Komunikaty PR

Wiktoria Brauksiepe nową dyrektor finansową w firmie Henkel Polska

2020-06-09  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 1.97 MB )

Z początkiem maja 2020 r. Wiktoria Brauksiepe objęła stanowisko dyrektor finansowej w firmie Henkel w Polsce i w regionie Europy Północno-Wschodniej. Zastąpiła Janusza Gołębiowskiego, który zajmował je od 1996 r.

Wiktoria Brauksiepe związana jest z firmą Henkel od 11 lat. Przed objęciem funkcji dyrektor finansowej, swoją karierę rozwijała w centrali firmy w Niemczech na stanowiskach zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. Dołączyła do firmy jako Junior Treasury Manager, po czym po trzech latach awansowała na stanowisko Managera Subsidiary Controlling z odpowiedzialnością za spółki zależne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kolejnym etapem jej kariery w firmie była funkcja Senior Managera International Business Development w dziale Beauty Care (kosmetyki). Ostatnio piastowała stanowisko Senior Treasury Managera w dziale finansów korporacyjnych, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie ryzykiem finansowym firmy.

Czuję się ogromnie zaszczycona, iż powierzono mi sprawowanie funkcji dyrektor finansowej w polskim oddziale firmy. Polska to nie tylko bardzo ważny region dla Henkla, ale także mój kraj rodzinny. W nowej roli chciałabym przede wszystkim wykorzystać zdobyte przeze mnie międzynarodowe doświadczenie, by wspólnie z moim zespołem realizować w dziale finansowym nową strategię ukierunkowanego wzrostu Henkla, a także kontynuować wzmacnianie współpracy z jednostkami biznesowymi i innymi funkcjami korporacyjnymi – powiedziała Wiktoria Brauksiepe.  

Nowo mianowana dyrektor odpowiada za zarządzanie finansami firmy. Do jej zadań należy między innymi sprawozdawczość finansowa zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi standardami rachunkowości, sprawozdawczość podatkowa, kontroling działalności gospodarczej firmy i wsparcie decyzji biznesowych. Wiktoria Brauksiepe jest odpowiedzialna także za zarządzanie ryzykiem kredytowym.  

Wiktoria Brauksiepe jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu w Münster. Jest mężatką i ma dwoje dzieci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Bitget
2025-07-21 | 09:00

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutam. Ponad jedna trzecia użytkowników portfeli
Finanse Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?
2025-07-17 | 08:00

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Pożyczki online a emigracja – dlaczego warto o nich mówić?  Coraz więcej Polaków wybiera życie za granicą, szukając stabilizacji, lepszych zarobków
Finanse Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
2025-07-17 | 06:00

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Dzisiaj zarządzanie firmą to znacznie więcej niż troska o produkcję, sprzedaż czy świadczenie usług. Przedsiębiorca, który chce skutecznie się rozwijać i utrzymać

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.