Vivus zmienia się w Vivigo – nowa nazwa, ta sama wygoda i niezawodność
Biuro Prasowe
Vivus Finance
Żwirki i Wigury 16c
02-092 Warszawa
biuroprasowe|soonly.pl| |biuroprasowe|soonly.pl
221 221 227
soonly.pl
Soonly, lider rynku pożyczek online w Polsce, ogłosił rebranding swojej flagowej oferty pożyczkowej. Dotychczasowa marka Vivus, rozpoznawalna przez 84% polskich konsumentów, zmienia nazwę na Vivigo. Decyzja ta jest wynikiem strategicznego podejścia do dalszego rozwoju firmy oraz dostosowania wizerunku marki do oczekiwań nowoczesnych klientów.
- Vivigo to więcej niż nowa nazwa – to zapowiedź dynamicznego, przyszłościowego kierunku, w którym idziemy jako firma. Połączenie elementu ‘Viv’, znanego naszym klientom, z angielskim ‘GO’, oznaczającym ruch i dostępność, doskonale oddaje naszą misję: zapewnić dostęp do środków zawsze, wszędzie i w każdej chwili. Wystarczy smartfon, który stał się nowym portfelem – wyjaśnia Robert Szcześniewski, prezes Soonly.
Dlaczego Vivigo?
Rebranding marki to odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów oraz chęć zaoferowania jeszcze bardziej atrakcyjnego i nowoczesnego wizerunku. Nazwa Vivigo odzwierciedla szybkość, mobilność i wygodę, które są fundamentami działania usługi.
- Nasza oferta to pożyczki, które można uzyskać w kilku prostych krokach, w pełni online. W dzisiejszych czasach to właśnie szybkość i niezawodność decydują o zaufaniu klientów. Vivigo to idealna nazwa, która komunikuje tę jakość – dodaje prezes Szcześniewski.
Soonly – lider z imponującymi wynikami
Spółka Soonly umacnia swoją pozycję na rynku consumer finance, osiągając w 2024 roku wyniki, które potwierdzają jej przewagę konkurencyjną. Łączna wartość udzielonych pożyczek przekroczyła 4 miliardy złotych. Baza klientów wynosi ponad 2 miliony osób, a miesięczna liczba aktywnych użytkowników stale rośnie, co czyni Soonly liderem w sektorze pożyczek online. Ale jak tłumaczy Szcześniewski firma jest dumna przede wszystkim z mniej oczywistego wskaźnika – odsetek naszych pożyczek, które są spłacane w terminie jest na poziomie podobnym jak w bankach. Jest to obiektywny wskaźnik, pokazujący, że podczas wzrostu nie zapominamy o strategii odpowiedzialnego pożyczania. Jak dodaje – choć pożyczki są krótkie, to z naszymi klientami budujemy relacje na lata. Jesteśmy ich sprawdzonym partnerem w zarządzaniu finansami osobistymi.
Kiedy Vivigo?
Jak wyjaśnia Piotr Mazan, dyrektor marketingu w Soonly, dla klientów korzystających z usług Vivusa zmiana będzie w pełni transparentna i nie wpłynie na ich dotychczasowe warunki, ani funkcjonalność oferty. - Nowa nazwa i identyfikacja wizualna zostały oficjalnie zaprezentowane 19 grudnia, po sześciu miesiącach intensywnych prac – mówi Mazan. – Przy ich tworzeniu współpracowaliśmy z doświadczoną i uznaną międzynarodowo agencją BNA, która pomogła nam wprowadzić zmiany odpowiadające potrzebom najbardziej zaawansowanej technologicznie spółki pożyczkowej. Jesteśmy przekonani, że nowa wizja marki otworzy przed nami zupełnie nowe możliwości – z niecierpliwością czekamy na rozwój tego konceptu.
Przeciwdziałanie zatorom płatniczym i poprawa wskaźników ESG
Smartney wprowadza do swojej oferty ubezpieczenia
Polacy kupują prezenty, ale chcą płacić za nie po świętach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.