Komunikaty PR

Badanie kamerą termowizyjną - czyli jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom

2020-08-20  |  11:00

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoi przed Tobą obecnie, jest ochrona Twoich najcenniejszych zasobów – ludzi, i zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Badanie kamerą termowizyjną i ochrona antywirusowa to tylko niektóre z narzędzi, które Ci w tym pomogą. Dowiedz się co jeszcze możesz zrobić, by Twoja firma odnosiła sukcesy w świecie, który właśnie dostosowuje się do nowego stylu życia i pracy.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy

Obecny kryzys związany z pandemią to ciężka próba dla większości firm. Liderzy wielu organizacji skupiają się na bieżących problemach, jednak „nowa normalność” wymaga szybkiego przystosowania się do zmian - które zaszły niemal z dnia na dzień - w perspektywie długofalowej. Z badania przeprowadzonego przez Firmę Delloite wynika, że aż 58%polskich dyrektorów finansowych ocenia wpływ epidemii SARS-CoV-2 na ich firmy jako negatywny. Nawet jeśli Twoja firma także została „skażona” wirusem, masz wpływ na to, jak wykorzystasz obecną sytuację – w myśl słów Winstona Churchilla, że kryzys to szansa, której nie można zmarnować.

Czy badanie kamerą termowizyjną wpływa na morale pracowników?

Zdrowy i szczęśliwy pracownik to dobry pracownik – ta maksyma jest zawsze aktualna, a szczególnie w obecnych czasach. Postaw zdrowie pracowników na pierwszym miejscu, tym bardziej, że ciągłe monitorowanie ich zdrowia i samopoczucia ma kluczowe znaczenie dla Twojego przyszłego sukcesu. Ochrona antywirusowa wdrożona w firmie, w tym badanie kamerą termowizyjną, pokaże Twoim pracownikom, że jesteś przygotowany na to, co przyniesie przyszłość, a także że ich przyszłość jest związana z Twoją firmą. Takie działanie z pewnością przełoży się na większą wydajność pracowników i podwyższy ich morale. -Badanie kamerą termowizyjną pozwala na szybki i bezdotykowy pomiar temperatury ciała. Badanie charakteryzuje się także bardzo wysoką dokładnością i skutecznością – tłumaczy Mariusz Adamus, ekspert z Etisoft, firmy która wprowadziła do swojej oferty system pozwalający wykonać badanie kamerą termowizyjną. – To nowoczesne rozwiązanie, w połączeniu z innymi środkami ochrony, jak maseczki ochronne czy przyłbice, może bardzo wspomóc walkę z epidemią, ponieważ badanie kamerą termowizyjną pozwala na pomiar temperatury jednocześnie u kilkunastu osób w czasie zaledwie 1 sekundy – dodaje.

Co wspólnego ma badanie kamerą termowizyjną z planowaniem strategii?

Z raportu Oferteo.pl. wynika, że aż 88% przedsiębiorstw chce kontynuować realizację zleceń pomimo kryzysu. Czy samo chcieć, oznacza móc? Bycie odpowiedzialnym liderem oznacza m.in., że myślisz o tym, jak zmiana funkcjonowania firmy po pandemii wpłynie na Twoich pracowników, którzy będą od Ciebie oczekiwać prawdziwego przywództwa. Jeśli pokażesz Twoim pracownikom, że zależy Ci na ich teraźniejszości, , udowodnisz im tym samym, że wiesz jak się poruszać w tych niepewnych czasach i masz pomysł na dalsze funkcjonowanie firmy. Tak robią najwięksi gracze – planują strategię. Amazon postawił na badanie kamerą termowizyjną zamiast używanych dotychczas termometrów bliskiego zasięgu. Firma zainstalowała kamery termowizyjne w swoich magazynach w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, aby monitorować pracowników pod kątem objawów koronawirusa. Badanie przeprowadza się w czasie rzeczywistym, co pozwala na bieżąco identyfikować osoby, które mogą mieć wirusa, jeszcze zanim wejdą na teren firmy. Dzięki temu możliwość, że przez jednego pracownika stanie cała produkcja, jest zredukowana do minimum.

Wprowadzaj innowacje, albo zgiń

Oprócz nagłego charakteru kryzysu związanego z koronawirusem, jego globalny charakter jest zupełnie bezprecedensowy. Dotknął firm na całym świecie, bez względu na ich  wielkość, skalę i sektor działania. COVID 19 jest świetnym środkiem niwelującym wszelkie nierówności między nimi. Pozostawia każdej firmie w zasadzie tylko jeden wybór - wprowadzaj innowacje lub przestań istnieć. – Wykorzystując nowoczesne technologie, jakimi posługujemy się na co dzień , wychodzimy naprzeciw temu, czego obecnie oczekuje rynek. Oferujemy m.in. sprzęt umożliwiający badanie kamerą termowizyjną, samoprzylepne maseczki ochronne czy przyłbice – wylicza ekspert z Etisoft, firmy której działania są silnie związane z innowacjami nie tylko w dobie pandemii.

 

Nie ma wątpliwości, że gatunek ludzki pokona najnowsze zagrożenie, a pandemia, choć zostawi po sobie ogrom zniszczeń, kiedyś minie. To jak będzie funkcjonowała Twoja firma w świecie po pandemii zależy od tego, jakie decyzje podejmiesz dziś, wykorzystując najnowsze technologie tak, by pracowały na Twoją korzyść. 5% pracodawców widzi szansę dla swojego przedsiębiorstwa mimo koronawirusa. Czy zrobiłeś już wszystko, by być w tym gronie?

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.