Alu-frost się rozwija i pomaga
Nowy laser BySmart Fiber 3015 pracuje w alu-frost od miesiąca, a już zarobił pokaźną kwotę. Jej część wesprze Fundację „Pomóż im”. To już zakładowa tradycja, że pewien procent zysków ze zleceń wykonanych na nowej maszynie firma przekazuje zaprzyjaźnionej organizacji, z którą współpracuje do lat.
Fundacja „Pomóż im” zajmuje się dziećmi nieuleczalnie chorymi, prowadzi też w Białymstoku hospicjum dla swoich pacjentów. Alu-frost, firma z Sowlan specjalizująca się w cięciu laserem i produkcji akcesoriów samochodowych, przekaże jej 5 tys. złotych zysku, jaki wypracowała nowa maszyna w pierwszym miesiącu jej funkcjonowania. Jak zapowiada Fundacja, pieniądze te zostaną wydane na wyposażenie domu opieki wytchnieniowej, który powstaje w Sochoniach przy ul. Sosnowej. Pojdą m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu takiego jak łóżka rehabilitacyjne, krzesełka kąpielowo-toaletowe, pionizatory, fotele dla rodziców.
To nie jest pierwsza akcja przeprowadzana przez sowlański zakład na rzecz chorych dzieci z Fundacji „Pomóż im”. Jedną z najbardziej spektakularnych była licytacja customowego roweru stworzonego przez cenionego projektanta jednośladów – Adama Zdanowicza. W zeszłym roku na potrzeby Fundacji przez pierwszy miesiąc pracował laser Mazak, teraz wycinarka Bystronic. Alu-frost znane jest już w Białymstoku z tego, że wspiera wybrane akcje charytatywne. Zaangażowało się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, od lat sponsoruje paradę Motomikołajów, wsparło inicjatywę #Oddajrower.
- Mamy to szczęście, że mimo trudnych czasów udaje nam się utrzymać firmę w dobrej kondycji, wciąż mamy zamówienia, a klienci nas polecają dalej, zakład systematycznie się rozwija – mówi Piotr Świrko, prezes alu-frost. – Czujemy stabilność i bezpieczeństwo, chcemy więc sprawić, na tyle na ile to w naszych siłach, by poczuli je też ci, którzy najbardziej tego potrzebują. Jesteśmy pełni podziwu dla ludzi z Fundacji „Pomóż im”. W zasadzie trudno wyrazić wdzięczność za to co robią, tak wielka to praca i tak trudna.
Zakup nowej wycinarki laserowej otwiera przed alu-frost nowe możliwości i perspektywy. Przede wszystkim pozwala na sprawniejszą i szybszą obsługę klientów. Teraz firma może pracować „na cztery lasery” - trzy tną blachy płaskie, a jeden rury i profile. Pracownicy nie muszą tak często czyścić rusztów, a to oznacza oszczędność czasu, który będą mogli poświęcić realizację kolejnych zleceń. Powstaje też mniej odprysków na detalach, co także sprawia, że obróbka metalu jest mniej pracochłonna.
- Dążymy do optymalizacji procesów produkcyjnych, by klienci jak najkrócej czekali na realizację swoich zamówień. Zwykle wykonujemy jakiś elementy, które są częścią większej konstrukcji czy maszyny, więc czas dla naszych obiorców ma kluczowe znacznie – dodaje Piotr Świrko.
Usprawnienie cięcia laserem powoduje, że alu-frost może obsłużyć więcej klientów, a większe obroty oznaczają większą sumę przeznaczaną przez firmę na pomoc potrzebującym, na przykład dzieciom objętym opieką Fundacji „Pomóż im”.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.