Komunikaty PR

Rzetelni przedsiębiorcy mimo pandemii

2020-12-21  |  13:00
Biuro prasowe

225 firm z całej Polski odebrało Złote i Diamentowe Certyfikaty Rzetelności podczas jubileuszowej X gali, która w tym roku ze względu na pandemię odbyła się w Internecie. Tegoroczna uroczystość była jednak wyjątkowa nie tylko z tego powodu – uczciwych przedsiębiorców uhonorowanych specjalnymi wyróżnieniami było w tym roku blisko 90 więcej niż w 2019 r. I to wbrew coraz częstszemu wykorzystywaniu pandemii jako pretekstu do nieetycznych zachowań w biznesie.

Jak wynika z badania „Nieetyczne zachowania firm podczas pandemii” przeprowadzonego przez Keralla Research na zlecenie Rzetelnej Firmy, co czwarty przedsiębiorca z sektora MŚP w czasie pandemii dostrzega nieetyczne zachowania wśród swoich kontrahentów. Do najczęściej podawanych przykładów takich zachowań należy niewywiązywanie się ze zobowiązań, w tym terminów płatności (46,5%).  Na drugim miejscu znalazło się narzucanie niekorzystanych warunków współpracy, w tym na przykład długich terminów płatności (35%). Co czwarty przedsiębiorca jako niewłaściwe zachowanie podawał renegocjację umów pod pretekstem epidemii.

- Przed takim zachowaniem z pewnością uchronią się kontrahenci przedsiębiorstw zrzeszonych w programie Rzetelna Firma, a więc takich, którzy uczciwość w biznesie i transparentność płatniczą oraz jasne warunki współpracy stawiają nad wszystko inne. Każdego roku nagradzamy najrzetelniejszych przedsiębiorców. To wyróżnienie jest niezwykle cenne zwłaszcza dziś, w tak niepewnym dla polskich firm czasie. Z badań Rzetelnej Firmy wynika, że 22 proc. przedsiębiorców mówi, że ma pieniądze, ale nie płaci, ponieważ chce je zachować na czarną godzinę. Nasi laureaci nie dopuszczają się takich praktyk. Funkcjonują w tym trudnym czasie i nieustannie budują rzetelność w biznesie oraz promują uczciwe zachowania. Za co należą im się gratulacje i jak nigdy to wyjątkowe wyróżnienie, jakim są Certyfikaty Rzetelności – mówi Paweł Prządka, wiceprezes Zarządu Kaczmarski Group, który pełnił rolę gospodarza gali.

W Programie Rzetelna Firma mogą uczestniczyć przedsiębiorcy, którzy nie widnieją na liście dłużników Krajowego Rejestru Długów. Ich docenienie jest bardzo ważne, zwłaszcza, że 57% Polaków rozpoznaje Certyfikat Rzetelnej Firmy. A w tym niepewnym czasie przedsiębiorcy i konsumenci potrzebują odnieść się do czegoś stałego i gwarantującego rzetelność. Dlatego chętniej będą wybierać produkty i usługi cenionych oraz wyróżnianych firm.

W związku z pandemią jubileuszowa Gala Złotych Certyfikatów Rzetelności odbyła się w sieci. Uroczystość prowadził Marcin Prokop, a honory gospodarza czynił Paweł Prządka, wiceprezes Zarządu Kaczmarski Group, w ramach którego działa Rzetelna Firma. Rozdano 225 Certyfikatów Rzetelności, w tym 181 Złotych Certyfikatów, które wręczyła Paulina Waniak, kierownik Centrum Obsługi Klienta w Kaczmarski Group. 44 Diamentowe Certyfikaty Rzetelności, dla firm które uzyskały Złoty Certyfikat przez kolejne 5 lat, wręczyła Magdalena Kamińska, dyrektor Departamentu Sprzedaży. Techniczną organizacją uroczystości z się agencja September Events.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.