BEZPIECZNE BIURO W DOBIE COVID-19.
Anna Dylińska
Inmedia
Grójecka 43/20
02-031 warszawa
anna.dylinska|inmedia.net.pl| |anna.dylinska|inmedia.net.pl
601258717
www.inmedia.net.pl
Przestrzeń biurowa musi ulec reorganizacji, by umożliwić pracownikom powrót do pracy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nowa rzeczywistość stawia wyzwania dla pracowników i pracodawców. Sytuacja wymaga wdrożenia wyjątkach rozwiązań. Odpowiedzią na te potrzeby jest autorski projekt 6 Feet Office Cushman & Wakefield, realizowany we współpracy ze Space Wizard.
Decyzja o rozpoczęciu projektu 6 Feet Office była podyktowana chęcią zapewnienia większego bezpieczeństwa i przyspieszenia powrotu pracowników do pracy. Naszym zdaniem bezpieczne i zdrowe miejsce pracy będzie kluczowym trendem w biznesie. – wyjaśnia Mariola Bitner, Senior Manager, Project Management Cushman & Wakefield.
Powrót pracowników podczas pandemii koronawirusa musi spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Najważniejszy w tej całej sytuacji jest komfort ludzi. Miejsce pracy powinno zostać dostosowane do panującej sytuacji, umożliwiając użytkownikom przestrzeni zachowanie zalecanego dystansu. 6 Feet Office powstał, aby wesprzeć pracodawców w odpowiednim przygotowaniu biura pod kątem zabezpieczeń przed COVID-19. 6 Feet Office ma pomóc w przygotowywaniu pracowników do powrotu do przestrzeni pracy.
Autorski projekt Cushman & Wakefield, realizowany przez Space Wizard w ramach współpracy partnerskiej, umożliwia pracodawcom dostosowanie biura oraz poszczególnych stanowisk pracy do wytycznych po COVID-19.
KONCEPCJA 6 FEET OFFICE OBEJMUJE SZEŚĆ ELEMENTÓW:
1. Szybki skan 6 Feet - krótka, ale szczegółowa analiza obecnego środowiska pracy pod kątem zabezpieczeń przed wirusem oraz możliwości wprowadzenia ulepszeń.
2. Zasady 6 Feet - zbiór prostych i łatwych w stosowaniu zasad postępowania, które stawiają bezpieczeństwo wszystkich osób na pierwszym miejscu.
3. Trasy 6 Feet - wizualne i charakterystyczne oznaczenia tras przemieszczania się pracowników w biurze mające na celu zapewnienie pełnego bezpieczeństwa.
4. Stanowisko pracy 6 Feet - dostosowane i w pełni wyposażone stanowisko pracy, przy którym użytkownik może bezpiecznie pracować.
5. Obiekt 6 Feet - przeszkolony pracownik, który służy doradztwem w zakresie stworzenia optymalnie funkcjonującego i bezpiecznego środowiska w danym obiekcie.
6. Certyfikat 6 Feet - certyfikat potwierdzający podjęcie działań w celu stworzenia środowiska pracy zapewniającego ochronę przed wirusem.
Opracowana przez architektów szczegółowa analiza przestrzeni, pozwoli udoskonalić ją pod kątem zabezpieczeń przed wirusem, wprowadzając do biura przejrzyste oznaczenia, które stawiają ochronę i zdrowie współpracowników na pierwszy miejscu. Rozwiązania Cushman & Wakefield, produkowane i montowane przez Space Wizard, odpowiednio przygotują stanowiska pracy na powrót pracowników i umożliwią czytelne oznakowanie biura, dzięki opracowanym systemom informacyjnym.
Przygotowane wytyczne uwzględniają poruszanie się według wyznaczonych tras jednokierunkowych z zachowaniem szczególnej ostrożności w newralgicznych miejscach - przestrzeniach wspólnych (sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne, stanowiska do dezynfekcji rąk) oraz ewentualnych miejscach styku. Każde stanowisko pracy zostanie odpowiednio zabezpieczone, dzięki utworzonym wokół biurek strefom, umożliwiającym odpowiedzialną komunikację między współpracownikami. Czytelne zasady przemieszczania się po biurze pozwolą pracownikom poczuć się swobodnie, przy równoczesnym zachowaniu zalecanego dystansu 2 metrów.
W obliczu pandemii COVID-19, budowanie bezpiecznego środowiska pracy stało się bezdyskusyjnym priorytetem. Wytyczne 6 Feed Office staraliśmy się połączyć z naszym dotychczasowym mottem - utrzymaniu funkcjonalności i estetyki przestrzeni biurowych. Jako Space Wizard chcemy umożliwić pracodawcom tworzenie niepowtarzalnych biur na miarę nowej rzeczywistości, w której przyszło nam funkcjonować.” – mówi Piotr Semla, CEO Space Wizard
Obecna sytuacja wymaga nowego spojrzenia na miejsce pracy – co stawia przed Space Wizard nowe wyzwania. Innowacyjne rozwiązania, które pozwolą stworzyć bezpieczne środowisko pracy, w najbliższym czasie będą nieodłącznym elementem przestrzeni biurowych. Koncepcja 6 Feet Office, stworzona przez Cushman & Wakefield zagwarantuje pracownikom odpowiednią ochronę przed wirusem, a projektowane i produkowane przez Space Wizard rozwiązania zostaną dopasowane do zastanej przestrzeni oraz brandu - by budować bezpieczne i estetyczne biuro, dostosowane do nowej rzeczywistości.
Film obrazujący koncepcje 6 Feet Office znajduje się:
https://www.youtube.com/watch?v=_ipDDIQcp2s
***
Cushman & Wakefield - międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, która koncentruje się na prowadzeniu Klientów za pomocą strategicznych wskazówek i innowacyjnych rozwiązań.
Space Wizard - wrocławska firma, specjalizująca się w tworzeniu spersonalizowanej i funkcjonalnej przestrzeni biurowej, opartej na odpowiednio zaprojektowanym space brandingu oraz systemach informacji przestrzennej.
https://spacewizard.pl
Wieje informacji:
Małgorzata Linkiewicz, malgorzata.linkiewicz@spacewizard.pl, +48 512 138 567
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.