Startują gwarancje spłaty leasingu i pożyczki w Santander Leasing
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Santander Leasing uruchomił możliwość skorzystania przez przedsiębiorców z gwarancji spłaty zobowiązań z tytułu umowy leasingu i pożyczki do wartości 800 tys. euro. Celem projektu jest wsparcie firm w dostępie do finansowania leasingowego. Gwarancje spłaty objęte są regwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego, udzielaną z Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego (PFG). Fundusz ma na celu ochronę gospodarki UE przed skutkami kryzysu wywołanego pandemią Covid - 19.
W ramach uruchomionych gwarancji przedsiębiorcy od początku sierpnia do końca 2021 r. mogą liczyć na wsparcie w postaci ułatwienia dostępu do finansowania, zwłaszcza ci, którzy w ramach swojej działalności w znaczny sposób odczuli skutki pandemii.
- Uruchomiony przez nas z początkiem sierpnia program udzielania leasingu lub pożyczki z gwarancją ma umożliwić sfinansowanie wydatków inwestycyjnych związanych z działalnością firmy, zapewniając tym samym jej funkcjonowanie i rozwój. Jest to finansowanie udzielane przedsiębiorstwom, zatrudniającym max. 250 pracowników o rocznym przychodzie nieprzekraczającym 50 mln EUR lub o rocznej sumie bilansowej, która nie przekracza 43 milionów EUR – mówi Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing. – Zaproponowane przez nas wspólnie z BGK rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie transakcji leasingowych do 80 proc. kwoty kapitału. Stanowi to zatem realną pomoc w realizacji kluczowych inwestycji pozwalających na zabezpieczenie prowadzonej działalności – dodaje.
Uruchomione gwarancje mogą stanowić szczególnie istotne rozwiązanie dla firm z krótką historią kredytową lub z niewystarczającym majątkiem na zabezpieczenie swoich inwestycji, jak też tych których dotykają skutki pandemii. Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem gwarancji mogą liczyć na finansowanie leasingowe, które będzie udzielane na korzystniejszych dla firm warunkach w porównaniu do standardowej oferty. Dzięki gwarancji możliwe będzie m.in.: obniżenie łącznego kosztu leasingu, wydłużenie okresu leasingu czy też otrzymanie wyższej kwoty leasingu. Dodatkowo uruchomiony program to wygoda i oszczędność czasu, gdyż wszystkie formalności związane z przeprowadzeniem transakcji i jej zabezpieczeniem są realizowane u leasingodawcy.
Gwarancje stanowią zabezpieczenie transakcji leasingowych do 80 proc. kwoty zaangażowania kapitałowego z umowy leasingu czy pożyczki. Wysokość proponowanych gwarancji wynosi do 100 tys. euro w przypadku firm prowadzących działalność w sektorze produkcji podstawowej produktów rolnych, do 120 tys. euro jeśli chodzi o przedsiębiorców reprezentujących sektor rybołówstwa i hodowli ryb oraz aż do 800 tys. euro w przypadku pozostałych sektorów. Okres udzielanych gwarancji może wynieść od 3 do 120 miesięcy. Wszystkie formalności będzie można przeprowadzić bezpośrednio w kontakcie ze spółką leasingową.
Finansowanie korzysta ze wsparcia instrumentu gwarancyjnego - Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego wdrażanego przez Europejski Fundusz Inwestycyjny przy wsparciu finansowym państw członkowskich wnoszących wkład do Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego.

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.