Studio Platige Image nagrodzone na Gali „The Best Annual Report 2023”
Podczas prestiżowej Gali „The Best Annual Report 2023” Platige Image zostało wyróżnione dwoma nagrodami za raporty finansowe, co podkreśla zaangażowanie spółki w utrzymywanie najwyższych standardów w zakresie transparentności finansowej i komunikacji korporacyjnej.
- Wyróżnienie za sprawozdanie z działalności odebrała Bożena Grzybowska, Kontroler Finansowy.
- Wyróżnienie za sprawozdanie finansowe odebrała Dorota Sulewska, Kontroler Finansowy.
Organizowane co roku przez Instytut Rachunkowości i Podatków wydarzenie nagradza spółki, które przedstawiają najbardziej przejrzyste i użyteczne raporty roczne, szczególnie cenione przez akcjonariuszy
i inwestorów.
Platige Image, obecne na rynku NewConnect od 2011 roku, nieustannie poszerza swoje globalne działania, realizując projekty na wszystkich kontynentach – od Ameryki Północnej i Południowej, przez Azję, Afrykę, Australię, po Europę.
"To ogromny zaszczyt zostać ponownie wyróżnionym za nasze raporty finansowe. Odbieramy te nagrody jako dowód uznania dla naszej pracy na rzecz transparentnej komunikacji z inwestorami i partnerami. Z roku na rok staramy się podnosić poprzeczkę w raportowaniu, co jest nieodłącznym elementem naszej strategii rozwoju. Cieszymy się, że nasze starania znajdują uznanie w tak prestiżowym konkursie," mówi Artur Małek, CFO Platige Image.
Konkurs „The Best Annual Report” organizowany jest od prawie dwóch dekad i odgrywa kluczową rolę
w promowaniu najlepszych praktyk w raportowaniu finansowym, przyczyniając się tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce. Wyróżnienia dla spółek notowanych na NewConnect wręczane są od dwunastu lat.
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niektóre państwa członkowskie mają dużą skłonność do nadregulacji prawa unijnego. Bariery wewnątrz Unii mają efekt podobny do wysokich ceł
Rosnąca biurokracja zniechęca europejskie firmy do rozwoju, tym bardziej że borykają się one z surowszymi regulacjami niż ich konkurenci w Chinach i USA. Jedną z poważniejszych barier jest brak spójności przepisów w państwach członkowskich UE, co utrudnia wykorzystanie potencjału jednolitego rynku. Niektóre kraje, w tym Polska, mają tendencję do nadregulacji względem tego, czego wymagają unijne dyrektywy.
Transport
Czeski ubezpieczyciel wchodzi na polski rynek. Oferował będzie na początek ubezpieczenia komunikacyjne

W 2024 roku liczba aktywnych polis OC w Polsce przekroczyła 29,7 mln, a ubezpieczeni zgłosili ponad 1 mln szkód – wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dane KNF wskazują, że składka przypisana brutto z ubezpieczeń komunikacyjnych trafiła w ubiegłym roku do 17 zakładów ubezpieczeń. Na tym rynku pojawił się właśnie kolejny gracz – Direct pojišťovna, czeska firma ubezpieczeniowa przejęła całość portfela ubezpieczeń od wefox insurance AG i rozpoczyna działalność w Polsce.
Handel
Inwestorzy już odczuwają skutki wprowadzania ceł przez Donalda Trumpa. Finalnie najwięcej stracą na tej polityce Amerykanie

Ogłoszone przez Donalda Trumpa 2 kwietnia cła na towary z licznych krajów z całego świata zatrzęsły rynkami finansowymi. Indeksy akcyjne ruszyły w dół, zyskiwać za to zaczęły bezpieczniejsze obligacje. Niektóre branże ucierpią bardziej niż inne, np. motoryzacyjna. Skorzystać może za to sektor logistyczny. Paradoksalnie to na obywatelach USA cła mogą się odbić najmocniej, zaś na wzmocnienie swojej pozycji szansę mają Chińczycy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.