Stripe wyróżniony przez Gartnera za swój produkt rozliczeniowy
- Stripe został uznany za Lidera w raporcie Gartner Magic Quadrant 2024 nt. aplikacji do rozliczeń cyklicznych
- Aplikacja Stripe Billing zarządza setkami milionów subskrypcji dla ponad 300 000 firm.
Firma Stripe, oferująca cyfrową infrastrukturę finansową dla biznesu, ogłosiła dziś, że została uznana za Lidera w raporcie Gartner Magic Quadrant nt. aplikacji do rozliczeń cyklicznych. Aplikacja Billing to obecnie już drugi produkt firmy Stripe, obok jej narzędzi obsługi płatności, który został uznany przez analityków branżowych za lidera w swojej kategorii.
Wprowadzona na rynek w 2018 roku Stripe Billing to aplikacja, która pomaga ponad 300 000 firm zarządzać sposobem pobierania opłat od klientów. Dla większości firm system rozliczeń cyklicznych jest tak samo ważny jak zdolność do przyjmowania płatności, choć występują tu istotne różnice: system fakturowania zarządza tym, ile naliczyć, komu naliczyć i kiedy.
Stripe Billing umożliwia firmom zaplanowanie i zarządzanie całym swoim procesem finansowym, ułatwiając tworzenie planów fakturowania, dostosowywanie strategii cenowej, obliczanie należnych kwot, przeglądanie nadchodzących faktur, stosowanie rabatów, wysyłanie przypomnień o płatnościach i ich śledzenie oraz wiele więcej. Stripe Billing obsługuje szeroki zakres modeli fakturowania, w tym umowy sprzedaży, ceny warstwowe i fakturowanie na podstawie zużycia. To najłatwiejszy sposób na prowadzenie nowoczesnego, globalnego systemu rozliczeń.
To pierwszy raz, kiedy Stripe Billing został oceniony w raporcie Gartnera Magic Quadrant. Stripe został uznany za Lidera za swoje możliwości wdrażania oraz jakość i przekrojowość wizji w swoim segmencie rynku. Ostatnie sukcesy aplikacji Billing obejmują wprowadzenie nowych funkcji dla dużych przedsiębiorstw oraz dla rozliczania na podstawie zużycia, a także rosnącą liczbę użytkowników wśród firm B2B i B2C z różnych branż - od technologii i opieki zdrowotnej po media i edukację.
Stripe Billing odnotowuje szczególnie szybki wzrost popularności wśród wiodących firm zajmujących się sztuczną inteligencją. Te firmy mają wysokie początkowe koszty obliczeniowe, co motywuje je do szybkiej komercjalizacji swoich działań. Wiele z nich, w tym OpenAI, Anthropic, Perplexity i Midjourney, korzysta z aplikacji Billing, aby przyspieszyć wzrost przychodów i zmniejszyć odpływ klientów.
Firmy na całym świecie używają Stripe Billing do zarządzania setkami milionów subskrypcji. Wśród nich są TF1, francuska sieć telewizyjna; Tokyu, japońska firma z branży nieruchomości i hotelarstwa, mająca ponad 100-letnią historię; Atlassian, australijska platforma do współpracy zespołowej; Passenger, brytyjska platforma biletowa dla transportu publicznego; oraz TV 2, duża norweska usługa streamingowa.
Dotychczas, aby firma mogła korzystać z aplikacji Billing, musiała również korzystać z aplikacji Stripe do płatności. Mając na względzie ułatwienie rozliczeń dużym przedsiębiorcom stosującym różnorodne rozwiązania, Stripe ogłosił w kwietniu, że firmy mogą korzystać z aplikacji Billing, przetwarzając jednocześnie płatności przy pomocy systemów innych dostawców. W Europie użytkownicy Stripe mogą już zarządzać w Stripe Billing subskrypcjami przetwarzanymi przez PayPal.
"Systemy rozliczeniowe powinny dostosowywać się do potrzeb użytkowników, a nie na odwrót. Wyróżnienie Stripe Billing przez Gartnera potwierdza nasze zaangażowanie w pomaganie naszym użytkownikom w zwiększaniu przychodów poprzez wspieranie unikalnych, internetowych modeli biznesowych opartych na Stripe" - powiedziała Eileen O'Mara, dyrektorka ds. przychodów w Stripe.
Stripe Billing jest częścią pakietu Revenue and Finance Automation Stripe, który pomaga użytkownikom zarządzać całym cyklem przychodów, w tym fakturami, rozliczeniami, podatkami, uznawaniem przychodów i raportowaniem. Pakiet oprogramowania jest używany przez setki tysięcy firm, w tym GitHub, Figma i Duolingo. Udział w rocznym przychodzie firmy pakietu Revenue and Finance Automation Stripe ma w najbliższych miesiącach przekroczyć 500 milionów dolarów.
Szczegóły są dostępne tutaj: https://stripe.com//newsroom/news/stripe-named-a-leader-by-gartner
Zastrzeżenie: Gartner nie popiera żadnego dostawcy, produktu ani usługi przedstawionej w swoich publikacjach badawczych i nie doradza użytkownikom technologii, aby wybierali wyłącznie tych dostawców, którzy uzyskali najwyższe oceny lub inne oznaczenia. Publikacje badawcze Gartnera zawierają opinie organizacji badawczej Gartner i nie powinny być interpretowane jako fakty. Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, w odniesieniu do tych badań, w tym wszelkich gwarancji handlowych lub przydatności do określonego celu.
GARTNER jest zastrzeżonym znakiem towarowym i usługowym Gartner, Inc. i/lub jego podmiotów stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie i jest używany za ich zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone. Magic Quadrant jest zastrzeżonym znakiem towarowym Gartner, Inc. i/lub jego podmiotów stowarzyszonych i jest używany za ich zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.