AkzoNobel najlepszym pracodawcą w branży według magazynu Forbes Polska
AkzoNobel został uznany za najlepszego pracodawcę spośród firm z kategorii „Produkcja i przetwarzanie surowców, materiałów budowlanych, metalu i papieru”, gdzie ujęta została branża farb i powłok. Jednocześnie zajął 47. miejsce w pełnym zestawieniu „Poland's Best Employers 2021” magazynu Forbes.
Ranking „Poland's Best Employers 2021” magazynu Forbes przygotowany został we współpracy z zespołem ekspertów Statista. Zaprezentowano w nim 300 najlepszych pracodawców spośród około 1800 firm działających w Polsce i zatrudniających minimum 250 osób. Jest to pierwsze i na razie jedyne krajowe zestawienie, w którym pod uwagę wzięto wyłącznie oceny pracowników.
Podstawą badania były specjalne kwestionariusze, w których zwrócono uwagę na obszary takie jak: wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płaca, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą. Uczestnicy mieli za zadanie przyznać każdemu z kilkudziesięciu stwierdzeń oceny zależne od tego, w jakim stopniu opisywały ich pracodawcę.
Pytano m.in. o wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, atmosferę pracy, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej, a także podejście firmy do ochrony środowiska i klimatu. Pod uwagę wzięto również gotowość do polecenia bieżącego pracodawcy, jak i rekomendacje dotyczące innych firm z tej samej branży. Łącznie przeanalizowano anonimowe ankiety ponad 10 tysięcy osób, które przyznały około 160 tysięcy rekomendacji.
– To szczególnie ważne wyróżnienie, ponieważ przyznane zostało tak naprawdę przez naszych pracowników, byłych i obecnych. Ponadto badanie ankietowe, na podstawie którego powstał ranking zaprezentowany przez Magazyn Forbes, przeprowadzane zostało w wyjątkowo trudnym okresie – w roku pandemii COVID-19. Zajęcie pierwszego miejsca w branży oraz znalezienie się w pierwszej pięćdziesiątce pracodawców w Polsce cieszy, ale przede wszystkim zobowiązuje nas do kontynuacji zrównoważonego rozwoju – mówi Marta Rogóż, Dyrektor Personalny AkzoNobel. – W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim pracownikom AkzoNobel w Polsce za zaangażowanie i współpracę, ponieważ to oni tworzą naszą firmę.
Obecność w tym prestiżowym zestawieniu jest kolejnym wyróżnieniem dla AkzoNobel jako pracodawcy w Polsce. Wcześniej dwukrotnie zdobył tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. Uznany został też za Etyczną Firmę.
***
Już od ponad 200 lat odkrywamy świat nieograniczonych możliwości, ożywiania kolorem różnorodnych powierzchni. Jesteśmy ekspertami w produkowaniu farb i powłok, możliwe, że jeden z naszych produktów znajduje się zaledwie kilka metrów od Ciebie. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od będącego liderem zrównoważonego rozwoju producenta farb, który od ponad dwóch stuleci kreuje przyszłość. Więcej na stronie www.akzonobel.com

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.