Komunikaty PR

Rzetelni przedsiębiorcy mimo pandemii

2020-12-21  |  13:00
Biuro prasowe

225 firm z całej Polski odebrało Złote i Diamentowe Certyfikaty Rzetelności podczas jubileuszowej X gali, która w tym roku ze względu na pandemię odbyła się w Internecie. Tegoroczna uroczystość była jednak wyjątkowa nie tylko z tego powodu – uczciwych przedsiębiorców uhonorowanych specjalnymi wyróżnieniami było w tym roku blisko 90 więcej niż w 2019 r. I to wbrew coraz częstszemu wykorzystywaniu pandemii jako pretekstu do nieetycznych zachowań w biznesie.

Jak wynika z badania „Nieetyczne zachowania firm podczas pandemii” przeprowadzonego przez Keralla Research na zlecenie Rzetelnej Firmy, co czwarty przedsiębiorca z sektora MŚP w czasie pandemii dostrzega nieetyczne zachowania wśród swoich kontrahentów. Do najczęściej podawanych przykładów takich zachowań należy niewywiązywanie się ze zobowiązań, w tym terminów płatności (46,5%).  Na drugim miejscu znalazło się narzucanie niekorzystanych warunków współpracy, w tym na przykład długich terminów płatności (35%). Co czwarty przedsiębiorca jako niewłaściwe zachowanie podawał renegocjację umów pod pretekstem epidemii.

- Przed takim zachowaniem z pewnością uchronią się kontrahenci przedsiębiorstw zrzeszonych w programie Rzetelna Firma, a więc takich, którzy uczciwość w biznesie i transparentność płatniczą oraz jasne warunki współpracy stawiają nad wszystko inne. Każdego roku nagradzamy najrzetelniejszych przedsiębiorców. To wyróżnienie jest niezwykle cenne zwłaszcza dziś, w tak niepewnym dla polskich firm czasie. Z badań Rzetelnej Firmy wynika, że 22 proc. przedsiębiorców mówi, że ma pieniądze, ale nie płaci, ponieważ chce je zachować na czarną godzinę. Nasi laureaci nie dopuszczają się takich praktyk. Funkcjonują w tym trudnym czasie i nieustannie budują rzetelność w biznesie oraz promują uczciwe zachowania. Za co należą im się gratulacje i jak nigdy to wyjątkowe wyróżnienie, jakim są Certyfikaty Rzetelności – mówi Paweł Prządka, wiceprezes Zarządu Kaczmarski Group, który pełnił rolę gospodarza gali.

W Programie Rzetelna Firma mogą uczestniczyć przedsiębiorcy, którzy nie widnieją na liście dłużników Krajowego Rejestru Długów. Ich docenienie jest bardzo ważne, zwłaszcza, że 57% Polaków rozpoznaje Certyfikat Rzetelnej Firmy. A w tym niepewnym czasie przedsiębiorcy i konsumenci potrzebują odnieść się do czegoś stałego i gwarantującego rzetelność. Dlatego chętniej będą wybierać produkty i usługi cenionych oraz wyróżnianych firm.

W związku z pandemią jubileuszowa Gala Złotych Certyfikatów Rzetelności odbyła się w sieci. Uroczystość prowadził Marcin Prokop, a honory gospodarza czynił Paweł Prządka, wiceprezes Zarządu Kaczmarski Group, w ramach którego działa Rzetelna Firma. Rozdano 225 Certyfikatów Rzetelności, w tym 181 Złotych Certyfikatów, które wręczyła Paulina Waniak, kierownik Centrum Obsługi Klienta w Kaczmarski Group. 44 Diamentowe Certyfikaty Rzetelności, dla firm które uzyskały Złoty Certyfikat przez kolejne 5 lat, wręczyła Magdalena Kamińska, dyrektor Departamentu Sprzedaży. Techniczną organizacją uroczystości z się agencja September Events.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.