25 SPOSOBÓW NA ZWIĘKSZENIE ZAANGAŻOWANIA PRACOWNIKÓW
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Już 9 czerwca będzie można skorzystać z bezpłatnych warsztatów online, przygotowanych przez specjalistów International Happiness At Work Institute. Dwugodzinne szkolenie poświęcone będzie tematowi zaangażowania pracowników i wdrożeniu funkcji Chief Happiness Officer w instytucji.
Spotkanie poprowadzą Renata Kałużna, założycielka International Happiness at Work Institute oraz Dorota Wierzbicka-Kot, doświadczona trenerka i promotorka koncepcji happiness at work. Warsztaty są częścią kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na szczęście w pracy jako ważny aspekt zarządzania zespołem. Choć spotkanie jest skierowane przede wszystkim do osób zajmujących stanowiska kierownicze i menedżerskie, udział może wziąć każda osoba zainteresowana rozwojem osobistym i budowaniem pozytywnej atmosfery w miejscu pracy.
– Znamy rozmaite określenia na dbanie o komfort psychiczny za pomocą rzeczy, którymi się otaczamy, ludzi, z którymi spędzamy czas, ale pozostajemy uzależnieni od czynników zewnętrznych, a tym jest na przykład nasz zespół. Błędnie zakładamy, że jesteśmy skazani na myślenie o miejscu pracy jako czymś nieprzyjemnym. A wcale nie musi tak być, i tu właśnie może pomóc menedżer posiadający umiejętności zarządzania szczęściem w pracy – mówi Renata Kałużna, pomysłodawczyni i założycielka International Happiness at Work Institute i doświadczony menedżer. W ostatnich miesiącach zmierzyliśmy się ze zmianami o 180° - biura zamilkły, aktywni handlowcy przeszli w stan uśpienia, osoby dotychczas aktywne otrzymywały mniej zadań. Powrót do pracy na pełnych obrotach nie zajmie nam jednego dnia. Musimy nadzorować ten proces, aby pracownicy nie poczuli się przeładowani obowiązkami, ale jednocześnie byli wydajni. W tym właśnie pomogą nasze warsztaty.
Darmowa forma wydarzenia i jego kompaktowa forma pomogą zapoznać się z ideą zarządzania szczęściem w pracy, bez angażowania dużych środków i całego zespołu.
Informacje o szkoleniu:
Data i godzina: 9 czerwca 2020, 10:00-12:00
Prowadzące: Renata Kałużna i Dorota Wierzbicka-Kot
Forma szkolenia: online, dostęp poprzez link wysyłany mailowo
Zapisy na wydarzenie: https://www.lp.ihawi.com/25-sposobow-na-zwiekszenie-zaangazowania-pracownikow
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.