Komunikaty PR

Brama garażowa. Co trzeba wiedzieć przed zakupem?

2022-12-16  |  01:00
Biuro prasowe

Brama garażowa to spory wydatek i zakup na lata. Warto więc podczas dokonywania wyboru zwrócić uwagę na różne parametry, takie jak: sposób otwierania, termoizolacyjność czy zabezpieczenia przed włamaniem. Nie bez znaczenia jest też estetyka, komfort użytkowania oraz cena.


Drzwi do garażu, niezależnie od tego czy jest on oddzielnym budynkiem, czy został zaprojektowany jako część domu, powinna komponować się z otoczeniem. Jednym słowem musi pasować do wyglądu całej posesji. Dziś na rynku budowlanym jest w czym wybierać. Inwestorzy mają duży wybór jeżeli chodzi o rodzaj bramy garażowej jak i materiał, z jakiego została wykonana. Mogą to być zarówno gładkie powierzchnie, czy też okleiny foliowe imitujące drewno, metal, kamień. Kolorystyka w ofercie producentów również jest przebogata.


- Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnej bramy garażowej, warto sprawdzić, czy producent zadbała o takie elementy jak: panele wzmocnione, które się nie odkształcają, prowadnice wyprofilowane w sposób uniemożliwiający wypadnięcie rolek, zabezpieczenie przed przygnieceniem pojazdu/osoby, możliwość otwierania bramy garażowej nie tylko pilotem, ale również telefonem - mówi specjalista z fabryki okien i drzwi DMD Tomasz Januszewski.


Bezpieczne bramy garażowe segmentowe


Do wyboru mamy różne rodzaje bram. Jednym z nich są bramy garażowe segmentowe. To najczęściej wybierany rodzaj wejścia do garażu. Z powodzeniem mogą być one montowane tam, gdzie brakuje miejsca przed garażem na otwierane skrzydła bramy. Są doskonałym rozwiązaniem, gdy nie ma podjazdu do garażu lub jest bardzo krótki. Zajmują bardzo mało miejsca, dlatego sprawdzą się w garażach znajdujących się przy chodniku czy ulicy. Montuje się je od wewnątrz na ścianie wjazdowej.


Co jeszcze wyróżnia bramę segmentową?


 - Przede wszystkim są funkcjonalne, solidne, bezpieczne i cechują się dobrą izolacją cieplną. Mają uniwersalny wygląd pasujący do każdego rodzaju elewacji domów. W zależności od potrzeb mogą być otwierane ręcznie lub z zastosowaniem napędu elektrycznego – dodaje ekspert z DMD.


Oszczędzaj miejsce, wybierz rolowane bramy garażowe


Bramy rolowane to konstrukcja z wąskich lameli aluminiowych, połączonych przegubowo. Działają jak klasyczna roleta okienna. Są idealnym rozwiązaniem w przypadku krótkiego podjazdu, a także wtedy, gdy znajduje się on przy ulicy. To komfortowe rozwiązanie dla małych garaży, gdzie na suficie nie ma miejsca na prowadnice i panele bramy segmentowej. Ten rodzaj bramy może być montowany zarówno w nowo budowanych jak też już istniejących garażach oraz wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.


W tym przypadku mechanizm działania zbliżony jest do zastosowanego w roletach zewnętrznych. Profile, z których zbudowany jest pancerz, charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Zwijane są za pomocą silnika lub ręcznie do skrzyni rolety.


- Przy wyborze bramy garażowej ze względu na sposób jej otwierania, liczy się przede wszystkim przestrzeń, którą dysponujemy. Jednak współczesne budynki są tak projektowane, by na danej powierzchni zmieściło się ich jak najwięcej. Niemal wszędzie powstają osiedla szeregówek i bliźniaków, których mieszkańcy mają do dyspozycji niewielki skrawek podwórka przed domem. W tych przypadkach idealnym rozwiązaniem na praktyczne wejście do garażu będą bramy rolowane lub segmentowe – podsumowuje Tomasz Januszewski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.