Komunikaty PR

Siemens Financial Services udostępnia klientom kwalifikowane e-podpisy na rok

2020-04-24  |  08:00
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

W związku z epidemią COVID-19 Siemens Financial Services udostępnia klientom kwalifikowane podpisy elektroniczne. Przedsiębiorcy otrzymają e-podpis bezpłatnie na rok do dowolnego wykorzystania, np. zdalnego zawierania umów z kontrahentami lub pracownikami. Kwalifikowany e-podpis dostarczany jest przez firmę Autenti oraz wystawiany w pełni online. Ma on zachęcić przedsiębiorców do zdalnego podpisywania dokumentów, ułatwić im funkcjonowanie oraz zwiększać bezpieczeństwo.

Kwalifikowany podpis elektroniczny Autenti by InfoCert jest ważny na równi z podpisem własnoręcznym, spełnia wszystkie wymogi prawne oraz jest w pełni bezpieczny. Co ważne, można go uzyskać całkowicie zdalnie, dzięki wideoweryfikacji. Od teraz klienci, którzy zdecydują się na leasing w Siemens Financial Services mogą otrzymać taki e-podpis bezpłatnie na rok.

- W tym wymagającym czasie epidemii koronawirusa chcemy także wesprzeć swoich partnerów, dlatego pokrywamy całkowity koszt uzyskania kwalifikowanego e-podpisu na rok. Przez ten okres nasi klienci będą mogli go dowolnie wykorzystywać do zdalnego podpisywania potrzebnych dokumentów. Na przykład do zawierania umów z kontrahentami czy nowymi pracownikami. Mamy nadzieję, że w jakimś stopniu ułatwi im to funkcjonowanie w obecnym czasie – mówi Tomasz Kukulski, Prezes Zarządu Siemens Financial Services w Polsce.

- Mimo epidemii, wiele firm stara się funkcjonować normalnie lub nieco zmienia profil swojej działalności. Do tego potrzebne są nowe maszyny i urządzenia oraz dostęp do finansowania. Możliwość zdalnego podpisywania umów jest bardzo ważna, zwłaszcza w obecnej sytuacji gospodarczej. Zaoszczędza czas i zwiększa bezpieczeństwo – dodaje.

Bezpiecznie, szybko i zdalnie

Autenti by InfoCert pozwala składać podpisy kwalifikowane, które zgodnie z polskim i europejskim prawem są równoważne podpisowi własnoręcznemu. Proces jest w pełni bezpieczny i nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi, wtyczek czy aplikacji. Wystarczy komputer, dostęp do Internetu, dowód tożsamości i telefon. Cały proces jest prosty, szybki i można go przeprowadzić z dowolnego miejsca, np. z domu.

Po podjęciu przez Siemens Financial Services pozytywnej decyzji kredytowej, klient otrzymuje link z prośbą o wybór terminu i godziny wideoweryfikacji, podczas której przedstawiciel Autenti w rozmowie online weryfikuje go na podstawie dowodu tożsamości i aktywuje certyfikat. Następnie klient ustala login, hasło oraz kod PIN do swojego konta. Po uzyskaniu przez niego e-podpisu, Siemens Financial Services generuje umowę leasingu, którą klient zatwierdza poprzez wpisanie PIN-u oraz automatycznie generowanego, jednorazowego kodu SMS.  Kliknięcie „Podpisz” kończy proces zatwierdzenia umowy.

- Współpraca z Siemens Financial Services, która trwa już ponad 3 lata, to dla Autenti fantastyczne doświadczenie. Nasz Partner wielokrotnie już udowodnił, że bliska jest mu idea paperless, a dziś, szczególnie w tym trudnym dla przedsiębiorców momencie, łamie z nami kolejne schematy - mówi Tomek Plata, jeden z założycieli Autenti i CMO w spółce.  - Dzięki tej inicjatywie, leasingobiorcy będą mogli bez ograniczeń korzystać z e-podpisów, podpisując nawet tak wymagające umowy jak leasingowe. Szybko, wygodnie, i co najważniejsze  - 100% online - dodaje Plata.

Leasing maszyn i urządzeń podpisywany online

Leasing jest jedną z najpopularniejszych form finansowania, zwłaszcza wśród małych i średnich firm. Ze względu na normy prawne transformacja cyfrowa tego typu finansowania przebiega wolniej niż innych segmentów. Dzięki kwalifikowanemu e-podpisowi (uzyskanemu podczas wideoweryfikacji), Siemens Financial Services w tym wymagającym czasie epidemii koronawirusa nieprzerwanie zapewnia przedsiębiorcom niezbędne finansowanie.

- Systematycznie pracujemy nad automatyzacją i digitalizacją procesu udzielania finansowania naszym klientom. W 2017 roku wdrożyliśmy leasing w e-commerce. Rok temu dla branży przemysłowej udostępniliśmy usługę MiU24, która pozwala nabyć maszyny i urządzenia w leasingu zaledwie w ciągu 24 godzin, a  całą transakcję sfinalizować podczas jednego spotkania. Teraz idziemy jeszcze o krok dalej i umożliwiamy naszym klientom zawarcie umowy leasingu zdalnie, bez spotkania z naszym pracownikiem – mówi Tomasz Kukulski, Prezes Zarządu Siemens Financial Services w Polsce.

Po spełnieniu wymaganych regulaminem warunków, o bezpłatny kwalifikowany e-podpis mogą ubiegać się przedsiębiorcy z sektorów przemysłowych, w finansowaniu których specjalizuje się Siemens Financial Services. Wstępnie oferta specjalna trwa do 30 czerwca.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.