Komunikaty PR

30 lat CEIC

2022-05-24  |  13:00

30 lat CEIC – czołowego dostawcy alternatywnych danych na temat rynków wschodzących

 

Mija 30 lat od powstania CEIC, platformy analitycznej wiodącego dostawcy danych makroekonomicznych i informacji dla najszybciej rozwijających się gospodarek świata – ISI Emerging Markets Group. Pierwsza siedziba firmy znajdowała się w Hongkongu. Organizacja początkowo dostarczała trudno dostępne dane dotyczące Chin. Obecnie eksperci CEIC analizują informacje obejmujące ponad 200 krajów na całym świecie.

 

24 maja 2022 – CEIC przez lata budował reputację i stał się niezbędnym narzędziem organizacji z różnych sektorów dzięki skrupulatnemu doborowi najlepszych źródeł danych i zrozumieniu, które z nich są najważniejsze dla użytkowników. Firma stale rozwija sieć lokalnych ekspertów, aby skutecznie identyfikować informacje, których potrzebują klienci. CEIC wypracował również rygorystyczny proces weryfikacji i standaryzacji, tak aby prezentowane dane były wiarygodne. To właśnie umiejętna selekcja, a nie jedynie proste agregowanie informacji sprawiło, że CEIC stał się kluczowym narzędziem do tworzenia prognoz ekonomicznych w organizacjach na całym świecie. Jest dedykowaną platformą makroekonomiczną wybieraną przez ekonomistów, analityków, inwestorów, pracowników naukowych i urzędników państwowych. Drugą marką ISI Emerging Markets Group jest EMIS, platforma zawierające wrażliwe i trudno dostępne dane o firmach, branżach i krajach rynków wschodzących.

 

CEIC nieustannie uzupełnia swoje zasoby o nowe rodzaje informacji, aby zapewnić klientom lepszy i szybszy wgląd w rozwój sytuacji gospodarczej. Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważny dla zrozumienia procesów gospodarczych jest dostęp do danych alternatywnych i tych o wysokiej częstotliwości.

 

Użytkownicy platformy CEIC coraz częściej łączą tradycyjne i alternatywne źródła danych, aby uzyskać natychmiastowy wgląd w aktualne kwestie, takie jak: perspektywa stagflacji (jednoczesnej inflacji i stagnacji gospodarczej) w głównych gospodarkach, wpływ chińskiej polityki dotyczącej COVID-19 na gospodarkę krajową i globalną oraz zmian klimatycznych na stabilność gospodarczą. Potrzeba szybkiego pozyskiwania informacji doprowadziła do tego, że firma intensywnie inwestuje w rozwój nowych baz danych. Oto kilka przykładów tematów i rodzajów danych, które można znaleźć na platformie CEIC:

  • Podstawowe wskaźniki makroekonomiczne – PKB, inflacja, stopy procentowe
  • Dane handlowe – dane wysokiej częstotliwości dotyczące importu i eksportu
  • Trendy w mobilności – ruch lotniczy i transport publiczny
  • Konsumpcja i produkcja – transakcje dokonywane przy użyciu kart kredytowych, produkcja towarów
  • Rynek pracy – oferty pracy i wakaty, wnioski o świadczenia
  • Łańcuch dostaw – dane kontenerowe i portowe oraz transport towarowy
  • Ceny – energii i żywności w czasie rzeczywistym
  • Środowisko – jakość powietrza i emisja dwutlenku węgla
  • Nieruchomości – ceny i transakcje, wnioski o kredyt hipoteczny

 

„Potrzeby informacyjne dotyczące rynków wschodzących dramatycznie ewoluowały w ciągu 30 lat istnienia CEIC. Zawsze wyprzedzaliśmy konkurencję w dostarczaniu danych, które są najważniejsze dla naszych klientów. Ciągle inwestujemy zarówno w bazy danych alternatywnych, jak i wysokiej częstotliwości. Informacje te mają coraz większe znaczenie dla ekonomistów i specjalistów inwestycyjnych. Cieszymy się, że pomagamy naszym klientom zrozumieć dynamikę rynków wschodzących” – mówi Steve Pulley, CEO w ISI Emerging Markets Group.

Komentarze przedstawicieli Rady Użytkowników CEIC dotyczące rosnącego znaczenia danych alternatywnych i wysokiej częstotliwości:

„W przyszłości modele makroekonomiczne będą w większej mierze opierały się na danych alternatywnych, mikroekonomicznych oraz wysokiej częstotliwości, co pozwoli uzyskać bardziej precyzyjny obraz sytuacji” – tłumaczy Stephen Mathai-Davis, CFA, założyciel i CEO Q.ai.

„Dane wysokiej częstotliwości są wyjątkowo cenne, gdy sytuacja na rynku jest niestabilna” – podkreśla Kumagai Shotaro, Senior Economist w Japan Research Institute.

„Trudno jest śledzić wzorce konsumpcyjne wykorzystując tradycyjne dane. Dlatego dane alternatywne są kluczowe w mojej pracy” – wyjaśnia Seng Wun, ekonomista w CIMB Private Banking.

 

Więcej informacji na dedykowanej stronie: https://info.ceicdata.com/en-products-global-database.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.