AkzoNobel najlepszym pracodawcą w branży według magazynu Forbes Polska
AkzoNobel został uznany za najlepszego pracodawcę spośród firm z kategorii „Produkcja i przetwarzanie surowców, materiałów budowlanych, metalu i papieru”, gdzie ujęta została branża farb i powłok. Jednocześnie zajął 47. miejsce w pełnym zestawieniu „Poland's Best Employers 2021” magazynu Forbes.
Ranking „Poland's Best Employers 2021” magazynu Forbes przygotowany został we współpracy z zespołem ekspertów Statista. Zaprezentowano w nim 300 najlepszych pracodawców spośród około 1800 firm działających w Polsce i zatrudniających minimum 250 osób. Jest to pierwsze i na razie jedyne krajowe zestawienie, w którym pod uwagę wzięto wyłącznie oceny pracowników.
Podstawą badania były specjalne kwestionariusze, w których zwrócono uwagę na obszary takie jak: wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płaca, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą. Uczestnicy mieli za zadanie przyznać każdemu z kilkudziesięciu stwierdzeń oceny zależne od tego, w jakim stopniu opisywały ich pracodawcę.
Pytano m.in. o wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, atmosferę pracy, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej, a także podejście firmy do ochrony środowiska i klimatu. Pod uwagę wzięto również gotowość do polecenia bieżącego pracodawcy, jak i rekomendacje dotyczące innych firm z tej samej branży. Łącznie przeanalizowano anonimowe ankiety ponad 10 tysięcy osób, które przyznały około 160 tysięcy rekomendacji.
– To szczególnie ważne wyróżnienie, ponieważ przyznane zostało tak naprawdę przez naszych pracowników, byłych i obecnych. Ponadto badanie ankietowe, na podstawie którego powstał ranking zaprezentowany przez Magazyn Forbes, przeprowadzane zostało w wyjątkowo trudnym okresie – w roku pandemii COVID-19. Zajęcie pierwszego miejsca w branży oraz znalezienie się w pierwszej pięćdziesiątce pracodawców w Polsce cieszy, ale przede wszystkim zobowiązuje nas do kontynuacji zrównoważonego rozwoju – mówi Marta Rogóż, Dyrektor Personalny AkzoNobel. – W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim pracownikom AkzoNobel w Polsce za zaangażowanie i współpracę, ponieważ to oni tworzą naszą firmę.
Obecność w tym prestiżowym zestawieniu jest kolejnym wyróżnieniem dla AkzoNobel jako pracodawcy w Polsce. Wcześniej dwukrotnie zdobył tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. Uznany został też za Etyczną Firmę.
***
Już od ponad 200 lat odkrywamy świat nieograniczonych możliwości, ożywiania kolorem różnorodnych powierzchni. Jesteśmy ekspertami w produkowaniu farb i powłok, możliwe, że jeden z naszych produktów znajduje się zaledwie kilka metrów od Ciebie. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od będącego liderem zrównoważonego rozwoju producenta farb, który od ponad dwóch stuleci kreuje przyszłość. Więcej na stronie www.akzonobel.com
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.