileuszowej X gali, która w tym roku ze względu na pandemię odbyła się w Internecie. Tegoroczna uroczystość była jednak wyjątkowa nie tylko z tego powodu – uczciwych przedsiębiorców uhonorowanych specjalnymi wyróżnieniami było w tym roku blisko 90 więcej niż w 2019 r. I to wbrew coraz częstszemu wykorzystywaniu pandemii jako pretekstu do nieetycznych zachowań w biznesie.
Jak wynika z badania „Nieetyczne zachowania firm podczas pandemii” przeprowadzonego przez Keralla Research na zlecenie Rzetelnej Firmy, co czwarty przedsiębiorca z sektora MŚP w czasie pandemii dostrzega nieetyczne zachowania wśród swoich kontrahentów. Do najczęściej podawanych przykładów takich zachowań należy niewywiązywanie się ze zobowiązań, w tym terminów płatności (46,5%). Na drugim miejscu znalazło się narzucanie niekorzystanych warunków współpracy, w tym na przykład długich terminów płatności (35%). Co czwarty przedsiębiorca jako niewłaściwe zachowanie podawał renegocjację umów pod pretekstem epidemii.
- Przed takim zachowaniem z pewnością uchronią się kontrahenci przedsiębiorstw zrzeszonych w programie Rzetelna Firma, a więc takich, którzy uczciwość w biznesie i transparentność płatniczą oraz jasne warunki współpracy stawiają nad wszystko inne. Każdego roku nagradzamy najrzetelniejszych przedsiębiorców. To wyróżnienie jest niezwykle cenne zwłaszcza dziś, w tak niepewnym dla polskich firm czasie. Z badań Rzetelnej Firmy wynika, że 22 proc. przedsiębiorców mówi, że ma pieniądze, ale nie płaci, ponieważ chce je zachować na czarną godzinę. Nasi laureaci nie dopuszczają się takich praktyk. Funkcjonują w tym trudnym czasie i nieustannie budują rzetelność w biznesie oraz promują uczciwe zachowania. Za co należą im się gratulacje i jak nigdy to wyjątkowe wyróżnienie, jakim są Certyfikaty Rzetelności – mówi Paweł Prządka, wiceprezes Zarządu Kaczmarski Group, który pełnił rolę gospodarza gali.
W Programie Rzetelna Firma mogą uczestniczyć przedsiębiorcy, którzy nie widnieją na liście dłużników Krajowego Rejestru Długów. Ich docenienie jest bardzo ważne, zwłaszcza, że 57% Polaków rozpoznaje Certyfikat Rzetelnej Firmy. A w tym niepewnym czasie przedsiębiorcy i konsumenci potrzebują odnieść się do czegoś stałego i gwarantującego rzetelność. Dlatego chętniej będą wybierać produkty i usługi cenionych oraz wyróżnianych firm.
W związku z pandemią jubileuszowa Gala Złotych Certyfikatów Rzetelności odbyła się w sieci. Uroczystość prowadził Marcin Prokop, a honory gospodarza czynił Paweł Prządka, wiceprezes Zarządu Kaczmarski Group, w ramach którego działa Rzetelna Firma. Rozdano 225 Certyfikatów Rzetelności, w tym 181 Złotych Certyfikatów, które wręczyła Paulina Waniak, kierownik Centrum Obsługi Klienta w Kaczmarski Group. 44 Diamentowe Certyfikaty Rzetelności, dla firm które uzyskały Złoty Certyfikat przez kolejne 5 lat, wręczyła Magdalena Kamińska, dyrektor Departamentu Sprzedaży. Techniczną organizacją uroczystości z się agencja September Events.

Kongres Rady Podatkowej o najważniejszych wyzwaniach fiskalnych dla biznesu

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.