Komunikaty PR

Windykacja wygodna i bezpieczna

2020-03-06  |  16:13
Biuro prasowe

Kaczmarski Inkasso, lider rynku windykacji na zlecenie, wspólnie z inFaktem, dostawcą rozwiązań ułatwiających prowadzenie firmy, łączą siły, aby ułatwić przedsiębiorcom zlecanie windykacji. Po raz pierwszy ponad pół miliona przedsiębiorców otrzyma możliwość, aby jednym kliknięciem zlecić odzyskanie zaległych płatności od kontrahentów, a przebieg procesu windykacji śledzić w aplikacji.

Dzięki integracji systemu Kaczmarski Inkasso i inFakt firmy korzystające z platformy inFakt jednym kliknięciem przekazują zlecenie do windykacji. Następnie na bieżąco kontrolują, na jakim etapie znajdują się działania prowadzone przez Kaczmarski Inkasso. Co ważne, prowizja płatna jest tylko za skuteczną windykację, czyli kiedy pieniądze zostaną odzyskane.

- Nieustannie poszukujemy nowoczesnych kanałów sprzedaży dla usług naszych spółek, a platforma stworzona przez inFakt jest naturalnym miejscem, gdzie możemy wspierać przedsiębiorców w ich działalności, zapewniając obsługę wierzytelności. To dla nich wartość dodana, bo mają tu „dwa w jednym”. W przypadku braku płatności od kontrahenta nie muszą więc szukać na własną rękę firmy, która odzyska dla nich pieniądze z faktur. Brak zapłaty za towary i usługi prowadzi do tworzenia się zatorów płatniczych, które blokują przepływ pieniędzy w gospodarce. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja, jaką umożliwia zlecenie windykacji online – mówi Martin Kaczmarski, prezes Zarządu Kaczmarski Group, w ramach którego działa Kaczmarski Inkasso.

Wieloletnie doświadczenie Kaczmarski Inkasso i współpraca ze wszystkimi sektorami gospodarki pozwoliły na wypracowanie różnorodnych modeli prowadzenia postępowań, dostosowanych do poszczególnych grup klientów. Mocną stroną firmy jest ścisła współpraca z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej, gdzie może upubliczniać dane dłużników, a także publikacja długu na giełdzie wierzytelności oraz pozycjonowanie oferty jego sprzedaży w wyszukiwarce Google. Rozwiązania Kaczmarski Inkasso od początku marca są dostępne dla wszystkich użytkowników inFaktu. Dotychczas mieli oni dostęp do wygodnego wystawiania faktur, rozliczania kosztów poprzez skanowanie telefonem czy współpracy z księgowymi z całej Polski. Połączenie tych dwóch firm daje realną szansę na obniżenie bariery zlecania windykacji na rynku polskim.

- inFakt powstał po to, aby ułatwiać przedsiębiorcom prowadzenie firmy. Nasi użytkownicy wystawili blisko 28,5 miliona faktur sprzedażowych i przesłali do księgowania prawie 6 milionów faktur kosztowych. Z poziomu aplikacji mogą opłacać podatki, ZUS, mają wgląd w historię całej sprzedaży i księgowości, dostęp do finansowania zaległości. Nie ma w Polsce lepszego miejsca i kontekstu, w którym windykacja byłaby bardziej właściwa. Dzięki naszej integracji przedsiębiorcy będą mieli do dyspozycji jeszcze więcej narzędzi służących ochronie płynności finansowej - mówi Wiktor Sarota, prezes inFakt sp. z o.o.

Firmy zainteresowane usługą mogą także odzyskać od dłużnika prowizję, jaką zapłaciły za skuteczną windykację. Pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. W tym przypadku Kaczmarski Inkasso bezpłatnie może wyegzekwować ten koszt.

- Wiemy, jak dotkliwy może być brak zapłaty dla firm różnej wielkości. Dla mikroprzedsiębiorcy jedna nieopłacona faktura od dużego klienta często oznacza koniec działalności. Większe firmy też mają swoje problemy, bo wystarczy, że kilku stałych sprawdzonych klientów nagle przestaje płacić i katastrofa finansowa gotowa. W sytuacji, kiedy liczy się każda złotówka, duże znaczenie ma to, że przekazując należności do windykacji za pośrednictwem inFaktu firmy nie ponoszą z góry żadnych opłat – zaznacza Jakub Kostecki, prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso.

Stawki prowizyjne za obsługę windykacyjną są bardzo niskie, a więc nie są obciążeniem dla wierzycieli. Warto zatem, aby przedsiębiorcy nie zwlekali z decyzją o windykacji, bo im wcześniej ją zlecą, tym większe są szanse na odzyskanie pieniędzy i mniejsze koszty poniosą. 

Kaczmarski Group skupia spółki specjalizujące się w dostarczaniu informacji gospodarczej, monitoringu i windykacji należności oraz finansowaniu przedsiębiorstw. Jedną z nich, działającą na rynku od 28 lat, jest Kaczmarski Inkasso, które zajmuje się kompleksową obsługą wierzytelności.

- Windykacja to dopiero początek naszej współpracy z inFaktem. Wkrótce rozszerzymy ją o kolejne usługi, które ułatwiają życie przedsiębiorcom i zabezpieczają ich finanse – zapowiada Martin Kaczmarski.

Według najnowszego badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw” za III kwartał 2019 r., przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów i Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, obecnie firmy czekają na zapłatę faktur przez kontrahentów 3 miesiące i 25 dni. Zwiększyły się koszty, jakie ponoszą one w związku ze skutkami i przeciwdziałaniem opóźnieniom w płatnościach od partnerów. Aktualnie to już 6,3 procent wszystkich kosztów w firmie. Niepłacenie za towary i usługi odciska mocne piętno nie tylko na działalności poszczególnych firm, ale rozlewa się na całe branże. Według danych KRD, obecnie najbardziej zadłużone sektory to budownictwo, transport i handel.

Działalność Kaczmarski Group skupia się na kompleksowym zabezpieczeniu finansów firm w zakresie informacji gospodarczej, monitoringu i windykacji należności oraz finansowania przedsiębiorstw. W ramach grupy działa Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, firma windykacyjna Kaczmarski Inkasso, program Rzetelna Firma, Kancelaria Prawna Via Lex, spółka faktoringowa NFG i platforma ChronPESEL.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Bitget
2025-07-21 | 09:00

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutam. Ponad jedna trzecia użytkowników portfeli
Finanse Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?
2025-07-17 | 08:00

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Pożyczki online a emigracja – dlaczego warto o nich mówić?  Coraz więcej Polaków wybiera życie za granicą, szukając stabilizacji, lepszych zarobków
Finanse Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
2025-07-17 | 06:00

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Dzisiaj zarządzanie firmą to znacznie więcej niż troska o produkcję, sprzedaż czy świadczenie usług. Przedsiębiorca, który chce skutecznie się rozwijać i utrzymać

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.