SSSE S.A. wspiera kolejną firmę w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał decyzję o wsparciu przedsiębiorcy z Suwałk. Decyzję otrzymała spółka komandytowa PROTASIEWICZ, tym samym dołączając do Polskiej Strefy Inwestycji.
Decyzja Zarządu SSSE S.A. oznacza, że PROTASIEWICZ spółka komandytowa będzie mogła skorzystać ze zwolnienia podatkowego, co stanowi istotne wsparcie dla dalszego rozwoju firmy.
- Decyzja o przyznaniu wsparcia spółce komandytowej PROTASIEWICZ jest dla nas wyjątkowym momentem. To doskonały przykład na to, jak lokalne inwestycje mogą przyczynić się do rozwoju nie tylko samej firmy, ale także całego regionu. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać przedsiębiorstwa, które inwestują w nowoczesne technologie, przyczyniają się do wzrostu gospodarczego. Dzięki inwestycjom firma PROTASIEWICZ nie tylko umocni swoją pozycję na rynku, ale przyniesie tez korzyści lokalnej społeczności Jako SSSE S.A., będziemy nadal działać na rzecz rozwoju i wsparcia lokalnych biznesów, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego w naszym regionie – mówi Cezary Cieślukowski, prezes Zarządu SSSE.S.A.
W ramach realizacji nowej inwestycji, firma PROTASIEWICZ spółka komandytowa planuje szereg kluczowych działań. Wśród nich znajduje się zakup nieruchomości zabudowanej halą produkcyjną, modernizacja i rozbudowa obecnych hal, a także inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia. Co więcej, firma zamierza zainstalować instalację fotowoltaiczną, co przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstwa i zmniejszenia kosztów operacyjnych. Inwestycja ta przewiduje nakłady w wysokości 4 000 000 zł.
PROTASIEWICZ spółka komandytowa specjalizuje się w produkcji wytwornic pary ze stali oraz elementów składowych do instalacji przeciwpożarowych. Produkty firmy, w tym wytwornice pary i systemy przeciwpożarowe, są zgodne z rygorystycznymi normami i standardami branżowymi. Wśród klientów spółki znajdują się takie globalne marki jak Coca-Cola, Amazon, Philips, LG, Zalando, Żabka, a także najwyższy wieżowiec w Europie – Varso Tower.
Wsparcie udzielone przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. to kolejny krok w kierunku umacniania lokalnego rynku i wspierania rozwoju regionalnych przedsiębiorstw. PROTASIEWICZ spółka komandytowa, dzięki nowym inwestycjom, z pewnością przyczyni się do dalszego wzrostu gospodarczego regionu północno-wschodniej Polski.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (SSSE S.A.), obejmuje swoim zasięgiem całe województwo podlaskie, dwa powiaty województwa warmińsko-mazurskiego (ełcki i gołdapski) oraz cztery powiaty województwa mazowieckiego (łosicki, ostrowski, sokołowski i węgrowski).
Polacy czytają, ale księgarnie toną w długach
Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla biur rachunkowych
Technologia prawą ręką przedsiębiorcy - 5 narzędzi opartych na AI
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.