Startuje Kubota Rental
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Santander Leasing i Kubota uruchamiają pierwszy wśród dealerów sprzętu komunalnego produkt najmu
– Kubota Rental.
Od lat obie marki bardzo aktywnie działają w obszarze finansowania fabrycznego maszyn i urządzeń w segmencie rolniczym. Poszerzona współpraca to uzupełnienie oferty finansowania sprzętu komunalnego
i wprowadzenie pierwszy raz na rynek czterech elastycznych ofert w formie najmu maszyn.
W ofercie Kubota w gamie komunalnej dostępne są trzy główne kategorie maszyn – ciągniki kompaktowe o mocach od 12 do 62 KM, 11 typów kosiarek oraz małe pojazdy użytkowe o nazwie RTV, przeznaczone do poruszania się na ciężkim terenie z różnego rodzaju osprzętem.
- Coraz częściej spotykamy się ze stwierdzeniem, że lepiej wynajmować niż posiadać. Co więcej od lat najem rozwija się dynamicznie na całym świecie. Ten trend idealnie odzwierciedla sens przygotowanej wspólnie z marką Kubota, nowej na polskim rynku oferty najmu sprzętu komunalnego – mówi Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing. – Z perspektywy odbiorców naszego rozwiązania nowa oferta ma wymiar nie tylko ekonomiczny, ale także ekologiczny. Od lat dostarczamy naszym klientom elastyczne i uniwersalne możliwości inwestowania w środki trwałe ułatwiające prowadzenie biznesu. Propozycja finansowania najmu maszyn komunalnych jest naturalnym krokiem poszerzania oferty o nowe rozwiązania, czego przykładem jest wypracowana wspólnie z partnerem Kubota propozycja: Kubota Finance. Nasza długoletnia współpraca jest bardzo efektywna, tak więc panująca obecnie koniunktura i trendy rynkowe to dobry moment, by ją dodatkowo wzmocnić – dodaje.
Marka Kubota to niekwestionowany lider rynku maszyn komunalnych w Polsce z blisko 44 proc. udziałem w rynku (w zakresie 0 – 40 KM - gama kompaktowa). Z ostatnich danych sprzedaży za okres od stycznia do grudnia 2019 r. producent odnotował 47 proc. wzrost sprzedaży r/r.
- Bardzo cieszymy się z poszerzenia współpracy z Santander Leasing. Główny cel powstania nowych produktów to przygotowanie oferty dla klientów, którzy są zainteresowani najmem średnioterminowym. Mówimy tutaj np. o wygranym przetargu od 1-2 lata, gdzie leasing tego typu urządzeń na tak krótki okres nie jest możliwy. Nas klienci byli dotąd skazani na zakup sprzętu używanego – podkreśla Waldemar Zaremba, szef działu sprzedaży segmentu maszyn komunalnych Kubota. - Druga grupa potencjalnych klientów to podmioty zainteresowane najmem krótkoterminowym (od 1 dnia do 3 miesięcy). Ta oferta skierowana do przedsiębiorców specjalizujących się w określonych działaniach – tutaj zamierzamy zainteresować tych klientów, którzy wykonują mniejsze i krótkie zlecenia o charakterze porządkowym, budowlanym czy ogrodniczym – dodaje.
W ofercie finansowania Santander Leasing, w ramach oferty produktowej Kubota Rental znajdują się wszystkie zarówno nowe, jak i używane do 4 lat maszyny komunalne japońskiego producenta. Wynajem maszyn komunalnych dostępny jest u wybranych autoryzowanych dealerów marki Kubota w Polsce.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.