Vivus zmienia się w Vivigo – nowa nazwa, ta sama wygoda i niezawodność

Biuro Prasowe
Vivus Finance
Żwirki i Wigury 16c
02-092 Warszawa
biuroprasowe|soonly.pl| |biuroprasowe|soonly.pl
221 221 227
soonly.pl
Soonly, lider rynku pożyczek online w Polsce, ogłosił rebranding swojej flagowej oferty pożyczkowej. Dotychczasowa marka Vivus, rozpoznawalna przez 84% polskich konsumentów, zmienia nazwę na Vivigo. Decyzja ta jest wynikiem strategicznego podejścia do dalszego rozwoju firmy oraz dostosowania wizerunku marki do oczekiwań nowoczesnych klientów.
- Vivigo to więcej niż nowa nazwa – to zapowiedź dynamicznego, przyszłościowego kierunku, w którym idziemy jako firma. Połączenie elementu ‘Viv’, znanego naszym klientom, z angielskim ‘GO’, oznaczającym ruch i dostępność, doskonale oddaje naszą misję: zapewnić dostęp do środków zawsze, wszędzie i w każdej chwili. Wystarczy smartfon, który stał się nowym portfelem – wyjaśnia Robert Szcześniewski, prezes Soonly.
Dlaczego Vivigo?
Rebranding marki to odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów oraz chęć zaoferowania jeszcze bardziej atrakcyjnego i nowoczesnego wizerunku. Nazwa Vivigo odzwierciedla szybkość, mobilność i wygodę, które są fundamentami działania usługi.
- Nasza oferta to pożyczki, które można uzyskać w kilku prostych krokach, w pełni online. W dzisiejszych czasach to właśnie szybkość i niezawodność decydują o zaufaniu klientów. Vivigo to idealna nazwa, która komunikuje tę jakość – dodaje prezes Szcześniewski.
Soonly – lider z imponującymi wynikami
Spółka Soonly umacnia swoją pozycję na rynku consumer finance, osiągając w 2024 roku wyniki, które potwierdzają jej przewagę konkurencyjną. Łączna wartość udzielonych pożyczek przekroczyła 4 miliardy złotych. Baza klientów wynosi ponad 2 miliony osób, a miesięczna liczba aktywnych użytkowników stale rośnie, co czyni Soonly liderem w sektorze pożyczek online. Ale jak tłumaczy Szcześniewski firma jest dumna przede wszystkim z mniej oczywistego wskaźnika – odsetek naszych pożyczek, które są spłacane w terminie jest na poziomie podobnym jak w bankach. Jest to obiektywny wskaźnik, pokazujący, że podczas wzrostu nie zapominamy o strategii odpowiedzialnego pożyczania. Jak dodaje – choć pożyczki są krótkie, to z naszymi klientami budujemy relacje na lata. Jesteśmy ich sprawdzonym partnerem w zarządzaniu finansami osobistymi.
Kiedy Vivigo?
Jak wyjaśnia Piotr Mazan, dyrektor marketingu w Soonly, dla klientów korzystających z usług Vivusa zmiana będzie w pełni transparentna i nie wpłynie na ich dotychczasowe warunki, ani funkcjonalność oferty. - Nowa nazwa i identyfikacja wizualna zostały oficjalnie zaprezentowane 19 grudnia, po sześciu miesiącach intensywnych prac – mówi Mazan. – Przy ich tworzeniu współpracowaliśmy z doświadczoną i uznaną międzynarodowo agencją BNA, która pomogła nam wprowadzić zmiany odpowiadające potrzebom najbardziej zaawansowanej technologicznie spółki pożyczkowej. Jesteśmy przekonani, że nowa wizja marki otworzy przed nami zupełnie nowe możliwości – z niecierpliwością czekamy na rozwój tego konceptu.
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.