SSSE S.A. wspiera kolejną firmę w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał decyzję o wsparciu przedsiębiorcy z Suwałk. Decyzję otrzymała spółka komandytowa PROTASIEWICZ, tym samym dołączając do Polskiej Strefy Inwestycji.
Decyzja Zarządu SSSE S.A. oznacza, że PROTASIEWICZ spółka komandytowa będzie mogła skorzystać ze zwolnienia podatkowego, co stanowi istotne wsparcie dla dalszego rozwoju firmy.
- Decyzja o przyznaniu wsparcia spółce komandytowej PROTASIEWICZ jest dla nas wyjątkowym momentem. To doskonały przykład na to, jak lokalne inwestycje mogą przyczynić się do rozwoju nie tylko samej firmy, ale także całego regionu. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać przedsiębiorstwa, które inwestują w nowoczesne technologie, przyczyniają się do wzrostu gospodarczego. Dzięki inwestycjom firma PROTASIEWICZ nie tylko umocni swoją pozycję na rynku, ale przyniesie tez korzyści lokalnej społeczności Jako SSSE S.A., będziemy nadal działać na rzecz rozwoju i wsparcia lokalnych biznesów, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego w naszym regionie – mówi Cezary Cieślukowski, prezes Zarządu SSSE.S.A.
W ramach realizacji nowej inwestycji, firma PROTASIEWICZ spółka komandytowa planuje szereg kluczowych działań. Wśród nich znajduje się zakup nieruchomości zabudowanej halą produkcyjną, modernizacja i rozbudowa obecnych hal, a także inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia. Co więcej, firma zamierza zainstalować instalację fotowoltaiczną, co przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstwa i zmniejszenia kosztów operacyjnych. Inwestycja ta przewiduje nakłady w wysokości 4 000 000 zł.
PROTASIEWICZ spółka komandytowa specjalizuje się w produkcji wytwornic pary ze stali oraz elementów składowych do instalacji przeciwpożarowych. Produkty firmy, w tym wytwornice pary i systemy przeciwpożarowe, są zgodne z rygorystycznymi normami i standardami branżowymi. Wśród klientów spółki znajdują się takie globalne marki jak Coca-Cola, Amazon, Philips, LG, Zalando, Żabka, a także najwyższy wieżowiec w Europie – Varso Tower.
Wsparcie udzielone przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. to kolejny krok w kierunku umacniania lokalnego rynku i wspierania rozwoju regionalnych przedsiębiorstw. PROTASIEWICZ spółka komandytowa, dzięki nowym inwestycjom, z pewnością przyczyni się do dalszego wzrostu gospodarczego regionu północno-wschodniej Polski.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (SSSE S.A.), obejmuje swoim zasięgiem całe województwo podlaskie, dwa powiaty województwa warmińsko-mazurskiego (ełcki i gołdapski) oraz cztery powiaty województwa mazowieckiego (łosicki, ostrowski, sokołowski i węgrowski).
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.