Santander Leasing udziela kolejnych pożyczek dla klientów MŚP dotkniętych Covid
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Santander Leasing podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego aneks w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Dzięki niemu Spółka od 6 września udziela finansowania przedsiębiorcom z województwa pomorskiego o dodatkowe 40 mln. Środki z tej puli pomocowej pochodzą
z funduszu REACT- EU.
W ramach podpisanej umowy, do końca 2021 r. Santander będzie oferować wsparcie w postaci nieoprocentowanego finansowania dla przedsiębiorców z województwa pomorskiego w formie pożyczki płynnościowej.
- Uruchomione przez nas finansowanie jest przeznaczone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających maksymalnie 250 pracowników o rocznym przychodzie nieprzekraczającym 50 mln EUR. Wykażą, że konsekwencje epidemii COVID w istotny sposób spowodowały problemy przedsiębiorcy z płynnością lub przedsiębiorca jest zagrożony taką sytuacją – wskazuje Marcelina Szuksztul, dyrektor biura zarządzania ryzykiem finansowym w Santander Leasing. – Jest to już drugi etap naszej współpracy z BGK. W zeszłym roku podobną pomoc oferowaliśmy firmom w ramach puli środków pomocowych wynoszących 75 mln zł. Zależy nam na tym, aby środki finansowe w ramach trwającego programu zostały wykorzystane na ważne społecznie cele, takie jak wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, utrzymanie miejsc pracy i zapłata wynagrodzeń dla pracowników - dodaje.
Pożyczki płynnościowe z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój umożliwiają sfinansowanie wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej. Pozyskane przez przedsiębiorcę środki mogą zostać przeznaczone m.in. na: wynagrodzenia pracowników (w tym także składki ZUS, US), koszty personelu pracującego na terenie firmy, będącego formalnie na liście płac podwykonawców, pokrycie zobowiązań publiczno-prywatnych oraz zobowiązań handlowych, zaległych faktur, kosztów użytkowania infrastruktury, zakup towarów czy też zobowiązania.
Santander Leasing udziela Pożyczek Płynnościowych POIR dla firm z segmentu MŚP, które mają siedzibę lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa pomorskiego, niezależnie od branży prowadzonej działalności. Przedsiębiorcy nie poniosą kosztów otrzymanego finansowania, gdyż pożyczki zwolnione
są z oprocentowania oraz opłat i prowizji za ich udzielenie i obsługę. Okres udzielonego finansowania może trwać od 12 do 72 miesięcy. Istnieje również możliwość uzyskania karencji spłaty rat kapitałowych przez okres 6 miesięcy, przy czym karencja wydłuża okres spłaty pożyczki. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą skorzystać z wakacji kredytowych jeśli chodzi o spłatę rat kapitałowo-odsetkowych w wymiarze raz do roku przez okres 4 miesięcy, w pierwszym i drugim roku pożyczki.
Obsługa programu przez Santander Leasing w przeważającej mierze prowadzona będzie zdalnie, a firmy zainteresowane pozyskaniem wsparcia finansowego mogą składać wnioski do Santander Leasing w formie elektronicznej przez portal obsługi klienta eBOK24.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.