Komunikaty PR

Alu-frost inwestuje w nowy laser i dzieli się zyskiem

2022-06-13  |  01:00
Biuro prasowe

Alu-frost, firma z Sowlan specjalizująca się w obróbce metalu, rozbudowuje swój park maszynowy. W maju doposażyła go w kolejną, trzecią już laserową wycinarkę, w ten sposób poszerzając zakres swoich usług i konkurencyjność na rynku. Rozwijając się nie zapomina jednak o potrzebujących, znajdujących się w trudnym położeniu. Zysk ze zleceń z pierwszego miesiąca pracy maszyny, alu-frost przekaże na wsparcie podopiecznych Fundacji „Pomóż im”.


- W trudnych czasach należy inwestować – uważa Piotr Świrko, prezes alu-frost. – Rynek metalowy jest teraz mocno nieprzewidywalny. Są problemy z materiałem, ceny skaczą. Na tym tle chcemy być stabilną i pewną firmą. Mamy spore zapasy surowca, klienci nie czekają więc długo na realizację zamówień. Dokupiliśmy też nową wycinarkę, która upłynni i jeszcze bardziej skróci procesy produkcyjne, co jest ważne naszych kontrahentów. Planujemy, aby maszyny pracowały na określonej grupie materiałów – jedna posłuży do cięcia stali kwasoodpornej, druga- stali konstrukcyjnej. Pozwoli to nam na podniesienie jakości i mam nadzieję, że klienci to docenią.

Nowy nabytek alu-frost to laser BySmart Fiber 3015, marki Bystronic, o mocy 10kW. Wycinarką tą można ciąć różne materiały, uwzględniając ich specyficzne właściwości. Oprócz stal konstrukcyjnej, stali nierdzewnej i aluminium umożliwia obróbkę metali refleksyjnych (miedzi i mosiądzu). Maszyna tnie blachy o grubości nawet 30 mm, wykonuje także bardzo precyzyjne elementy. Zapewnia szybkie cięcie przy niskich kosztach eksploatacji i niskich nakładach na konserwację.


W BySmart Fiber 3015 wykorzystano technologię fiber, która jest bardziej efektywna i oszczędniejsza niż w tradycyjnych wycinarkach CO2. Przy takiej samej dawce energii elektrycznej osiąga większą moc, przy blachach cienkich nawet dwukrotnie większą. Jej główną zaletą jest szybkość.

- Decyzja o wymianie starego lasera na nowy i z większą mocą, podyktowana była rosnącą ilością zleceń. Trzymilionowa inwestycja to dobra decyzja, która popycha nas do przodu. Osobiście nie traktuję tego jako kosztu ale możliwość do dalszego rozwoju.  W alu-frost zbudowaliśmy profesjonalny zespół, który sprosta nawet najbardziej wymagającym zleceniom. Tworzą go operatorzy, planiści, konstruktorzy i technolodzy – dodaje Piotr Świrko. - Nasz dział obrabiarek pracuje 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Miesięczny utarg z pracy wycinarki to więc niebagatelna kwota. Alu-frost podzieli się zyskiem jaki osiągnie w pierwszym miesiącu z białostocką Fundacją „Pomóż im”, prowadzącą hospicjum dla dzieci. Zakład z Sowlan współpracuje z nią od wielu lat i nie jest to pierwsza maszyna, która „pracuje charytatywnie” na jej rzecz.


Alu-frost to firma dobrze znana na krajowym rynku. Większość zamówień na laserowe cięcie pochodzi z Polski, jednak już niejeden zagraniczny kontrahent przekonał się do jakości usług sowlańskiego zakładu. Dlatego alu-frost planuje w najbliższych miesiącach intensywniejszą ekspansję zagraniczną.


Poza cieciem laserem firma produkuje też akcesoria samochodowe do ponad 40 różnych marek samochodów. Funkcjonuje na rynku od prawie 20 lat, systematycznie poszerzając zakres usług, inwestując w ludzi i sprzęt oraz rozbudowując zakład.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.