Komunikaty PR

4 rzeczy, które musisz wiedzieć o transporcie palet z pomocą robotów

2022-04-26  |  01:00
Biuro prasowe

Robotyzacja transportu palet w zakładach przemysłowych przyczynia się do zmniejszenia kosztów, zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i pozwala na wypełnienie luk kadrowych. Inwestycja w zautomatyzowane rozwiązania wpływa również pozytywnie na budowanie prestiżowego wizerunku fabryki.

 

Procesy produkcyjne i magazynowe przebiegają zgodnie ze ściśle określonym planem. Prawidłowo zorganizowany transport palet pozwala zachować ciągłość pracy i dostarczać produkty do kolejnych etapów łańcucha logistycznego, co stanowi gwarancję dotrzymania założonych terminów. Robotyzacja transportu palet jest sprawdzonym sposobem na realizację planu w wyznaczonym czasie. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w to zautomatyzowane rozwiązanie?

 

Wypełnienie luk kadrowych

Roboty mobilne AGV/AMR transportujące palety skutecznie zastępują fizycznych operatorów wózków widłowych. Ogromną przewagą tego rozwiązania jest możliwość prowadzenia działań w systemie 24/7 przy stałym zachowaniu wysokiej wydajności pracy, co gwarantuje brak opóźnień w realizacji planu.

 

Coraz więcej fabryk stawia na automatyzację transportu palet, ponieważ jest to rozwiązanie bardziej opłacalne. Liczba operatorów fizycznych w zakładzie jest ograniczona, a braki kadrowe mogą powodować naciski na wyższą pensję, konieczność wypłacania nadgodzin czy zwiększoną ilość zadań dla pracownika, który musi pracować na kilku obszarach, co wiąże się również z większym zmęczeniem. W przypadku robotów kosztem jest jednorazowy zakup urządzenia oraz jego rutynowy serwis. W zamian za to otrzymujemy sprzęt, który działa z tą samą jakością i niezawodnością przez długi okres, a jego jedynym ograniczeniem jest czas potrzebny na naładowanie lub wymianę akumulatora – tłumaczy Bartłomiej Bury, Młodszy Kierownik Projektów w Etisoft Smart Solutions.

Roboty zajmują się więc powtarzalnymi procesami, pracownicy natomiast mogą zostać oddelegowani do wykonywania zadań, których nie da się zautomatyzować, na przykład kontroli jakości pracy maszyn.

 

Zmniejszenie kosztów

Transport palet przy pomocy robotów pozwala wyeliminować problem niewykwalifikowanych pracowników i związanych z tym wydatków ponoszonych na ciągłe szkolenia czy poprawianie zaistniałych błędów. Maszyny są wyposażone w specjalistyczne systemy pozycjonowania, gwarantujące bezpieczny załadunek, transport oraz rozładunek nośnika logistycznego. Prawidłowo zaprogramowany robot  mobilny AGV/AMR, porusza się w ściśle określonej przestrzeni roboczej oraz posiada system wykrywania obiektów na trasie podczas wykonywania misji, co przekłada się na brak uszkodzeń infrastruktury zakładu, wynikających z przypadkowego uderzenia pojazdem o element konstrukcji. Zminimalizowane zostaje również ryzyko strat towaru i materiałów czy też awarii maszyn w procesie transportu intralogistycznego.

 

Zwiększenie bezpieczeństwa

Roboty mobilne AGV/AMR renomowanych producentów przeznaczone do transportu palet są wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które spełniają najnowsze normy bezpieczeństwa ISO 3691-4 czy wymagania CE. Prawidłowo umieszony nośnik logistyczny z wyrobami na robocie mobilnym nie stanowi zagrożenia dla osób przemieszczających się po zakładzie. Wykorzystanie automatycznych urządzeń do przewożenia palet eliminuje tym samym ryzyko wypadku przy pracy, spowodowanego zsunięciem się ładunku logistycznego podczas transportu wewnątrz zakładu lub potrącenia z udziałem wózka widłowego.

 

Robotyzacja jako sposób na budowanie wizerunku fabryki

Stosowanie zautomatyzowanych rozwiązań zwiększa prestiż fabryki, co przekłada się na wyższe zainteresowanie jej działalnością – zarówno z punktu widzenia klientów, jak i inwestorów.

 

Inwestycja w robotyzację to jasny sygnał świadczący o tym, że fabryka się rozwija. Klienci mogą być pewni, że ich zlecenie zostanie wykonane prawidłowo i zgodnie z założonym terminem. Inwestorzy natomiast dostają informację, że dane przedsiębiorstwo planuje ulepszać swoje działania, co stanowi przesłankę do obiecujących efektów takich inwestycji w niedalekiej przyszłości – mówi ekspert z Etisoft Smart Solutions.

 

Wdrożenie nowoczesnego rozwiązania, jakim są roboty mobilne do transportu palet, stanowi także doskonałą okazję do wyróżnienia się na tle konkurencji. Dział marketingowy może przygotowywać atrakcyjne materiały dla rynku, opisujące nowe możliwości zakładu i wynikające z tego korzyści dla obecnych oraz potencjalnych klientów.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.