Alu-frost się rozwija i pomaga
Nowy laser BySmart Fiber 3015 pracuje w alu-frost od miesiąca, a już zarobił pokaźną kwotę. Jej część wesprze Fundację „Pomóż im”. To już zakładowa tradycja, że pewien procent zysków ze zleceń wykonanych na nowej maszynie firma przekazuje zaprzyjaźnionej organizacji, z którą współpracuje do lat.
Fundacja „Pomóż im” zajmuje się dziećmi nieuleczalnie chorymi, prowadzi też w Białymstoku hospicjum dla swoich pacjentów. Alu-frost, firma z Sowlan specjalizująca się w cięciu laserem i produkcji akcesoriów samochodowych, przekaże jej 5 tys. złotych zysku, jaki wypracowała nowa maszyna w pierwszym miesiącu jej funkcjonowania. Jak zapowiada Fundacja, pieniądze te zostaną wydane na wyposażenie domu opieki wytchnieniowej, który powstaje w Sochoniach przy ul. Sosnowej. Pojdą m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu takiego jak łóżka rehabilitacyjne, krzesełka kąpielowo-toaletowe, pionizatory, fotele dla rodziców.
To nie jest pierwsza akcja przeprowadzana przez sowlański zakład na rzecz chorych dzieci z Fundacji „Pomóż im”. Jedną z najbardziej spektakularnych była licytacja customowego roweru stworzonego przez cenionego projektanta jednośladów – Adama Zdanowicza. W zeszłym roku na potrzeby Fundacji przez pierwszy miesiąc pracował laser Mazak, teraz wycinarka Bystronic. Alu-frost znane jest już w Białymstoku z tego, że wspiera wybrane akcje charytatywne. Zaangażowało się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, od lat sponsoruje paradę Motomikołajów, wsparło inicjatywę #Oddajrower.
- Mamy to szczęście, że mimo trudnych czasów udaje nam się utrzymać firmę w dobrej kondycji, wciąż mamy zamówienia, a klienci nas polecają dalej, zakład systematycznie się rozwija – mówi Piotr Świrko, prezes alu-frost. – Czujemy stabilność i bezpieczeństwo, chcemy więc sprawić, na tyle na ile to w naszych siłach, by poczuli je też ci, którzy najbardziej tego potrzebują. Jesteśmy pełni podziwu dla ludzi z Fundacji „Pomóż im”. W zasadzie trudno wyrazić wdzięczność za to co robią, tak wielka to praca i tak trudna.
Zakup nowej wycinarki laserowej otwiera przed alu-frost nowe możliwości i perspektywy. Przede wszystkim pozwala na sprawniejszą i szybszą obsługę klientów. Teraz firma może pracować „na cztery lasery” - trzy tną blachy płaskie, a jeden rury i profile. Pracownicy nie muszą tak często czyścić rusztów, a to oznacza oszczędność czasu, który będą mogli poświęcić realizację kolejnych zleceń. Powstaje też mniej odprysków na detalach, co także sprawia, że obróbka metalu jest mniej pracochłonna.
- Dążymy do optymalizacji procesów produkcyjnych, by klienci jak najkrócej czekali na realizację swoich zamówień. Zwykle wykonujemy jakiś elementy, które są częścią większej konstrukcji czy maszyny, więc czas dla naszych obiorców ma kluczowe znacznie – dodaje Piotr Świrko.
Usprawnienie cięcia laserem powoduje, że alu-frost może obsłużyć więcej klientów, a większe obroty oznaczają większą sumę przeznaczaną przez firmę na pomoc potrzebującym, na przykład dzieciom objętym opieką Fundacji „Pomóż im”.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.